5 překvapivých zabijáků sexuální vášně

Chuť na sexuální hrátky naše libido, chtíč – říkejme tomu jakkoli, může růst a stejně tak i závratnou rychlostí klesat. V těchto chvílích mě napadá jediné: To už jsem tak stará? Neměla jsem teď náhodou být v nejlepší sexuální kondici? Nikdo mi na mé otázky pořádně neodpověděl, a proto jsem se dala na misi za získáním potřebných informací o našem sexuálním libidu. Musím se přiznat, že to co jsem objevila, mě velmi překvapilo.

Libido roste v souladu s hladinou hormonů v krvi, depresí, únavou a dalšími věcmi, které nás v životě určitým způsobem zasahují. Ovšem, kdo mohl tušit, že se mezi nimi skrývají i takové věci jako je kosmetika nebo bílý chléb. Nebudu předbíhat, raději čtěte dále.

Bílý chléb

Nechcete-li se rozloučit se svým aktivním sexuálním životem,nejezte velké množství bílého chleba.  Světlý chléb je potravinou, kterou má většina z nás na talíři každý den. Bohužel je také jedním z největších zabijáků libida, protože velmi rychle uvolňuje cukry, které vedou k energetickým propadům a způsobují pokles touhy po našem protějšku. Navíc nadměrné množství cukru v krvi napomáhá ke zvyšování tělesné váhy a vaše libido se tak bude snižovat ještě více.

Léky proti nachlazení a chřipce

Všelijaké prostředky na tišení horečky, nachlazení či chřipky jsou dobře známými zabijáky nehynoucí vášně, ale co si budeme namlouvat. Pokud je někdo schvácený horečkou, asi těžko bude mít chuť na nějaké intimní hrátky. Nicméně je nechuť způsobená obsahem pseudoefedrinu a diphenhydraminu. Takže si vyberte – zůstat ležet v posteli nebo si užívat s někým v tom samém pelíšku.

Chrápání

Možná tomu nebudete věřit, ale je to tak. Pokud chrápete, ztrácí se chuť na sex. Samozřejmě nesmíte zapomínat na to, že zabijákem choutek je i chrápání partnera, které vás sice nenechá chladnou, ale v úplně jiném směru. Odpověď na otázku: Proč právě chrápání? Je jednoduchá. Vědci zjistili, že během těžkého chrápání dochází ke snižování kyslíku v krvi a pak vás už k pořádné aktivitě nikdo nepřemluví.

„Kyslíková“ kosmetika

Pokud jste fanouškem tzv. kyslíkové kosmetiky zpozorněte! Mě tato informace celkem překvapila.  Používáte tuto kosmetiku? Pak se připravte na velkou volbu mezi sexuálním životem a milovaným zázračným krémem. Přemýšlíte nad tím, jaká je spojitost kosmetiky obohacené o kyslík, kterou si mažete na pleť a vaším libidem? Krémy obsahují fluorované uhlovodíky nebo PCF, které vedou k předčasné menopauze. Mimo to fluorované uhlovodíky nebo přesněji řečeno jeho deriváty, perfluoroktansulfonylfluorid sulfonát, způsobují pokles estradiolu, který vede ke snížení libida.

Léky proti bolesti a antidepresiva

Kodein a morfin nejen, že snižují bolest, ale mohou snižovat i sexuální touhu. Pokud si svého libida vážíte, ale potřebujete ztišit bolest, vyzkoušejte léky obsahující paracetamol. Nejlépe Paralen nebo Panadol, které nemají negativní vliv na libido.

Náš tip: Nezapomínejte, že bolest hlavy nejlépe zapudíte orgasmem!

I antidepresiva mají negativní vliv na chtíč. Ovšem, co je na antidepresivech ve vztahu k sexu nejzajímavějšího? Na jedné straně se některé pilulky předepisují proti předčasné ejakulaci a na straně druhé jsou ničitelem vášně.  Celkem zdrcující kombinace, že ano :).

29.4.2011 2:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist