Kadeřník roku – představujeme a zpovídáme Izabelu Trutzovou a Lucii Molnárovou

Určitě jste už zaslechli, že se každý rok koná soutěž Kadeřník roku. Mezi nominovanými kadeřníky jsou jak ostřílení profíci, tak i nové talenty. Rozhodli jsme se je pro vás vyzpovídat a postupně představit jejich práci.

Kadeřník roku je velká sláva, něco jako sportovec roku, jen s nůžkami…i když fotbalisté a nůžky…No nevadí. V letošním roce se do soutěže přihlásilo rekordních 99 salónů. Nominovaní kadeřníci z Čech a Slovenska jsou pečlivě vybírání komisí odborníků z celé Evropy Letos se soutěží v kategoriích Dámský a pánský komerční účes, Avantgardní účes, Objev roku, Kolorista roku, Pánský komerční účes a Tým roku. Soutěž vyvrcholí 3. května, takže si nezapomeňte opatřit lístky. A protože jsme většinu nominovaných potkali na jednom místě právě při vyhlašování nominací a jak nám jistě dáte za pravdu, víc hlav víc ví (a kadeřnických hlav obzvlášť), rozhodli jsme se jim položit stejné otázky a zjistit, jaké mají názory na vlasové trendy a vlasovou péči. Také si budete moci prohlédnout soutěžní účesy a načerpat inspiraci na jaro.

Představujeme Izabelu Trutzovou 

1.  Co vás inspirovalo pro vytvoření soutěžní kolekce?

Toho co předchází kolekci je víc. Začínám materiálem, kterým je v této oblasti modelka a její vlasy. Fantazie pak začne pracovat téměř na každém kroku a nejlepší nápady mívám než jdu spát, a tak kreslím a dělám si různé poznámky. Zároveň i sleduju trendy ve světě módy, líčení i vlasů.

2.  Jaké budou dle vás nějvětší trendy pro jaro/léto 2014?

Různé druhy, zaplétané copy, přirozenost, pestrobarevné barvy i retro. Ale hlavně nezapomenout na to, že nejlepším trendem je udržovat zdravé vlasy a upravené vlasy. Nemusí všichni okolo vědět, že je na čase jít ke kadeřníkovi.

3. Jaký trend vlasů naprosto nesnášíte? (trvalá, hombré, mikádo…)

Jednoznačně trvalá.

4. Jak podle vás naopak vypadají ideální vlasy?

Pěkné vlasy jsou jen ty zdravé vlasy.

5. Máte nějaký svůj speciální tip v péči o vlasy? (olivový olej, bylinky…)

Popravdě neuznávám domácí recepty, momentálně jsou na trhu takové produkty, které obsahují výživné látky širokého spektra a ne jen olej, bylinky a syrové vajíčko. Základ, který učím své klientky je správné mytí vlasů, regenerace, správný postup sušení, ochrana a především vhodné produkty.

článek

Představujeme: Lucie Molnárová

1.  Co vás inspirovalo pro vytvoření soutěžní kolekce?

Inspiraci hledám hlavně v zahraničí, ať už v módě, v umění nebo i ve vlasové tvorbě u zahraničních kolegů. A mým velkým pomocníkem při vytváření kolekce je hudba. Držím se pravdila – v jednoduchosti je krása.

2.  Jaké budou dle vás nějvětší trendy pro jaro/léto 2014?

Čelenky, šátky a ozdoby všeho druhu do vlasů, to si myslím, že bude největší trend.

 

3. Jaký trend vlasů naprosto nesnášíte? (trvalá, ombré, mikádo…)

Asi nejhorší trend co byl a stále se někdy vyskytuje, jsou učesy 70 – 80 let. Takové ty rozčesané vlasy po trvalé, nahoře skoro na ježka a vzadu až po pás. To je pro mě nejhorší trend všech dob.

4. Jak podle vás naopak vypadají ideální vlasy?

Hlavně zdravé to je asi největší ideál. Já osobně za idealní vlasy považuju tvárné vlasy, se kterými se dá tvořit více účesů.

5. Máte nějaký svůj speciální tip v péči o vlasy? (olivový olej, bylinky…)

Speciální ani ne, ale duležité je zvolit vhodné produkty na své vlasy a starat se o ně pravidelně, to myslím, že to je to nejlepší, co pro ně můžete udělat.:-)

25.4.2014 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist