SOS – Manžel nedovolí dětem odjezd do ciziny, jsem zoufalá…

Jsem pět let rozvedená a děti mi byly svěřeny do péče. Jejich otec dokázal zařídit naprosto všechno, ale jen pusou. Veškerá starost i radost v době našeho manželství i po rozvodu zůstala na mně.

Nevadí mi to, protože k dětem neměl nikdy vřelý přístup a jediné co zvládal, byl alkohol a zákazy. Přiznám se, že mi spadl velký balvan ze srdce, když nás soud rozvedl.

Časem jsem si našla nového partnera, který děti miluje a ony jeho. Pracuje v Rakousku a náš vztah vydržel i zatěžkávací zkoušku – na dálku. Byla jsem šťastná, že se mi osud obrátil lepším směrem a nesmírně si přítele vážím za to, že mé děti přijal za své.

Nedávno přišel s návrhem, ať se všichni odstěhujeme za ním. Z počátku jsem byla rozpačitá, ale když nás vzal na výlet do městečka, ve kterém žije, byli jsme nadšení. Dokonce mohu nastoupit do práce a velmi výrazně si finančně polepšit. Nechali jsme si čas na rozmyšlenou, ale děti měly jasno okamžitě. Naučí se jazyk a škola, do které by chodily, je nadchla.

článek

Asi se ptáte, kde je problém a proč žádám o pomoc. Když jsem pomalu začala obcházet úřady, tak mi bylo sděleno, že potřebuji povolení od bývalého manžela, který mi musí písemně odsouhlasit, že se děti mohou odstěhovat. Přesto, že má problém poslat každý měsíc výživné, povolení nám odmítl dát.

Sociální pracovnice mi sdělila, že pokud odjedeme, podle zákona to bude soud brát jako únos.

Vůbec nevím, co mám dělat, nikdo mi pořádně neporadí a bývalý manžel se s námi odmítá bavit.

Dala jsem mu návrh, že nebude muset platit výživné, ale nepomohlo vůbec nic. Proto se obracím s prosbou na vás, jestli některá čtenářka neprošla něčím podobným a poradí, zda existuje možnost vycestovat bez souhlasu otce dětí.

Zažily jste podobnou situaci, milé čtenářky? Máte vlastní zkušenost nebo víte o někom z okolí, kdo řešil stejnou situaci? Pokud ano, poraďte, jak na to.

Foto zdroj: profimedia.cz

4.7.2014 12:00| autor: Lada

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist