Zajímavé poznatky o flirtování. Co o něm odhalují odborníci?

Jakou barvu rtěnky nosí ženy „na lovu“, a kolik řidičů koketuje za volantem? Věř, nebo ne, i takovou problematikou se v dnešní době vědci zabývají. Zjistili dokonce i to, kolik svobodných svádí své spolupracovníky!

flirtovani-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

V chytrých knihách bychom se dočetli, že flirt je nezávazná komunikace s milostným podtextem. Uvádí se také, že je to způsob, jak vyjádřit erotickou touhu lehkou či humornou formou. Trochu zvláštní definice, co? Každopádně se touto oblíbenou „disciplínou“ podrobně zabývá i moderní věda, která prostřednictvím svých výzkumů poukazuje na samé pozoruhodné informace. Tady jich máš hned pět! A možná nebudeš věřit vlastním očím…

Kancelář jako místo činu

Míchat soukromé záležitosti s prací se obvykle nevyplácí. Vždyť ne nadarmo se říká, že co je v domě, není pro mne! Bohužel se tímto známým a výstižným úslovím moc lidí neřídí. Tedy alespoň tak to sdělují poznatky studie jisté internetové seznamky. Z nich totiž vyplývá, že bezmála 75 % svobodných touží po žhavém flirtu s kolegou či kolegyní, přičemž na objekt svého zájmu výmluvně „hází okem“ i několik týdnů. Nezavání to už sexuálním harašením? Možná. A vždycky to odnese kopírka! (Ostatně, video jako důkaz.)

Červená rtěnka dává jasné poselství

Američtí vědci působící na Manchesterské univerzitě provedli unikátní výzkum, jehož závěry staví červenou rtěnku na přední pozice „koketních zbraní“. Tamní experti totiž zjistili, že když ženy vyráží „na lov“, celých 44 % zvýrazní své rty rudým odstínem. A moc dobře vědí, proč! Ze stejného bádání rovněž vyplynulo, že muži na takto šťavnatá ústa hledí v průměru sedm sekund. Přitahují je jako magnet.

Svádění za volantem? To se děje často

Když člověk „šoféruje“ motorové vozidlo, měl by se soustředit hlavně na to, co se děje na silnici. Nebo snad ne? V příručce z autoškoly o tom zmínka jistě je, nicméně praxe se od teorie značně liší. V nedávném průzkumu trhu se necelých 60 % řidičů vyslovilo, že bezostyšně sleduje ostatní účastníky provozu. Většina se také přiznala k tomu, že si třeba v dopravní zácpě, nebo při stání na semaforech rádi zaflirtují. A pak nemají být nehody…

Postoj ve stylu Casanovy

Nebudeme si nic nalhávat, pánové si občas při svádění počínají jako „sloni v porcelánu“. Někdy si veškeré šance zazdí nevhodným tématem konverzace, jindy si ublíží chlubením či neustálým sledováním svého mobilu. Každopádně samce „na čekané“ poznáš podle jasných signálů, jež nelze přehlédnout. Psychologové jsou si totiž jistí, že muž hledající dámskou společnost zatáhne břicho, vypne hrudník a strčí ruce do kapes. V nich nehledá vizitku, tímto gestem se snaží upozornit na svého „nejcennějšího přítele“ v trenýrkách. No jo, nač ztrácet čas, co? Je třeba hned ze startu začít střílet ostrými náboji!

Oční kontakt? Všeho moc škodí

Že jeden pohled z očí do očí vydá za tisíc slov? To sice ano, nicméně ne vždy je to k užitku. Jak to? Závěry britské sociologické studie informují o tom, že nejčastější chybou při koketování je přílišné „zírání“, jež trvá déle než tři sekundy. Cokoli nad tento stanovený „limit“ je zkrátka nepřípustné! Takže omrknout toho sympaťáka odvedle? Samozřejmě ano, ale bacha, ať to moc nepřepískneš.

Co na tahle flirtovací fakta říkáš? Napiš nám do diskuze pod článkem, která informace tě překvapila nejvíc. Budeme se těšit na příspěvky!

Foto: Shutterstock.com

3.12.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist