Co dělat, když se ti stýská po bývalém partnerovi?

Když dostaneš kopačky od někoho, koho miluješ, příjemné to není. Ba naopak. Jedná se o jednu z nejbolestivějších životních událostí, které se jen stěží překonávají. Nic však není nemožné. Patříš právě teď k těm, kdo po bývalé lásce truchlí? Vezmi si k srdci rady zkušených koučů!

po-rozchodu-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Slyšíš vaši společnou oblíbenou písničku, objevíš jeho staré tričko. Neodoláš a přičichneš k němu. Musíš si to přiznat. Ex ti prostě chybí. V pořádku. Koneckonců, jsi jenom člověk. Nostalgie je však třeba se (aspoň časem) zbavit. Co doporučují koučové partnerských vztahů? Tyhle jednoduché, leč účinné rady tě přivedou na správnou cestu!

Promluv si s někým, komu důvěřuješ

V rodině nebo mezi přáteli se určitě najde někdo, komu na tobě záleží, a je ochoten tě vyslechnout. Tahle osoba tě nenechá udělat nějakou hloupost (třeba volat bývalému uprostřed noci). Stačí domluvit se s ní, že kdykoli budeš mít splín, zkontaktuješ ji a svěříš se se svými plány. I pouhé vypovídání se pomáhá!

Klidně se vybreč

Za slzy se určitě nestyď. Tenhle emocionální projev poskytuje úlevu a odplavuje nadměrné množství manganu, jehož nadmíra přispívá ke zhoršování stresu. Tak popadni krabici s papírovými kapesníky, pusť si nějaký film a dej průchod svým pocitům.

Starej se o sebe

Až si projdeš první fází rozchodu, během které si uvědomíš, že něco starého končí a cosi nového začíná, nadechni se a začni žít. Buď zdravá, fyzicky se o sebe starej, cvič a jez kvalitní stravu. To ti zlepší náladu víc, než rozjímání nad minulostí. Neřeš, „co kdyby“, ale pokus se dívat se dopředu. Plánuj svůj čas.

Zbav se věcí, které ti bývalého připomínají

Až se budeš cítit, vyhoď zbytek jeho věcí, odstraň je z dohledu, nebo mu je vrať. Den ode dne se ti bude lépe dýchat. Ne nadarmo se říká, že co oči nevidí, to srdce nebolí. V případě, že každý den vzdycháš nad fotkou z loňského léta, sypeš si do otevřených ran sůl. Sadomasochistko!

Měj nabitý diář

Je jednodušší zapomenout na to, jak moc ti bývalý partner chybí, pokud máš nabitý program. A je jedno, jestli studuješ, pracuješ nebo máš dovolenou. Důležité je nenudit se, ale věnovat se přátelům, rodině, domácím mazlíčkům a sobě samé. Pokud v tvém okolí není k mání nikdo, s kým můžeš trávit čas, zajdi do místního psího útulku nebo domova důchodců. Jistě najdeš někdo, kdo tvoji přítomnost velmi rád uvítá. Uvidíš, že život má smysl i bez vztahu. Navíc uděláš dobrou věc…

Mysli pozitivně

To, že ses s přítelem rozešla, jistě mělo a má svůj důvod. Ber to jako zkušenost a příležitost jít dál. Zkrátka a dobře najdi aspoň jednu pozitivní věc, která se s rozchodem pojí. Když objevíš dvě či tři, tak o to líp! S úzkostí se pak vypořádáš mnohem snadněji.

Neblokuj nové příležitosti

Pozval tě na schůzku nový kolega z práce, ale ty se na to necítíš? I když ještě nehledáš další vztah, neznamená to, že jsi vnitřně „mrtvá“. Jedna sklenička, večeře nebo kino s někým, kdo není spojovaný s tvojí minulostí, může být osvěžující. Nezavírej před tím dveře!

Buď trpělivá

Pokud si myslíš, že se jeden den rozejdeš s přítelem, a za týden už na něj nebudeš myslet, máš na sebe přehnaně vysoké nároky. Bud trpělivá. Podle studie, kterou zorganizovala banka Capital One, na každý rok vztahu připadá měsíc truchlení. Jestli jsi tedy se svým ex byla dva roky, počítej s minimálně dvouměsíčním zotavováním. Jak si tohle období maximálně ulehčit?

Protože pozitivní nálady není nikdy dost, měla bys mít v záloze pár hudebních kompilací pro dobré rozpoložení. Tohle je jedna z nich.

Foto: Shutterstock.com

10.9.2018 4:00| autor: Lucie Feiková
Více o tématu: rozchodsex a vztahysmutek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist