Láska přes internet: Tři skutečné příběhy

Před svatbou jsem prošla všeho všudy třemi vztahy. Všechny skončily ze stejného důvodu – já už pomýšlela na hypotéku a děti, zatímco partner se ještě nechtěl vázat. Protože se jako fotografka pohybuji spíš v bohémských kruzích, najít muže toužícího založit se mnou rodinu bylo téměř nemožné. Tak jsem zkusila inzerát.

Psát si s někým neznámým přes internet mi připadalo docela zábavné, ale dovalit se na samotné rande vyžaduje kapku odvahy. Schůzka s prvním adeptem, který zněl po mailu sympaticky, dopadla hodně rozpačitě. Ale byla to dobrá zkušenost – ověřila jsem si, že některá pořekadla o chlapech skutečně platí – například, že si muž obvykle do inzerátu přidá několik centimetrů výšky navíc.
S druhým mladíkem jsme si rozuměli mnohem lépe už v internetové korespondenci. Optimisticky založený geolog, který miluje přírodu i děti a rád by se už také usadil, mi imponoval hned. Na osobní setkání jsem tentokrát nespěchala, nechala jsem tomu víc času. Když jsme se pak setkali, bylo to, jako bychom se znali léta. Jediné, co našemu vztahu chybělo, byla jiskra. Takový ten erotický náboj zkrátka nikdy nepřeskočil. Dokázala jsem si představit, že to bude skvělý táta, bude mě mít rád, budu se na něj moci spolehnout. Ale o nějaké zamilovanosti nemohla být řeč. Uvědomoval si to i on. Nakonec jsme zůstali jen výbornými přáteli. Naše seznámení ale přecijen přineslo ovoce – já jsem zasnoubená s jeho nejlepším kamarádem a on už půl roku chodí s mojí sestřenicí. To není špatný výsledek, ne?

Seznámení přes internet se šťastným koncem se pak povedlo mojí kamarádce Zuzaně, ačkoli je to skoro k neuvěření. Přiznám se, že do podobně riskantního podniku bych jen tak nešla. Její známost se vyvinula z kamarádského dopisování s cizinci za účelem vylepšení angličtiny – jeden z nich pocházel z Egypta a od začátku to se Zuzkou myslel vážně. Dohodli se, že ho navštíví v Londýně, kde byl zrovna na delší služební cestě. Strávili tam spolu týden, po pár měsících ji on navštívil v Praze a za půl roku se brali. Umíte si představit, co si vyslechla od rodiny i přátel… Těsně před svatbou se jí doma sešlo troje vydání knížky Bez dcerky neodejdu jako varování. Měla svou hlavu a usadila se s novým manželem v Anglii. Jsou spolu už šest let, mají dvě malá dítka a působí jako spokojený pár. Ačkoli je manžel muslim, na návštěvě jsem vypozorovala, je to spíš Zuzka, kdo doma nosí kalhoty. Kibicuje ho teda pěkně.

Naopak velkou smůlu měl jejich anglický kamarád Dereck, který po rozvodu horečnatě sjížděl všechny možné internetové seznamky a zatoužil po sošném děvčeti z Východu. Dvacetiletá Světlana z Moskvy vypadala na fotce velice přitažlivě, problém byl ale v tom, že ve skutečnosti zřejmě vůbec neexistovala. Dereckovi to došlo až poté, co jí postupně naposílal patnáct set liber na letenku a víza, aby ho mohla navštívit v Anglii. Slečna si však víza nikdy nevyřídila a peníze mu nikdy nevrátila. Kdo ví, koho vlastně Dereck zasponzoroval. Fotku sexy Rusky může k seznamovacímu e-mailu připojit i chlap…

A co vy? Zkusili jste někdy seznámení přes internet?

1.3.2011 2:00| autor: Lenka

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist