Nemáš chuť na sex? Známe 6 největších zabijáků rozkoše!

Sex je všelék. Lékaři a odborníci ho doporučují všemi deseti a podle jejich názoru bychom ho měli provozovat nejlépe sedm dní v týdnu. Jenže copak to jde?! Konkrétně ženám stojí v cestě 6 věcí, kvůli kterým na něj nemají ani pomyšlení! Znáš je všechny?

Pravidelný a kvalitní sex přináší spoustu výhod. Pomáhá zmírňovat stres, spaluje kalorie, zlepšuje náladu a navíc posiluje imunitu. Připravit se dobrovolně o takové bonusy by byl doslova hřích. Jenže i tak svého partnera častěji posíláme raději na fotbal než do postele! Něco je ve vzduchu? Jak se to vezme…

Už to není, co bývalo

Podle odborníků je v posledních letech sexuální aktivita párů doslova bídná. Ženy nějak stávkují! Díky výzkumu se zjistilo, že 33 % nešťastnic má libido na bodu mrazu a 40 % by milování bez výčitek svědomí vypustilo úplně. Co se to děje? I to tenhle lechtivý průzkum vypátral. Tady je šest faktorů, které ženské vášni nekompromisně zatínají tipec. Poznáš se v nich?

1. Únava, denní chleba

Pracovní harmonogram nacpaný k prasknutí, málo spánku a podrážděnost? Hektická vizitka moderní doby. Tohle vražedné tempo však vede k chronické únavě, která se samozřejmě odrazí na intimitě vztahu. Na druhou šichtu v ložnici zkrátka nezbývají síly, protože litry kafe a energeťák fakt situaci nezachrání!

2. Stres, nejlepší kámoš

Nervy jako špagáty, deprese, úzkosti. Mnozí je mají častěji než rýmu. I tohle logicky ničí sexuální apetit. Z několika nezávislých studií dokonce vyplynulo, že ženy kvůli emocionálnímu stresu mají mentální blok! Ten jim nedovolí dosáhnout vyvrcholení. Honba za orgasmem je tedy předem odsouzena k nezdaru, takže proč se vůbec pouštět do nějaké akce, že? Tenhle přístup si mnohdy žádá konzultaci u odborníka.

3. Antikoncepce, nezbytná nutnost

Snaha zabránit nechtěnému početí je chvályhodná, ale i tahle dobrá vůle se neobejde bez nežádoucích účinků. Co pilulka, to menší chuť na milování. Proč? Mezi hormony posilující ženské libido patří estrogen a testosteron. Jejich hladiny rostou v době ovulace, jenže kulatí dobráci mají v popisu práce zajistit, aby k ní vůbec nedošlo. To aby si člověk vybral, co je menší zlo!

4. Vztahová krize, nezvaný host

Říká se, že zdravý vztah je založen na vzájemném blahu. Když má jeden na „blaho“ náladu a druhý za sebou raději práskne dveřmi, protože našel protějšku zavádějící textovky v mobilu, je rázem „po ptákách“. Průměrný pár se prý pohádá třistakrát ročně. Bezstarostných dní na rozkoš už opravdu moc nezbývá…

5. Nemoc, největší strašák

Teď nemáme na mysli banální nachlazení, ale daleko horší věci. Podle statistik jen v České republice umírá na rakovinu prsu až dva tisíce žen ročně. 78 žen z jednoho tisíce trpí cukrovkou. Situace je horší rok od roku a diagnostikovaných pacientů je čím dál víc. Silné léky a s tím spojený stres z budoucnosti samozřejmě dělají svoje. Kdo by měl náladu na nějakou divočinu?

6. Nízká sebeúcta, běžná záležitost

Modelky na titulních stranách zblbnou kde koho. Je těžké vyrovnat se s takovou konkurencí, když máme faldíky na břiše, mírnou nadváhu nebo horší kvalitu pleti. I z toho může vzniknout depka jako vrata, která vede k odmítnutí sexu. Na to, že každá z nás je krásná a originál, se bohužel často zapomíná!

Každopádně, krátkodobé odmítání sexu patří k normálním záležitostem, když však sexuální půst trvá dlouhodobě, nebo se příliš často opakuje, je vhodné uvažovat o návštěvě psychologické či sexuologické ordinace.

A jak to máš ty? Brání i tobě nějaký z těchto důvodů, nebo se tě to vůbec netýká a sex si užíváš pravidelně? Napiš nám o tom… A mimochodem, vlastně existuje ještě jedna možnost, proč s dotyčným nechceme nic mít. Perfektně to vystihla Samantha v seriálu Sex ve městě, mrkni na video! Holt stane se, no…

Foto: shutterstock.com

1.6.2016 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist