4 rozhodnutí, která pohřbí váš vztah

Když je třeba, člověk se dokáže rozhodnout v minutě. Jestli to byla správná volba, to ukáže až čas, nicméně u čtyř běžných situací se o jejich dopadech na partnerskou spokojenost ví ihned! Co nebo kdo nedělá vztahům dobře?

Přepadne vás někdy sentimentální chvilka, při které si sáhnete hluboko do svědomí a alespoň sobě přiznáte, co všechno jste mohli v dosavadním životě udělat jinak? Třeba zůstat se svojí první láskou ze střední, nebo se nerozvádět… Jak by asi váš život momentálně vypadal? Šťastně, naplněně, uvolněně? Anebo přesně opačně?  Dá se vůbec nějak vyhodnotit, které rozhodnutí je pro vás to nejlepší a které se vám po nějaké době vymstí? Těžko! Ale u některých je pravděpodobnost velmi vysoká! Zde jsou!

1. „Najdu si někoho za každou cenu!“ 

Opravdu si myslíte, že takové věci se dají naplánovat? Stydíte se před kolegyněmi v práci, že jste stále single? Neustále ignorujete narážky svých rodičů, kdy že se konečně dočkají vnoučat? Trapně klopíte zrak po příchodu do restaurace, když žádáte stůl pro jednoho?

Až pohár trpělivosti přeteče, první, co vás napadne, je najít si prostě kohokoli. Ať to stojí, co to stojí! Jak dlouho můžete s někým, kdo vás nevzal za srdce, vydržet? Pár týdnů? Přesně s touto lhůtou má zkušenosti třicetiletá operátorka Hana.

„Byla jsem zoufalá, že nikoho nemám, tak jsem vzala na milost jednoho známého, který se mi vlastně ani moc nelíbil,“ popisuje motiv svého nápadu. „Nejdřív to byla příjemná změna, ale pak mi nějak začalo docházet, že máme naprosto odlišné názory. Řekla jsem si, že taková náhražka je stejně ztráta času. Prostě hloupost. Rozešli jsme se a je to tak dobře,“ krčí rameny.

2. „Nejsem s ním spokojená, změním ho od základu!“ 

Nic proti ničemu, ale z trávy orchidej taky nejde vypěstovat! Pokud vám na někom záleží, nemůžete ho odnaučit tomu, co ho baví jen proto, že se vám to nelíbí a nechcete to podporovat. Vyčkávat, že až se spolu zabydlíte, všechno se tak nějak „ustálí“, je trochu ruská ruleta. Někoho měnit k obrazu svému? Chyba s fatálním následkem! K tomu má co říct i třiatřicetiletá prodavačka Helena.

„Od začátku mi tak trochu vadila partnerova vášeň pro sbírání modelů autíček. Když se ke mně nastěhoval, byly zkrátka všude,“ začíná líčit svůj příběh. „Jednoho dne jsme se kvůli tomu strašně pohádali. Dopadlo to tak, že je všechny odvezl – a s nimi i sebe,“ dodává čtenářka.

článek

3. „O problémech budeme hovořit co nejméně!“ 

Nedostatečná komunikace je kámen úrazu většiny vztahů! Spousta lidí nedorozumění a trable raději zamete pod koberec a tam je „zapomene“.

Škoda, nic samo od sebe nevymizí, proto se nedořešené záležitosti tak jako tak časem objeví. Pak si s vaším milovaným můžete vyčítat i naprosté hlouposti od přetékajícího odpadkového koše po prázdnou ruličku toaletního papíru! A to je případ i dvaatřicetileté policistky Veroniky.

„Já doma prostě nemám ráda napjatou atmosféru, tak se hádkám vyhýbám a dusím to v sobě,“ přiznává sympatická Veronika. „Jednou jsem tomu svému omylem našla v mobilu sms od bývalé a vřelo to ve mně asi dva měsíce. Pak došlo k situaci, že jsme se trochu hádali o nějaké maličkosti a já ve vzteku použila i tuhle starou záležitost. Nakonec z toho byla pěkně dlouhá tichá domácnost,“ dodává čtenářka s tím, že tenkrát byl rozchod na spadnutí.

4. „Nebudu vnímat tvoji nespokojenost!“ 

Když vám něco vadí, řekněte to! Ale jemu! Ne kamarádce nebo svojí kočce! Měl by vědět, co vás „pálí“. A to platí i obráceně. Návrh? Co třeba dohodnout se na pravidelných domácích sezeních, při kterých každý otevřeně řekne, co se mu za poslední měsíc líbilo a na co by naopak nejradši zapomněl? Taková revize soužití není špatný nápad. Pětatřicetileté manažerce Petře zachránila manželství.

„Manžel mi pořád vyčítal moji pracovní dobu a vyhrožoval, že se brzy rozvedeme. Jenže já tomu nevěnovala pozornost,“ nechává se slyšet. „Nechtěla jsem o něj přijít, a tak jsem navrhla, abychom si jednou za čas sedli a mluvili jen a jen o nás a našich plánech. Od té doby jsme v pohodě,“ klepe na dřevo Petra. Jí to přineslo štěstí. A co ve vztahu nosí štěstí vám?

A vůbec, jakého rozhodnutí ve svém životě litujete? Myslíte, že by bylo dobré „cestovat v čase“ a své omyly neopakovat? 

Foto zdroj: profimedia.cz

24.10.2014 12:00| autor: Lucie Feiková
Více o tématu: hádkyŠkoda Auto

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist