Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Chcete se vdávat? Pozor! Před svatbou se hubne, po ní zase tloustne!

Chcete se vdávat? Pozor! Před svatbou se hubne, po ní zase tloustne!

Chcete se vdávat? Pozor! Před svatbou se hubne, po ní zase tloustne!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 05. 05. 2014

Spokojené manželství rovná se kila navíc? Ano! A teď je to potvrzeno vědci! Konkrétně studie z Austrálie naprosto šokuje! Novomanželky, pozor, pouhý jeden rok manželství vás může stát až 8 kilo nad běžnou hmotnost!

Asi se všichni shodneme, že svatba je okamžik, který si každá malá holčička vysní už v útlém věku. Šaty jako pro princeznu, květiny a slavnostní atmosféra, den jako z pohádky. Kdo by tomu odolal? Bohužel, tím podle vědců veškerá romantika končí. Hned po svatbě se totiž můžete rozloučit jak s onou pomyslnou svobodou, tak i se svojí váhou! Ptáte se, jak je to možné? 

Co rok, to pár kil navíc! 

Vědci z Univerzity of Flinders v australském Adelaide podrobili zkoumání 350 nevěst. Zaměřili se na jejich váhu před a v průběhu manželství. Výsledky jsou naprosto zdrcující! V průměru každá nevěsta půl roku po uzavření sňatku vážila o dvě kila víc. Ale objevily se i případy, kdy to byly 4 kilogramy! A nebylo to zase tak zřídka!

Spočítat si, o kolik se váha může zvýšit každý nadcházející rok, není zase tolik těžké. Ale proč se to vlastně děje? Jak může manželství souviset s tělesnou váhou? 

Forma po svatbě mizí! 

Podle výpovědí dotázaných žen vyplynulo, že dokud neměly svého vyvoleného pořádně „zaháčkovaného“, pravidelně navštěvovaly posilovnu a převážná většina držela přísnou dietu. Zjednodušeně řečeno, oslovené dámy chtěly vypadat udržovaně, aby si vztah se svým milovaným upevnily. 

Mezi hlavní motivace většiny nevěst patřilo vypadat co nejlépe ve svatebních šatech, což je pochopitelné. Jakmile svatební zvony zazněly a nastal běžný život, ženy navlékly tepláky, přestaly se líčit a ve své snaze udržovat štíhlou linii hodně polevily. Proč? 

Otestujte se: Jaká jste milenka?

Otestujte se: Jaká jste milenka?

Kvalitní vztah k partnerství patří a dnešní test vám udělá jasno o vašich milostných výkonech. Ne...

Partner už je jistý, tak proč se snažit, že? Zkrátka si začaly myslet, že na jejich vzhledu zase tolik nezáleží. Aspoň tohle vyplynulo ze slov dotazovaných žen z průzkumu. Že je to chyba? No jéje! Jenže kdo odolá pohodlnému manželskému životu, když je v něm tolik nástrah?

Za vším hledej pohodlnost

Za hlavní příčiny narůstající „posvatební váhy“ vědci označují společné mlsání u televize, nedostatek pohybu a motivace, která by ženy hnala k pravidelné návštěvě fitcentra. Jedním z důvodů je i těhotenství, ale při něm tloustnout je naprosto přirozené, takže to není třeba zmiňovat. 

Test štíhlé linie

Hodně lidí zapomíná na fakt, že sport je zdravý prospěšný a není to jen o vzhledu. Cítit se dobře a být ve skvělé kondici je pocit k nezaplacení, tak si na to, drahé nevěsty, vzpomeňte i pár měsíců po svatbě! 

A jak poznáte, že už je zle a tukové polštářky útočí na vaši figuru? Jednoduše. Čas od času si zkuste svoje oblíbené džíny, které jste nosily před svatbou. Pokud vám pořád padnou, stresovat se nemusíte, ale pakliže je nedopnete, patříte k oné zmiňované většině, která po vstupu do manželství rapidně zpohodlněla. 

A jaké zkušenosti máte s přibíráním na váze po svatbě vy, již provdané dámy? Pozorujete, že se vaše figura od dob svobodného života změnila? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
07. 05. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
06. 05. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
05. 05. 2014 kativas souhlasím (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

27. 02. 2017 Horoskop Střelec

Očekávej velmi příznivý den plný ohnivé energie, nic pro tebe nebude problém a zvládneš mnohem víc práce než v ostatn... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist