Žhavá novinka v seznamování: Seznamování beze slov

Dvojice, muž a žena, sedí proti sobě. Oba mlčí. Muž se usmívá, co chvíli udělá nějaké gesto. Žena ale na jeho snahu nijak nereaguje a otráveně zívne. Nemůže se zbavit pocitu, že jim to prostě fungovat nebude. Co se děje? Ocitli jste se na tichém seznamovacím večírku.

Slova zakrývají myšlenky

„Slova jsou určena k tomu, aby zakrývala myšlenky,“ říkal už český spisovatel Karel Čapek. A má pravdu. Informace, které poskytujeme vnějšímu světu, často filtrujeme. Snažíme se na okolí působit co nejlepším dojmem. Proto některé informace zkreslujeme nebo zatajujeme, ať už vědomě nebo nikoli. Snažíme se zkrátka být hezčí, dokonalejší, než ve skutečnosti jsme. Spousta lidí navíc v dnešní době mnoha prázdnými slovy a frázemi zakrývá, že problému ve skutečnosti vůbec nerozumí, nic o něm neví, nedokáže ho posoudit. „Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jenom to, co vědí,“ i tímhle citátem trefil Čapek hřebíček na hlavičku. Možná i proto vznikl v nedávné době nový způsob seznamování, při kterém potenciální partneři mají schůzku, při které neřeknou ani slovo.

Jak zaujmout za jednu minutu?

Novinka se nazývá speed dating, tiché seznamování. Tady jsou naopak jakákoli slova dokonce přímo zakázaná. Jak seznamovací večírek probíhá? Jeho účastníci z řad mužů a žen se na úvodu setkání nejprve uvolní, aby nebyli strnulí a v křeči. Slouží k tomu různá dechová cvičení a relaxační techniky. Díky nim odhodí každodenní stres. Potom už přichází vlastní seznamování. Je potřeba mít v zásobě dostatek stolků pro dva a židlí.

článek

Každá žena ze skupiny obsadí jeden stolek. Potom si k ní přisedne muž. Na tiché seznámení mají přesně jednu minutu. Oba, muž i žena, se dívají na svůj protějšek. Mohou se usmívat, házet očima, různě gestikulovat, snažit se zaujmout svými grimasami. Záleží na nich samotných, jakou taktiku na opačné pohlaví zvolí. Podmínka je jediná. Nesmí promluvit. Přesně šedesát sekund mají čas na to, upoutat svůj protějšek. Potom muž vstane a k ženě si přisedne jiný partner. Takto na minutu vystřídají všechny muže ve skupině.

Vlastní pocity neokecáte

Tichý seznamovací večírek může být zajímavou zkušeností. Dnes už používáme tolik slov, že se úplně utápíme v jejich džungli. Proto rozhodně není od věci, vyzkoušet si, jak působíme na druhé pohlaví, když jsme nuceni mlčet. Kdo je nám příjemný a kdo ne? Volba vhodných slov udělá hodně a může výsledný dojem z člověka i hodně ovlivnit a zkreslit. Pocity, které z člověka máme, ovšem nemůžeme sami sobě nijak okecat. Zkrátka je cítíme a nic s nimi nenaděláme. Takže jak je to s tichým seznamováním? Nikde sice není psáno, že na takovém večírku najdete svůj ideální protějšek, ale třeba vám to pomůže ujasnit si, jaký pocit z mužů vůbec máte, jak na vás působí i jak působíte vy na ně.

Zaujala vás tato forma seznámení? Co si o ní myslíte?

Foto zdroj: profimedia.cz

6.11.2014 12:00| autor: Helena Stejskalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist