Jak to vidí Lasice: 5 věcí, které mají zůstat tvým tajemstvím!

Jsou určité věci, které je lepší si pro dobro vztahu nechat pro sebe. Ačkoliv můžeme mít pocit, že jsme s partnerem spřízněné duše a můžeme si říct cokoliv, často to není ten nejlepší nápad. Setkala jsem se s tím mnohokrát, kdy přebytečné sdílení narušilo vztah. Které věci partnerovi neříkat a proč?

lasice-tajemstvi-1100x618.png Zdroj: Shutterstock

Počet sexuálních partnerů

Ať je to číslo jakékoliv, počet sexuálních partnerů není potřeba sdělovat. Je to za prvé minulost a za druhé by každá žena měla mít nějaká svá tajemství, mezi ně patří i toto číslo. K čemu je také dobré tento počet vědět? Když je číslo malé, může tě pak vnímat jako nezkušenou, když velké, tak jako “lehkou”. Případně se může cítit nekomfortně, když porovná tvoji minulost s tou jeho. Ženy všeobecně snášejí vědomí o počtu sexuálních partnerek v životě svého muže lépe, ovšem ani v tomto případě nedoporučuji pátrat nebo se domáhat přiznání počtu avantýr.

Zážitky z toalety

Pro některé z nás naprosté tabu, ale pro někoho běžná věc, o kterou se neváhá podělit. Jedna věc je, když nás přepadne určitá střevní nebo jiná potíž a musíme to partnerovi sdělit, ať chceme, nebo ne. Jiná věc je sdělovat partnerovi záležitosti z toalety na běžném pořádku. Dost chlapů se rádo o svém “zážitku” pochlubí, ale neznamená to, že musíš kontrovat a přidat k dobru průběh tvé toalety, případně další věci spojené s tímto prostředím. Sexuální přitažlivost je pro vztah zásadní. Nechceš se stát kámošem z hospody, chceš být přece stále přitažlivou ženou. Tajemství je v tomto případě rozhodně na místě.

Detaily z minulých vztahů

Je naprosto v pořádku vzájemně vědět o bývalých a něco si zběžně vyprávět. Ale určitě nedoporučuji zasekávat se na zbytečných detailech. Ať už sexuálních nebo těch, které byly mezi dvěma v minulém vztahu a není třeba je tahat do vztahu nového. Také si dej pozor na nenávistné nebo ukřivděné projevy vůči bývalým, tvému současnému partnerovi by se mohla rozsvítit červená kontrolka a mohl by se (právem) bát, že podobně budeš kydat špínu i na něj, pokud se rozejdete.

Přečti si také:

Nevěra

Nechci teď mluvit o nevěře jako takové. Každopádně, pokud se už stalo, nedá se odestát. Zvlášť, když jsi nebyla “přichycena” a je to třeba i stará záležitost, ničemu nepomůže vytáhnout to na světlo. Ženy jsou schopny ve slabé chvilce, kdy mají pocit naprostého splynutí s partnerem, vyklopit, že před x lety ujely na firemním večírku. S černým svědomím ať se každý vypořádá sám a nepřehazuje to na partnera. Pokud ti na partnerovi záleží, pak si tohle nech opravdu jenom pro sebe.

Pochybnosti o sobě

Pokud máš pochybnosti o svém vzhledu nebo schopnostech a nemáš dostatečné sebevědomí, dost pravděpodobně začneš tyto pochybnosti házet na partnera. Od toho pak čekáš, že ti je vyvrátí a dá na ně záplatu. Jenže tohle je tvůj problém, který si musíš vyřešit na své straně. Ať už odstraněním určitého nedostatku, nebo zvýšením sebevědomí. Protože čím víc budeš upozorňovat na svoje nedostatky v jakékoliv podobě, tím spíš si jich druhý všimne a začne je víc vnímat.

Někdo může namítat, že stabilní pár ustojí i tato tajemství. Jenže opravdu chceš testovat svůj vztah na přebytečném sdílení? Dopad výše uvedeného se ve většině případů nemusí projevit hned. Jsou to věci často plíživé, které mohou zbytečně nahlodávat důvěru, přitažlivost nebo vnímání tebe jako partnerky. Nezapomínej, že ve vztahu jsi sama za sebe a ani v páru se nestáváš siamským dvojčetem, který se partnerovi musí svěřit s každým prdnutím.

Ještě nějaký bod by se našel, ale také musím mít nějaká ta tajemství… 🙂

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist