S dítětem v ložnici: Je možné najít si chvilku soukromí?

Mnoho maminek přiznává, že křivka jejich sexuálního života po porodu prudce klesla. Běhání okolo dítěte vám nedopřeje chvilku času na sebe sama, natož na partera. Jak tu půlhodinku na intimnosti ukrást?

Oklepala jste se ze šestinedělí a ráda byste se po dlouhé době zase pomazlila s manželem, ale drobeček zrovna jako na potvoru nechce zabrat, i když jindy usne v sedm jako andílek. Tak dlouho kolébáte a utěšujete, až vyčerpáním usnete sama. Říkáte si, až to robě trochu povyroste, bude to lepší. Ale ouha. Ono se začne batolit, batolí se od vás k tatínkovi, nechce spát samo v postýlce, celou noc vás objímá roztomilýma baculatýma ručičkama a když se konečně osamostatní a je svolné spát ve vlastním pokojíku, každou půlhodinu vás tahá za rukáv, že potřebuje čůrat.

Od té doby, co se narodila první dcerka, jsme se s manželem milovali v podstatě jen v sobotu odpoledne. To byl jediný čas, kdy malá spala jako dudek a my jsme měli trochu energie. Večer jsem obvykle zabírala spolu s malou,“ vypráví Věra, maminka dvou holčiček ve věku 7 a 5 let. „Nechci nikoho strašit, ale jak děti rostou, je to snad ještě horší. Holky jsou neposedné a každou chvíli je máme večer v ložnici. Jedna chce šťávičku, druhá se bojí strašidel… Jednou jsme je nechali koukat na televizi a zamkli se na dvacet minut v koupelně. Tak tak jsme všechno stihli, než nám začaly bouchat na dveře.

Nepřehlédněte – velká fotogalerie ložnic

ložnice inspirace fotogalerie

Paní Tereza řeší jiný problém – její tříletý Filípek je na maminku silně upnutý a tropí žárlivé scény, jakmile se jí chce táta dotknout. „Jenom se obejmeme, a Filípek je hned mezi námi. Odtahuje mě od manžela a vyžaduje, abych ho zvedla a věnovala se jemu. S partnerem se už nemůžeme ani vzít za ruku, chodíme vedle sebe jak cizí lidé. O nějakých manželských intimnostech může být řeč jedině ve chvílích, kdy Filip tvrdě spí nebo je na večer u babičky.

Přemýšlela jste někdy, jak byste se zachovala, kdyby vás dítě přistihlo s partnerem „při činu“? „Musím se přiznat, že se nám to jednou stalo. Naštěstí jsme byli oba pod dekou, takže toho moc nebylo vidět. Syn nás překvapil a koukal na nás dost vykuleně,“ říká Petra, maminka pětiletého Honzíka.

„Byla jsem z toho dost špatná, nevěděla jsem, jak mu to vysvětlit. Řekli jsme mu, že jsme se s tatínkem mazlíkovali, protože se máme rádi.“ Podle psychologů může milování rodičů na dítě působit až děsivě. Děti můžou mít dojem, že tatínek mamince ubližuje. „Myslím, že je dobré zůstat nad věcí, nepanikařit, nedělat z toho vědu, to by pak mohlo dítě zbytečně traumatizovat,“ míní Petra. „Nakonec, jde o přirozenou věc. Jednou nachytá dítě vás a až vyroste, třeba jednoho dne načapáte vy jeho,“ uzavírá Honzíkova maminka se smíchem.

21.6.2011 12:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist