12 nejpodivnějších zákonů o manželství

Spojené státy jsou zemí mnoha možností, ale také mnoha prapodivných zákonů, které sestavili soudci v historii. Z knih je dosud nikdo nevymazal, takže pokud se chcete provdat do USA, dejte dobrý pozor…

1. Ve státě Arkansas je muž oprávněn bít svoji manželku, ale nikoli častěji než jednou za měsíc. Domácí násilí je povoleno také v Alabamě, ovšem s tím omezením, že muž nesmí použít hůl širší než jeho palec.

2. V Kalifornii je to ještě složitější. Manžel může bít svou choť koženým páskem, který nesmí být širší než dva palce. Chce-li použít širší, musí mít k tomu manželčino svolení.

3. Ve státě Connecticut je v neděli muži zakázáno líbat manželku. Pro nedělní polibek si místní pánové musejí zajet do Marylandu, kde je tento sice povolen, ale nesmí trvat déle než vteřinu.

4. Na Floridě vymysleli soudci zajímavé pravidlo, které má zřejmě ochránit vybavení domácnosti. Rozzuřená manželka smí v hádce s mužem rozbít jen tři talíře za den, jinak jí hrozí vězení.

5. Ve státě Kentucky si žena nesmí koupit klobouk, pokud si ho nejprve nezkusil její muž.

6. V Michiganu svého času platil zákon pro ženy vskutku potupný: představte si, že vaše vlasy a oblečení patří k majetku manžela, a rozhodnete-li se od něj odejít, může vás kdykoli na ulici svléknout a ostříhat.

článek

7. Alespoň stát Tennessee straní více ženám. Muž se zde smít rozvést jen za předpokladu, že své manželce nechá sedm kilo sušených fazolí, zhruba tři kilogramy sušených jablek, kus masa a dostatek vlny, aby si mohla uplést punčochy na celý rok.

8. Smýšlení soudců ve státě Montana působí oproti jiným velmi uvolněně – oba snoubenci zde mohou být oddáni v zastoupení – ani jeden z nich tedy nemusí být na obřadu fyzicky přítomen.

9. Soudce ve státě Rhode Island byl stručný, ale výstižný: manželství může být anulováno, pokud je jeden z partnerů idiot.

10. V Oregonu se dbá na slušnost – muži je zakázáno při souloži se svou ženou klít.

11. Ve státě Virginia může manžel své ženě nadávat, ale nesmí přitom zvýšit hlas.

12. Pokud vám v Jižní Karolíně muž slibuje sňatek jen za tím účelem, aby vás dostal do postele, můžete ho postavit před soud. Dopustil se totiž trestného činu proti morálce…

No není nám v Čechách dobře?  🙂

Foto zdroj: profimedia.cz

28.7.2014 8:00| autor: Libuše

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist