Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 5 důvodů, proč se muži neradi rozvádí

5 důvodů, proč se muži neradi rozvádí

5 důvodů, proč se muži neradi rozvádí

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 03. 11. 2014

Že je muž statečný tvor? No jak kdy! Pokud se schyluje k rozvodu, kolikrát se mu rozklepou kolena jako školáčkovi před zkoušením! Proč se tak obává rozpadu vztahu? Nedělá mu dobře pět věcí!

V celosvětovém měřítku se každé druhé manželství rozvádí - a letošní rok se ze statistik nevymyká. To možná překvapení není, ovšem málokdo ví, že iniciátorem, tedy tím, kdo podá návrh na rozvod, je ve většině případů žena. Mají snad muži rádi „své jisté“, nebo nechtějí ohrozit svoje pohodlíčko? Někdy to tak je. Ne zřídka by muž nejradši vzal do zaječích, když má před sebou rozvodové papíry. Proč? Pánům nahání strach těchto pět věcí! 

1. Nesnesou slzy

Kdo nemá za sebou tenhle životní krok, umí si jen těžko představit, co všechno to obnáší. Vzduchem mohou poletovat nejen talíře, ale i výčitky a nadávky všeho druhu. Málokdy se tenhle bolestný proces obejde bez vodopádů slz. A právě tohle jedinci z řad silnější populace prostě nechtějí vidět. A to ani, když je chyba na jejich přijímači a za všechno tohle peklo mohou oni. Ženský pláč je prostě nežádoucí!

Jak to vidí muž? „Osobně nemůžu vidět ženskou brečet, pak se cítím jak největší vyvrhel. Hlavně vůbec nevím, mám dělat. Utěšovat ji? Litovat? Přehlížet? Omlouvat se? Fakt netuším,“ krčí rameny Michal.

2. Vadí jim nepohodlí

Je to lenost, nebo jen averze k domácím pracím? Všichni vědí, jak je příjemné, když je po návratu z práce uvařeno a uklizeno. A o tohle po rozvodu přijít? Všechny nadstandardní služby by byly pasé! 

Jak to vidí muž? „Přiznávám, že moje žena zastává všechny domácí povinnosti od praní po kuchyň. Já ani nevím, jak se zapíná myčka. Ale asi bych se to i naučil, kdyby šlo do tuhého. Jenže zatím to není potřeba. Od toho jsou přece manželky,“ myslí si Patrik. 

7 nejdivnějších věcí, které lékaři našli v lidském těle. Je to síla!

7 nejdivnějších věcí, které lékaři našli v lidském těle. Je to síla!

Doktor? Ten těžký život má! Dlouhé služby, krátké výplatní pásky - zkrátka nic moc! Ale za to se ...

3. Potřebují svoje věci

Když situace začíná být vyhrocená, může se stát, že muž zkrátka opustí prostor a nastěhuje se na nějaký čas k rodičům nebo kamarádovi. Počáteční euforie z nově nabité svobody však rychle opadne! Zapomněl si totiž „doma“ nabíječku na telefon, náhradní žiletky na holení a dokonce i raketu na tenis. To je malér! Co teď? Kupovat nové, nebo se pro to všechno potupně vrátit na bitevní pole? Ani jedno není zrovna ideální!

Jak to vidí muž? „Nikdy není příjemné, když pořád něco hledáte. Už jsem si to dvakrát zkusil a všichni v kanceláři se mi smáli, že mám celý týden tu samou košili – umazanou od kečupu. Je prostě pravda, že jakmile se s partnerkou pohádáte, přijdete o určité výhody. A tohle je jedna z nich,“ uvádí Andrej.

4. Nechtějí opustit děti

Citlivějším otcům nedělá dobře, když nevidí svoje děti a netráví s nimi tolik času, kolik by chtěli. A vídat se s nimi jen občas? To prostě není ono. 

Jak to vidí muž? „Jsem rád za to, že mohu být každodenní součástí života svých dětí. Bez nich bych nebyl nic. Možná proto udržuji svoje ne příliš šťastné manželství jak takž funkční,“ říká se smutkem v hlase David.

5. Bojí se nového začátku

O mužích se říká, že životní změny snáší lépe než ženy. Ale všechno má svoje meze! Místo útulné vilky se zahradou pronajatá garsonka v centru? Hluk rodinného kruhu najednou vystřídá tichá samota? Dosavadní život naskládaný v papírových krabicích čekající na vybalení je noční můrou! 

Jak to vidí muž? „Jo, začínat někde od nuly je fakt těžký. Já bych na to asi neměl nervy. Když si člověk někde zvykne, není třeba to měnit,“ zamyšleně popisuje Tomáš, který není jediný, kdo udržuje manželský svazek v chodu! 

A co váš pohled na rozvod? Je horší pro ženu, nebo pro muže? Napište nám o tom do diskuze!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
10. 11. 2015 Žena Muž ne žena je na tom hůř (reakcí: 0)
10. 11. 2014 Vlastík Bolest (reakcí: 0)
10. 11. 2014 stehlinda rozvody (reakcí: 0)
10. 11. 2014 Marcela rozvádějí se ženy??? (reakcí: 3)
04. 11. 2014 Stendy - (reakcí: 0)
04. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
04. 11. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
04. 11. 2014 glady ... (reakcí: 1)
03. 11. 2014 pepina . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

21. 02. 2017 Horoskop Rak

Nenuť se do nudných domácích prací, práce by ti nešla od ruky. Navíc bys stále něco hledala a ztrácela, takže bys měl... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist