Soukromé pasti: Prostitutkou snadno a rychle

Byla obyčejnou dívkou s hlavou plnou ideálů, snů o lepším životě, kdekoliv jen ne tam, kde žila doteď. A pokud si prý něco hodně přejeme, tak se to i splní. Díky píli, nadání i inteligenci se mohla radovat z přijetí na vysokou školu, která je pro mnohé její vrstevníky pouze nedostižným snem a těšit se na budoucnost coby advokátka, soudkyně nebo obhájkyně. Jenže život na vysoké škole je nákladný a její rodina, žijící na hranici chudoby si ho nemůže dovolit. Nezbývá, než si najít brigádu. Ale opravdu chtěla takovou? Opravdu se chtěla stát prostitutkou?

Přesně toto ožehavé téma si vzala na paškál i režisérka dalšího dílu seriálu Soukromé pasti s názvem Fajn Brigáda, kde se hlavní hrdinka takto jednoduše dostane k prostituci. Pravda, plná ideálů nejprve nastoupí do práce úplně běžné. Vezme místo pokojské, která se stane svědkem podívané, jež nebyla určena pro její oči. A jak si nejlépe zajistit mlčenlivost naivní studentky? Nabídnout jí rychle a snadno vydělané peníze. A co za to? Prodat své tělo. Valná většina z nás by řekla rezolutní NE a utíkala od daného pána, navzdory tomu, že by jím byl charismatický Jiří Langmajer co nejdál. Ale ne všechny dívky dokážou odolat tak lákavému pokušení – rychlému a poměrně snadnému výdělku peněz…

Prostituce je stará jako lidstvo samo, jde o řemeslo, kterému vždy pšenka kvetla a zdá se, že i dlouho kvést bude. A asi nikoho už nepřekvapí u silnice podupávající spoře oděná žena neurčitého věku, ale s výrazným líčením, blonďatým přelivem a nezbytným gestem zastavující řidiče. Vyrostla jsem nedaleko hranic s Německem a spíše by mě překvapilo, kdybych u silnice žádnou prostitutku nepotkala. Dokonce mě ani nepřekvapilo, když jsem u ní viděla podupávat svou spolužačku ze základní školy. Pravda, byly jsme spolužačky pouhý rok, neboť k nám propadla a propadala spokojeně dál a dál. Možná i proto mi to u ní nepřišlo divné. Tak nějak se předpokládá, že prostituci se „věnují“ pouze ženy s nízkým intelektem, ale asi bychom byli hodně překvapení, kdybychom znali skutečná fakta.

Podle posledních průzkumů se totiž ukazuje, že prostitucí (byť ne ve formě podupávání u silnice za každého počasí) si v dnešní době přivydělává i celá řada studovaných žen, včetně vysokoškolsky vzdělaných, nebo těch, které teprve vysokou školu studují. Jsou to opravdu jen nákladná studia, které ženou studentky do osidel pasáků? Pravda, nemůžu soudit něco, co jsem nezažila, ale než si takto vydělávat na vysokou školu, to raději nastoupit do práce a dodělat si jí postupně v dospělosti. Opravdu si neumím představit, že bych něco takového musela podstupovat. A co vůbec nechápu je, jak si to představují dál.  I když s takovou brigádou seknou a mají v ruce diplom, nikdy za svým minulým životem nemohou udělat definitivní čáru. Pokud se nechystají do zahraničí, pak jim neustále hrozí to, že se někde setkají se svým zákazníkem, který je může znemožnit jak pracovně, tak i v soukromém životě. Představa, že vejde do soudní síně v kostýmku a připravena hájit svého klienta a na lavici před ní, nebo naproti ní sedí někdo, kdo jí pozná, musí být šílené.

Na druhou stranu nechápu ani chlapy, co vidí na prostitutkách. Umíte si představit, jak asi musí být taková holčina přitažlivá po celodenním stání ve třicetistupňovém vedru u silnice, kudy projede denně tisíce aut? A vůbec, co vede chlapy k tomu, že se rozhodnou za sex platit a je jedno, jestli za rychlovku někde v lese, nebo v luxusním klubu.
Btw, jak se vám líbí myšlenka našich zákonodárců prostituci zdanit? Zajímalo by mne, jak by to chtěli provést. Taky už vidíte, jak po každém sexu slečny vypisují klientům účtenku?:-)

16.8.2011 4:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist