Láska na pracovišti. Máme ji tajit?

Je slunný víkend, ale Sabina (28) se už nemůže dočkat pondělí. Poslední dobou ji práce obzvlášť těší. Tedy ne, že by dostala přidáno či ji nějak extrémně bavila stále stejná rutina. Příčinou je ON. To pro jeho vtipné tweety zůstává v práci klidně přesčas.

Statistika hovoří jasně: každý třetí vztah vznikl na pracovišti. Není na tom nic divného. V práci člověk tráví většinu dne, dokonce leckdy více času, než by bylo záhodno. Navíc máme možnost objekt svého zájmu pořádně oťuknout, máme ho přeci na očích každý den. Takže už celkem přesně víme, jak se zachová v konkrétních situacích.

Sabina teď ale řeší jeden zásadní problém. Až doposud se snažila svůj vztah ke kolegovi co nejvíce ututlat. No jasně, drbny z účtárny něco tuší. Ale co dál? Je lepší dále zapírat? A co pak?

Měl by to vědět šéf?

„Já zastávám názor jít s pravdou ven. Musíte si ale být stoprocentně jistá, že to ta druhá strana cítí úplně stejně. Tedy, že ji nejde jen o nezávazný flirt, ale stejně jako vy pomýšlí na vztah. V takovém případě je lepší vyložit karty na stůl. Tajnosti totiž způsobují zbytečný stres, navíc si o vás stejně už šuškají,“ říká dvaatřicetiletá Marie.

Ano, je opravdu lepší nic nezastírat. Šéfovi řekněte na rovinu, že tvoříte pár (steně by se to k němu za nějakou dobu doneslo) a zdůrazněte, že v každém případě přísně oddělíte soukromé záležitosti od těch pracovních.

Může šéf lásku zakázat?

Tak samozřejmě nemá právo takto zasahovat do vašeho soukromí. Jiná situace ale nastává, pokud vinou vztahu vázne práce. V takovém případě počítejte, že si vás vezme na kobereček. Může vás také převést na jiné pracoviště.

[[related]]

A co když to jiskří mezi mnou a šéfem?

Je lepší, když jeden z vás nebo rovnou oba zaměstnání opustí. Pomyslete na to, jak by vám záviděly ostatní kolegyně. Okamžitě by se rozjela šuškanda, že vám šéf nadržuje. Pokud jste třeba nedávno dostala přidáno či zastáváte slušnou pozici, samozřejmě by se začalo říkat, že jste se ke všemu propracovala přes postel.

Líbat, nebo nelíbat před kolegyněmi?

Líbat co možná nejméně. Samozřejmě se ale nemusíte zříkat letmého polibku. Zbytek si ale nechte na dobu, kdy budete sami. Raději se také zřekněte častých a dlouhých společných obědů, mohly by být důvodem k výpovědi.

Jsou privátní erotické maily na pracovišti nebezpečné?

Ano, na některých pracovištích jsou privátní maily dokonce zakázány. S tím také souvisí fakt, že tzv. podežrelé maily mohou být monitorovány.

A co sex? Je zapovězen?

Jasně, touze se nedá poručit. Ale zvažte, zda chvilka rozkoše opravdu stojí za tak velký risk. Hodně firem má ve svém kodexu dokonce zahrnut přísný zákaz sexu.

Z miláčka je už zase kolega. Co teď?

V klidu svým kolegům a šéfovi sdělte, že jste se rozešli, a snažte se chovat, jako by se nic nestalo. Zachovejte se diskrétně. O vašem ex neřekněte jediného křivého slůvka. Pokud nedokážete zachovat klid, raději požádejte šéfa o přeřazení na jiné místo.

16.10.2012 10:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist