Jak zlepšit partnerský vztah? Buď vděčná!

Spokojený vztah závisí na mnoha aspektech. Máš vedle sebe někoho, koho doopravdy miluješ a nechceš o něj přijít? To je skvělé, ale neusni na vavřínech! Dokaž svému příteli, že si ho vážíš, a věř, že on ti to oplatí!

partnersky-vztah1-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Láska, pouto, důvěra. Vše se musí posilovat. K tomu použij všechny prostředky. Někdy postačí jednoduchá slova, jindy je lepší být kreativní! Zvedej partnerovo sebevědomí každý den. On se začne cítit lépe, a bude si tě rovněž víc vážit, což je výhodné pro oba. Zanedlouho i partner pro tebe najde ta správná slova, kterými tě potěší! Takže, jak něco takového zajistit? Řiď se tímhle manuálem!

Říkej „děkuji“

V období svatého Valentýna, na narozeniny či na Vánoce je snadné říci „děkuji“. Děkuješ však i jindy, a to za maličkosti? Pokud ne, jedná se o chybu. Partnera určitě potěší, pokud bude pochválen za vynesení koše nebo úklid nádobí. Pozná totiž, že umíš i něco jiného, než ho jenom neustále dirigovat. Upřímně, tomuhle nešvaru se vyhne málokterá…

Samozřejmě máš právo se na něj i zlobit, když neudělá něco, na čem jste se domluvili, nicméně by to mělo být vyvážené! Zkrátka a dobře, pokud se na něj kvůli maličkostem můžeš rozčilovat, měla bys umět i poděkovat. Tomu se říká harmonie, která podporuje partnerské pouto. Ostatně, své „díky“ nemusíš vyjadřovat pouze slovy.

Kreativní způsoby, za které dostaneš body navíc 

Určitě znáš partnerovo oblíbené jídlo. Tak mu ho uvař, nebo upeč jeho oblíbený koláč. Chlapi jídlo milují, o tom žádná, takže s tím určitě sklidíš úspěch a zároveň vlastně vyjádříš svou spokojenost a to, že si partnera ceníš (v překladu řečeno, nebereš ho jako inventář). Naplánuj utajený výlet a překvap ho. Jestli rád cestuje a ty jsi obeznámena s jeho oblíbeným místem, nebo víš, kde by se mu mohlo líbit, vezmi ho tam!

Nezapomínej na komplimenty

Ano, když jste spolu začínali, tak to bylo furt samé „tobě to sluší“ a „vypadáš úžasně“. Jenže čas a stereotyp dělají svoje. Občas s nimi zatoč. Jen partnerovi řekni, že mu ten oblek skvěle padne, nebo že se ti líbí jeho nový sestřih. Běž k němu, přivoň si a pochval parfém, který si nedávno vybral. Tohle všechno přeci chceš i ty od něj, no ne? Tak začni u sebe a buď jeho návodem, inspirací i radou.

Chval ho – veřejně

Muži a ego, to je samostatná kapitola. Každý se rád pochlubí mezi svými přáteli nebo kolegy, každý rád vyčnívá a je chválen. Proto se neboj svoji drahou polovičku přede všemi vyzdvihnout. Pochlub se, jak rychle a bravurně přivrtal tu polici v koupelně, nebo jak spravil protékající záchod. Oceň ho za to, jak skvěle se stará o děti či přímo o tebe. Vrátí se ti to! Jak se totiž do lesa volá, tak se z něj i ozývá. Tvůj přítel tak nepochybně rychle najde způsob, jak ti to oplatit!

Buď ráda za to, jaký je

Komplimenty a další jiné způsoby, jak projevovat vděčnost partnerovi, za to co dělá, jsou důležité. Na druhou stranu nejdůležitější je, abys vnitřně byla spokojená s tím, jaký je on. Ne s tím, jak vynáší či nevynáší odpadky, ale s jeho osobností. Musíš ho brát jako celek. Uvědom si, zda tě opravdu tak rozčiluje proto, že neluxuje, nebo jsi ochotná jeho případné nedostatky přehlédnout. Buď vděčná za to, že máš vedle sebe osobu, která při tobě stojí v dobrém i ve zlém, a miluje tě takovou, jaká jsi! A pokud takového člověka vedle sebe máš, dávej mu častěji najevo, jak si ho vážíš! Nech mu třeba zahrát milostnou píseň. Inspirace ve videu!

Co na to čtenářky?

Pavlína (25 let): „Tak s tím rozhodně nesouhlasím. Nebudu chválit partnera jen proto, že vynesl koš. Copak on mě pochválí za to, že trávím víkendy v kuchyni a u pračky? Ani náhodou!“

Jarka (35 let): „Chválit muže už jsem se naučila. Nic mi to neudělá a ten klid a pohoda ve vztahu za to určitě stojí.“

Petra (27 let): „Já myslím, že by to mělo být oboustranné. Stejně tak jako chválit muže, měl by i on ocenit to, co dělám já. Mám štěstí, že můj manžel je v tomhle naprosto úžasný. Vedle něj se cítím krásně a nemám problém chválit také jeho.“

Jak svému partnerovi dáváš najevo, že si ho vážíš? Poděl se o své zkušenosti v komentářích!

Foto: Shutterstock.com

17.7.2019 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist