Vycházet s jeho dětmi z předešlého manželství? Je to vůbec možné?

Randíš s úžasným chlapem a doufáš, že si ho jednou vezmeš. Bojíš se ale jedné věci – jeho dětí z předešlého vztahu. Není vůbec jednoduché vycházet s potomky tvého přítele. Máme pro tebe několik rad, se kterými si s jeho ratolestmi poradíš raz dva.

Věř nebo ne, děti z předchozích vztahů jsou jedním z nejhlavnějších důvodů, proč se páry rozcházejí. Pokud nechceš přijít o toho svého, protože si jinak skvěle rozumíte, zkus přijít na chuť i jeho dětem. Poradíme ti, jak na to.

Nejsi jejich matka

Děti jsou prostě háklivé na to, když se doma dělá chaos ve vztazích. Sotva skously fakt, že jejich rodiče šli od sebe a už by si měly zvykat na novou „maminku“? Tohle prostě dětský mozek chápe těžko. Proto se zkus s partnerem domluvit, že seznámení proběhne spíše na přátelské úrovni. Nemusí tě nutně představovat jako životní partnerku, kterou si chce vzít, ale prostě jako kámošku, se kterou je sranda. Ostatní může přijít později.

Nebuď vážná, děti chtějí blbnout

A když už jsme u té srandy, tak na tu děti dají nejvíce. Proto nepodceňuj místo seznámení. Co takhle první setkání uspořádat někde na paintballu, aby děti viděly, jak je teta akční? Nebo můžete uspořádat menší turnaj v minigolfu nebo badmintonu. Co na tom, že tyto sporty neovládáš, aspoň bude větší legrace, a o to přeci dětem jde.

Zkus se k nim přiblížit, ale nevnucuj se

Je samozřejmě dobré, když k nim najdeš cestu, ale nevnucuj se příliš. Jestli nemají zájem si s tebou hrát, tak si s nimi nehraj. Počítají se i malé pokroky, a to je třeba to, že tě přestaly nesnášet a už jim nevadí, že s jejich otcem trávíš dost času. A pamatuj, že přijmout macechu, je v každém věku citlivé, i v tom pubertálním. Rozhodně nesázej na to, že víš, jak mluvit s náctiletou holkou. Tohle kolikrát neví ani sami rodiče, takže si dej opravdu bacha, aby sis to u ní nerozházela tím, že se jí budeš podbízet s plakátem Justina Biebera. Mohla bys šlápnout vedle. Místo toho raději naslouchej.

Nerozmazlovat

Ať si chceš děti svého nového objevu naklonit sebevíc, nerozmazluj je. Rozhodně se nesnaž porušit pravidla, která nastolila jejich biologická matka. Pokud se svým chlapem a jeho dětmi máš strávit víkend, nepřekopávej vše, co vybudovala jejich máma. Jestli mají zakázáno chodit po osmé večer ven, tak to dodržuj. A nesnaž se je přesvědčit o tom, jak jsi dobrá a hodná tunou sladkostí a hromadou chipsů. Buď férová, jinak docílíš jen rozhádaných vztahů mezi dospělými.

jak-vychazet-s-detmi-text.jpg

Zdroj: Shutterstock.com

Bacha na intimnosti

I když jsi oficiální přítelkyně jejich otce, který je už rok rozvedený a celé okolí o vašem vztahu ví, stejně si dávej pozor na intimnosti. Neříkáme, že máš skutečnost, že patříte k sobě, před nimi nějak skrývat, ale vzájemné ocucávání, plácání po zadku a vášnivé polibky si nechejte raději na dobu, až s dětmi nebudete.

Netlač na pilu

Je možné, že i přes všechnu tvou snahu, tě děti tvého muže nemají v lásce. Děti prostě mají k autoritám a dospělým odpor. Jen si vzpomeň, jak si křičela na rodiče, že už je nechceš nikdy vědět, když ti zakázali diskotéku. Tak nemůžeš očekávat od cizích dětí, že ti padnou kolem krku. Chce to čas a trpělivost. Nejsi prostě jejich pravá matka. Jsi jen přítelkyně jejich otce, tak se nesnaž za každou cenu cizím dětem dělat rodiče.

Zkušenosti čtenářek:

Tereza (37 let): „Podle mě na tom není žádná věda. Já mám z prvního manželství dceru a syna a můj nový manžel má jednoho syna. Spolu pak máme ještě holčičku. Když se všichni sejdeme, je docela legrace. Důležité je nijak nerozdělovat na „moje“ a „tvoje“ děti, ale mít všechny „naše,“ radí Tereza.

Vlaďka (28 let): „Asi dva roky jsem chodila s chlapem, co měl dvě rozmazlené dcerky. Nesnášely mě. Mně bylo dvacet pět a jim čtrnáct. Měly předsudky, že jsem ten typ holky, co loví bohaté a starší muže. Ivan se snažil, abychom spolu všichni dohromady vycházeli. Ale ty holky mi dělaly naschvály, které jsem viděla jen já a byla pak za tu špatnou, když jsem na to upozornila. Takže to nakonec Ivan vyřešil tak, že šel ode mě. Asi je to tak lepší. Ale už nechci nikdy v domě cizí děti,“ má jasno Vlaďka.

Jitka (32 let):Já mám opačnou zkušenost. Vychovávám dcerku, které je teď deset let, ale před třemi lety jsem potkala Davida, který s námi dokonce rok bydlel. Zvykl si na ni a ona na něj. Ale pak jsme zjistili, že nám dvěma to neklape. A já se bojím dalšího vztahu, protože to dcera strašně špatně nesla,“ má obavy Jitka.

Jak to máš ty? Máš nějaké zkušenosti s mužem, který má na krku děti z bývalého manželství? A co bys poradila čtenářkám, které s ratolestmi svých současných chlapů nevycházejí? Napiš nám do diskuze.

Foto: Shutterstock.com

22.4.2020 2:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist