NA CESTY BEZPEČNĚ !!!

Část léta už je za námi. Ti spořivější však s dovolenou ještě čekají. Mimo sezónu jsou ve většině letovisek ceny mnohem nižší. Kromě výběru zajímavého místa je ale nutné věnovat pozornost také vhodnému cestovnímu pojištění. Bez něj se dovolená může pěkně prodražit. Ani po vstupu ČR do EU neplatí naše zdravotní pojištění všude a nevztahuje se v cizině na řadu lékařských úkonů. Ve většině zemí je lékařská péče velmi drahá, a tak se můžou náklady za ošetření vyšplhat až na statisíce korun. To riskne jenom blázen.

Protože existují různé druhy pojištění, je nutné je uzavřít podle účelu zahraniční cesty. Vhodným příkladem je cestovní pojištění ČSOB. Tento produkt je určen občanům ČR pro cesty do všech zemí světa, a to jak pro normální turisty, tak pro vyznavače extrémních sportů. Stačí si jen vybrat.

Cestovní pojištění ČSOB ocení zejména rodiny, protože ČSOB nabízí velmi nízké pojistné pro děti. Na celkovou výši pojistného má kromě účelu cesty vliv také stát, do kterého cestujete. Většinou platí, že čím dále jedete, tím bývá pojištění dražší. Do cenově nejvýhodnější oblasti „Evropa“ ČSOB zahrnuje také turisticky frekventované státy Středomoří, ležící v Asii či Africe (např. Maroko, Egypt).

Ať už jste kdekoliv, denně je vám v zahraničí k dispozici 24 hodin denně asistenční služba společnosti Axa Assistance CZ. Asistenční službu můžete kontaktovat v češtině a to vždy, když budete mít problémy, a to i při méně závažných onemocněních, při jakékoliv návštěvě lékaře včetně ambulantního ošetření, při způsobení škody apod.

Základem cestovního pojištění ČSOB je pojištění léčebných výloh v zahraničí, které zahrnuje úhradu nezbytných nákladů na ošetření pojištěného v důsledku úrazu či akutní nemoci.

Těmito náklady se rozumí:
· lékařské ošetření včetně ošetření zubů pro utišení akutní bolesti
· pobyt v nemocnici
· léky předepsané lékařem v souvislosti s pojistnou událostí
· přeprava do nejbližšího zdravotnického zařízení
· repatriace: náklady na převoz pojištěného v případě, že nebude schopen ze zdravotních důvodů použít původně plánovaný dopravní prostředek (také náklady na převoz tělesných ostatků pojištěného do místa trvalého bydliště v případě jeho úmrtí)
Léčebné výlohy lze pojistit na základní pojistnou částku 1 mil. Kč nebo na dvojnásobnou pojistnou částku, tedy 2 mil. Kč.

Pokud si sjednáte léčebné výlohy do 2 mil. Kč, máte nárok na další doplňkové asistenční služby zdarma. K těm patří například péče pojišťovny v případě vážného zpoždění nebo zrušení letu, zpoždění nebo ztráty zavazadel či dokladů. ČSOB Pojišťovna vám také ráda poskytne všechny nezbytné informace o zemi pobytu. Léčebné výlohy hradí ČSOB Pojišťovna v plné výši a nepožaduje žádnou finanční spoluúčast pojištěného!

Více informací o vhodném cestovním pojištění vám rádi poskytnou na kterékoliv pobočce ČSOB nebo na bezplatné telefonní lince 800 110 808 či na www.csob.cz.

Dagmar Párysová

20.8.2004 12:00| autor: Markéta Dušková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist