Máte před svatbou a ty stále váháš? Věci, které ti napoví, proč by sis ho brát neměla

Stává se to každé. Několik týdnů před svatbou se začnou probouzet k životu pochyby, jestli je ten, kterého sis vybrala a se kterým ses rozhodla prožít zbytek života, pravý. Není na tom nic špatného. I když jsi doposud všem barvitě líčila, jak je ten tvůj dokonalý, vtipný, krásný a neodolatelný, tak je na místě do vztahu pustit i rozum a podívat se pravdě do očí bez růžových brýlí.

svatba-1-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Straší tě to ve dne v noci, a ty stále tápeš, jestli jít s ním k oltáři nebo ne. To rozhodnutí je jen na tobě. A je jasné, že nějaké pochybnosti napadnou každou nevěstu. Jsou ale věci, které by tě měly od svatby odradit docela určitě. Jaké to jsou?

1. Nemáte vyřešenou otázku ohledně dětí

Na děti je sice čas, a tak ignoruješ jeho přesvědčení, že on je nikdy mít nechce. Říkáš si, že za pár let určitě změní názor. Ale co když ne? Poslouchej, co ti říká a ber to vážně. Jestli děti mít nechce, je velká šance, že je nebude chtít ani za pár let. A platí to i obráceně. Jestli jsi rozhodnuta nikdy nepočít, a on je přesvědčený, že jednou je mít budete, tak máte velký problém.

2. Víš o něm zoufale málo

Je ti s ním dobře a tobě to stačí k tomu, abys kývla na jeho žádost o ruku. Neznáš jeho rodinu, jeho přátelé a život před tím, než poznal tebe. Vlastně o něm skoro nic nevíš, jen to, že má hluboké modré oči a dokáže tě rozesmát. Tak to je hodně málo k tomu, abyste spolu budovali společný život.

3. Varování ze všech stran

Když ho miluješ, tak není co řešit, to je jasné. A přeci se s někým nerozejdeš jen proto, že nepřející kámoška ti ho líčí jako největšího gaunera nebo se nějak nezdá tvé tetě ze třetího kolena. Ale pokud se to negativními názory na tvého vyvoleného kolem tebe jen hemží, přinejmenším bys měla popřemýšlet proč. Jestli tví nejbližší mají osypky jen z toho, když vyslovíš, že by sis ho vzala, možná vidí něco, co tvé zamilované oči ne.

4. Nevyřešené věci

Stále donekonečna se hádáte kvůli spoustě věcí, a přitom jste nevyřešili ani jednu z nich? Nemysli si, že svatba to za vás vyřeší. Říkáš si, že po svatbě tě přestane podvádět nebo že konečně najdete nějaký společný prvek k rozhovoru? Chyba. Vyřešte si nejdříve vše, co vás trápí a pak do toho prašťte.

5. Kašle na tebe

Zatím jste spolu jen randili, a to ve městě či čtvrti, kde bydlí on? Když jsi potřebovala přestěhovat nábytek, on neměl čas a musela jsi říct kamarádovi a na tvé narozeniny pravidelně zapomíná? Tak to se připrav na to, že bude hůře. Rozhodně nespoléhej na to, že se to zlepší, naopak. Když spolu lidé chodí, přeci jen jsou ohleduplnější než po několika letech manželství. Je dost možné, že za deset let ti ani nepřinese ze sklepa brambory.

6. Máš pocit, že si tě nechce vzít

Poklekl před tebou s prstenem jen kvůli tomu, že jsi v tom? Cítíš, že nejsi žena jeho života, ale okolnosti mu velí, aby si tě vzal? Tak to není správný krok do manželství. Pokud máš jen nepatrný pocit, že si tě bere třeba jen kvůli tomu, že mu táhne na čtyřicítku a rád by se usadil, a ty jsi zrovna po ruce, tak si svatbu raději rozmysli.

7. Miluješ jiného

Jasně, tak teď si ťukáš na čelo a říkáš si, kdo v dnešní době by si bral někoho, když miluje jiného. Ale když vezmeš v úvahu, že jsi se svým přítelem už deset let, tak je možné, že tvé srdce vzplane jinde. Jenže ty si říkáš, že je to třeba jen pomíjivý cit a se svým přítelem už jsi hodně prožila a víš, že se za tebe vždy postaví. Tak možná i právě proto bys svatbu měla odložit. Přeci nechceš den D strávit pochybami a myšlenkami na někoho jiného. Nekaz si svatbu a raději ji na rok odlož, až budeš mít jasno.

8. Chcete bydlet každý jinde

Sníš o domě na venkově a tvůj nastávající vám přitom vyšperkovává hnízdečko lásky v centru velkého města? Tak tady jeden z vás bude muset ustoupit nebo to chce najít kompromis. Vdát se, aniž byste měli vyřešenou budoucnost, není moc taktické. A pokud pak přijdou do hry děti, bývá rozchod a následná péče o ratolesti o to komplikovanější, když budete od sebe bydlet několik desítek kilometrů daleko.

9. Finance

Má dluhy, svou výplatu dokáže prohýřit během jednoho víkendu a úspory jsou pro něj cizí slovo? Tak vážně si chceš tohohle člověka vzít? V manželství táhnete za jeden provaz a finanční stránku byste měli probrat dříve, než půjdete k oltáři. Pamatuj, že jeho dluhy pak spadnou i na tebe.

10. Šestý smysl

Něco ti našeptává, že si tohohle člověka brát nemáš? Tak pak dej na svou intuici a nevrhej se do svatby. Alespoň ne hned. Třeba se zanedlouho ukáže, jestli tvé obavy byly opodstatněné nebo ne, ale pamatuj, že intuice je tvůj vzácný poklad a je dobré naučit se naslouchat vnitřnímu hlasu.

Čtěte také:

Příběhy čtenářek

Tereza (43 let): „Když mi bylo dvacet, málem jsem se vdala. Byl to úžasný kluk, kterého chtěly všechny holky, a tak když mi po půl roce známosti navrhl svatbu, neváhala jsem. Ale den před svatbou jsem to odřekla. A udělala jsem dobře. Fakt jsem ho neznala a na neodolatelném úsměvu se manželství stavět nedá,“ vzpomíná Tereza.

Magda (36 let):Já se teď rozvádím. A důvod? Před svatbou jsme si neujasnili spousty věcí. Například víru. Já jsem křesťanka a jemu vadí, že moji dceru k tomu taky vedu. Lidi by spolu měli před svatbou hodně mluvit. Brát se jen z lásky není dobrý nápad. Možná vám můj názor bude připadat zvláštní, ale dříve, když ženicha vybírali rodiče, tak to bylo v mnohém lepší. Chtěli pro svého potomka jen to nejlepší a nehleděli jen na krásný kukuč,“ svěřila se nám Magda.

Hanka (28 let): „Tak já teď to dilema mám. Máme měsíc před svatbou a ve mně se to pere. Miluji ho, ale nedokáži si představit, že to bude na celý život. Co když za pět let potkám někoho jiného?“ není rozhodnutá Hanka.

Když ses vdávala, měla jsi nějaké pochybnosti? Nebo tě velký den teprve čeká a ty se ptáš, jestli je to správné rozhodnutí? Napiš nám do diskuze, ve kterém případě by si měla nevěsta svatbu rozmyslet.

zdroj: shutterstock.com

27.6.2022 2:00| autor: Alžběta Bublanová | zdroj: Shutterstock.com

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist