Rychlé seznámení

Tak jak přibývá našich povinností, objevují se stále nové možnosti využití volného času a zvyšují se naše nároky, hledáme i stále efektivnější a snazší metody hledání svých partnerských protějšků…

Už si bez něj život neumíme představit

V současné době představuje internet fenoménem, bez kterého si již sotva dokážeme představit život. Tak jako jsme si zvykli zcela běžně využívat možnosti internetu v zaměstnání při plnění pracovních úkolů, tak jsme postupně začali akceptovat také seznamování na internetu jako zcela běžnou možnost, jak najít ideálního partnera. Dříve byla tato metoda možná ještě považována tak trochu za metodu pro outsidery a stydlíny, nyní se již v internetových seznamkách seznamují i vysoce postavení manažeři, vysokoškoláci a úspěšní lidé.

Všechno a hned

Důvodem je především stále se zrychlující životní styl, který představuje také velkou časovou zátěž. Na pozvolné a postupné navazování vztahů, jako tomu bylo dříve, už některým zbývá jen velmi málo času. Projevuje se i naše vrozená touha „dítěte“ získat všechno a hned nebo jednoduše hledání rozptýlení právě v prostředí internetu, které mnozí z nás navštěvují denně a vnímají jej již jako přirozené prostředí svého životního stylu.

Ráj pro stydlíny a vybíravé

Neméně významný je také počet těch, kterým vyhovuje v rámci prostředí internetu anonymita, která zbavuje zábran a prvotních obav z neúspěchů, které jsou tak běžné, seznamujeme-li se „naživo“. Internet nabízí možnosti seznámení, aniž byste opouštěli teplo domova. V domácích papučích a bez líčení mohou ženy jen pod svou fotkou, na které jsou krásné a upravené vystupovat bez problému neustále. Muži mohou zase v písemném projevu nabýt jistoty a odložit obavy z trapného mlčení při reálném seznamování.

Víte o všech rizicích?

Na druhou stranu, seznamujeme-li se v prostředí virtuální reality, je nutné uvědomovat si předem již celou řadu rizik. Přestože vztah může nakonec skončit happy endem, opatrnost se vyplácí. Ačkoliv toto pravidlo zní téměř samozřejmě, je mnoho žen i mužů, kteří příliš nedbají na ochranu své bezpečnosti před ostatními. Všechny informace, které protějšku poskytne, mohou být za určitých okolností zneužitelné. Zvažujte tedy, co komu o sobě svěříte.

Embargo na veškeré informace

Stejně tak je dobré počítat s tím, že v internetových seznamkách nemusíte narazit jen na slušné a seriozní muže a ženy. Internet především díky své anonymitě a téměř neomezeným možnostem je také podhoubím pro různé podvodníky, osoby s psychickými poruchami nebo úchylkami. Myslete na to i ve chvíli, kdy si budete domlouvat schůzku. Přestože máte dojem, že po půl roce vyměňování si vzkazů a e-mailů se nyní znáte již natolik důvěrně, že se přece nemusíte obávat, opatrnost je na místě vždy. Hlavně si dejte pozor, abyste se na partnerovi nestala závislá ještě dříve než ho potkáte, na pár tipů se podívejte v článku Závislost na partnerovi.

Příliš velká důvěra se nemusí vyplatit

Snad není tedy třeba připomínat, že rande „naslepo“ – ano, stále jde o rande naslepo, na to nezapomínejte, ačkoliv si již pravidelně voláte, na fotkách jste viděla celou jeho rodinu a víte, kde pracuje. Všechny informace mohou být v případě potřeby na internetu smyšlené, ale i zkreslené, takže zapomeňte na první schůzku na večeři u něj doma. Každodenní kontakt přes internet sice velmi sbližuje, ale váš osobní dojem v reálném kontaktu s druhou osobou je nenahraditelný. Jak poznat, zda jste zvolila správně se dozvíte v článku Můžete změnit chlapa?

Najdete jej rychleji, ale jen v případě, že zapojíte i intuici

Internet tedy vztahy může urychlit, ovšem jen v případě, že nebudete zbytečně dlouhou dobu prodlužovat období pouhého psaní a vyměňování si fotografií. Osobní kontakt je nenahraditelný, a čím dříve jej zrealizujete poté, co budete mít veškeré podstatné informace, tím dříve budete vědět, zda jste se potkala s tím pravým, či ne. Jakkoliv jsme si zvykli v prostředí internetu řešit téměř veškeré osobní záležitosti od setkávání se s přáteli na facebooku po umisťování fotek na veřejných serverech, intuice napoví nejvíce. Na několik rad, jak hledat a najít se podívejte v článku Vybíráte si špatné muže? Změňte to!

11.11.2009 12:00| autor: Simona Maxová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist