Muži, kteří vykonávají domácí práce, mají podle odborníků pestřejší milostný život

Zase je potřeba důkladně „vycídit“ společné hnízdo? Vyraz k vodě, ať má tvůj partner na uklízení klid i volný prostor. Když to občas vezme za tebe, váš sex bude frekventovanější, vášnivější a celkově lepší! Jak to?

muzi-uklid-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Luxování, utírání prachu, mytí oken, leštění zrcadel nebo praní. Máš už doslova po krk toho, že jsi na tyhle neoblíbené domácí „disciplíny“ úplně sama? V tom případě se nabízí jediné. Přenech pár úkolů svému protějšku! Nejenže tím získáš více volného času, se kterým naložíš podle svého, ale podstatně tím vylepšíš i váš milostný život. Ptáš se, co má koště, tekutý písek a ocet společného se sexem? Podle vědců vlastně všechno!

Komu se nelení, tomu se zelení. Hlavně v ložnici

Nad poznatky americké studie, které se vší slávou zveřejnil magazín American Sociological Review, se radují nejen příznivci tolik omílané rovnoprávnosti. I něžné pohlaví si od nich hodně slibuje! A není se vůbec co divit.

Odborníci z Georgijské státní univerzity jsou na základě svého originálního výzkumu totiž přesvědčení, že pánové, kteří při úklidu neváhají přidat ruku k dílu, mají oproti svým flegmatičtějším kolegům čilejší libido, díky čemuž se mohou těšit z mnohem častější frekvence fyzických projevů lásky. Zní tohle jako motivace, která ke zvelebování společného hnízda přiměje i toho nejzarytějšího lenocha? Mohla by… Ale teď k tomu, jakým způsobem k tak odvážnému tvrzení experti vlastně došli.

Děkuju za pomoc, večer tě odměním

Specialisté dlouhodobě monitorovali dění v 1340 domácnostech. Nejvíc je pochopitelně zajímalo, jak se „hlavy rodiny“ dokáží poprat s očistou příbytku, přičemž se zaměřili i na celkovou pohodu, harmonii a vzájemné souznění zúčastněných párů. Nemalý důraz se kladl i na četnost pohlavních aktů, jejich úroveň a obecnou spokojenost aktérů. Už během analýzy nashromážděných dat bylo všem přítomným jasné, že jsou na stopě zajímavého „objevu“. Jaká pravda vyplula na povrch?

Vymetl jsi pavučiny? Jsi můj hrdina

Ukázalo se, že pomocníci, kterým v žilách koluje testosteron, mají v průměru 7,74 erotických dobrodružství za měsíc. A to je oproti těm, kteří laxně nechávají úklid na bedrech své hezčí polovičky, mnohem zajímavější číslo! V čem vězí pointa uvedeného neobvyklého afrodiziaka?

„Muži, kteří se podílejí na výchově dětí i chodu domácnosti, a to včetně pravidelného úklidu, jsou svými ženami vnímáni jako silné, nezávislé a sexuálně atraktivní osobnosti, což se na frekvenci i samotné kvalitě pohlavních styků projevuje jedině příznivě,“ vysvětluje spoluautor studie Dan Carlson, jež jako profesor sociologie působí na výše zmíněné vzdělávací instituci. Zajímavé, co? Domácí práce mají kupodivu i další vítaný „vedlejší účinek“. To prokázali zase jiní pilní výzkumníci, tentokrát z Velké Británie, konkrétně z Londýnské univerzity.

Lék na depresi? Prachovka, hadr a kbelík

Zmínění odborníci prostřednictvím svého bádání zjistili, že „smejčení“ má pozitivní dopad na psychiku a vizáž. I hodina této činnosti podle nich podstatně snižuje riziko demence, přičemž odbourává pocity úzkosti a depresí. Také zpomaluje stárnutí! Svou náročností se totiž vyrovná sportu. A o něm je známo, že člověku prospívá od hlavy až k patě…

A jak ti s úklidem pomáhá tvůj partner? Napiš nám o tom, těšíme se na příspěvky v diskuzi.

Foto: Shutterstock.com

28.6.2019 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist