Kdo snáší hůř rozchod. Opravdu si myslíte, že ženy?

Možná připadá někomu nesmyslné si tuhle otázku pokládat. Pro spoustu žen jsou muži těmi hlavními viníky, proč se vztah rozpadne, a tudíž je jim upřen nárok na lítost. Jenže i muži mají své dny a dovedou být možná citlivější, než si dovedeme představit.

Znáte to, navrch drsňák, uvnitř citlivá dušička, tedy alespoň takhle nějak vypadá prototyp filmového hrdiny v podání Bruce Willise. A realita? Nedá se samozřejmě generalizovat, každý vnímá vážnou událost jinak. Nicméně v neprospěch mužů hovoří dost jednoznačně jeden základní fakt: nejsou zvyklí hovořit o svých problémech. A tato skutečnost dává nám ženám určitý náskok.

Ženy umí mluvit

Jen si vzpomeňte, jak jste truchlila na rameni kamarádce, když jste zjistila, že se vám ulomil podpatek na oblíbených lodičkách, že přestali vyrábět vaši barvu na vlasy, že tchyně má váš život ve svých rukou více, než byste si chtěla a byla ochotna připustit, že správní chlapi vymřeli. A co teprv takový rozchod, o tom dokážeme mluvit třeba i několik měsíců a neustále probírat záležitosti ze všech možných stran. Ženy ve svém kolektivu toho proberou opravdu hodně, a byť jejich kroužek pánové často nazývají různými hanlivnými přídomky, přesně to jim chybí: neumějí se svěřovat s problémy, ani svému nejlepšímu kamarádovi. Výjimky jsou samozřejmě pravidlem.

Na to, že muži můžou zvládat rozchod či rozvod daleko hůře než ženy, upozorňují i psychologové, a to i navzdory tomu, že muži se tolik nezamilovávají jako jejich hezčí polovičky. Když už ale přece, stojí to za to. Onen stav duše má silnější start a je intenzivnější a o to více mrzí jeho konec.

článek

Propít se k odpuštění

Trochu zavádějící někdy bývá maskovací manévr některých pánů: rozešel jsem se s milovanou bytostí, o to více si teď budu užívat svobody. Ve skutečnosti je to trochu sebedestruktivní, přihlédneme-li taky k tomu, že je „nový životní styl“ doprovázen velkým množstvím alkoholu. Muži, ač to na první pohled nevypadá, jsou dost často opuštění nejen svou drahou polovičkou. Snaží se vyrovnat se s rozchodem tak, že hledají kumpány, kteří mají velkou výdrž v pití. Ve skutečnosti jsou ale se svým problémem mezi těmito lidmi neuvěřitelně opuštění.

Muži jsou zpravidla znevýhodněni také často chybějícím nedostatkem šestého smyslu. Zatímco podváděná žena tuší, že něco není v pořádku, a několik měsíců to vidí napsáno na všech zdech, muži se vše dost často musí vytroubit, aby si toho všimil. Na rozchod pak samozřejmě reaguje mnohem hůře.

A ještě jeden postřeh

Zatímco ženy jdou po rozchodu dost často do sebe, zajdou ke kadeřníkovi, ale také mění životní styl, zkrátka se snaží, aby byly více k světu, což jim dodá více sebevědomí, muži dost často naopak vypadají hůře. „Vyčítám si, že jsem Sáru opustil, když vidím, jak se z té plaché dívky najednou stala žena kypící sebevědomím, kterou každý chce,“ svěřil se osmadvacetiletý Petr, který po rozchodu, i když jej zavinil on sám, hledal útěchu na dně sklenky. Jeho případ je tak potvrzením nejen toho, že vše zlé je pro něco dobré, dokáže-li toho člověk využít, nýbrž i skutečnost, že muži ve skutečnosti nejsou takovými hrdiny, jakými se snaží být.

A abychom nebyli jenom smutní z rozchodů, tady máte pár fakt vtipných rozchodových sms.

Top 5 vtipných rozchodových sms

  1. Láska je jako moře. Jednou je příliv a jednou odliv, teď je zrovna odliv a až přijde zas příliv, budu už mít bohužel někoho jinýho, tak to pochop prostě to tak je!
  2. Dneska jsem tě hledal ve svým srdci a s lítostí ti musim oznámit, že tam nejsi.
  3. Jsi jako jarní květiny… jsem na tebe alergický.
  4. Čau lásko, přeju Ti šťastný a veselý Nový rok a doufám, že mi v něm dáš konečně pokoj.
  5. Právě mi spadl mobil do potoka, tak tě taky pouštím k vodě.

Foto zdroj: thinkstockphotos.com

12.2.2015 4:00| autor: Marta Dostoupilová
Více o tématu: bruce willis

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist