Průměrný člověk má 44 erotických fantazií

Bondáž, sado-maso, skupinový sex, anální sex, orální sex, sex mimo vztah – průměrný člověk disponuje 44 sexuálními fantaziemi. Potvrdil to nedávný výzkum. Přečtěte si, o čem sníme i jestli je dobré se se svými fantaziemi svěřovat.

Dobrovolníci výzkumu časopisu The Journal of Sexual Medicine, který se ptal 1 500 dospělých, si měli vybrat ze seznamu erotických fantazií, který čítal 55 položek ty, které jsou jim blízké, a zvolili z nich v průměru 44. Sexuální fantazie jsou vibrátorem pro mozek. Podle sexuologů jsou prospěšné, protože zatímco lidské tělo má své limity, mysl je absolutně bez hranic. A právě představy mohou velmi pozitivně ovlivnit náš sexuální život. Dobrých pětadevadesát lidí v produktivním věku fantazíruje o sexu každý den.

Fantazie si nechte pro sebe

Jen málokdo se ale odváží, svěřit se s nimi aktuálnímu partnerovi – i to je podle odborníků v pořádku. Častým předmětem snění jsou atraktivní osoby ze sousedství či celebrity (spíše u žen než u mužů), což by partnera či manžela nijak nepotěšilo. Svěřit se s tím, že sní například o tom sexy instalatérovi, který jí nedávno spravoval dřez, se odváží asi málokterá žena. A proč taky. Ale stejně opatrní bychom měli být i na druhé straně.

článek

Se svěřováním opatrně

Opravdu toužíte znát všechny sexuální choutky vašeho manžela? A jste si vědoma, že v nich pravděpodobně nehrajete hlavní roli? Vyplatí se určitá rozvážnost, než se se sexuálními fantaziemi někomu svěříte či než budete po někom chtít, aby vám odtajnil ty své. „Jednou jsem se svěřila svému příteli, že bych ho ráda překvapila ve firmě, chytla ho za kravatu, zatáhla na záchod a tam se s ním pomilovala. Jeho reakce byla dost vlažná, konstatoval, že kdyby nás načapal šéf, máme určitě oba padáka,“ říká třiatřicetiletá Jana. Když už se chcete někomu svěřit s nějakou velmi neobvyklou erotickou fantazií, raději tomu, koho opravdu velmi dobře znáte.

Fantazií proti nudě

Padl také jeden z mýtů že fantazie jsou výsledkem potlačované sexuální touhy. Účastníci výzkumu uvedli, že fantazírují výhradně proto, aby se zabavili, sexuální fantazie většinou nemají v úmyslu zkoušet hned v praxi, spíše zůstávají v hlavě.

A co vy? Nezdá se vám 44 sexuálních fantazií trochu moc? Nebo je to naopak pro vás málo?

Foto zdroj: profimedia.cz

25.11.2014 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist