Domácí prostředky proti celulitidě

Že souboj s nevzhlednou pomerančovou kůží je marný a předem prohraný? Tak to ani omylem. Neskládej zbraně, dokud nezkusíš schopnosti přírodních pokladů, které se skrývají ve tvých kuchyňských zásobách!

celulitida-1-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Ano, plavková sezona se pomalu a jistě blíží. Není se tedy co divit, že slovo celulitida se skloňuje snad ve všech pádech! I tobě tenhle nešvar zákeřně útočí na sebevědomí? Jestli tě to alespoň trochu uklidní, stejně je na tom podle statistik přibližně 80 % žen. Jedná se tedy o hodně častý a vlastně i historický nešvar, což potvrzuje fakt, že první zmínky o „pomerančové kůži“ pochází z 20. let minulého století. Proč se tenhle nepřítel krásy tvoří?

Příčiny, které si neberou servítky

Ačkoli kdekdo má „ďolíčky“ na stehnech i zadních partiích úzce spjaté s nadváhou, seznam jejich strůjců je o něco delší. Mezi hlavní „pachatele“ patří nedostatečný pitný režim a sedavý životní styl. Svou roli zde sehrávají i další faktory, přesněji pak užívání antikoncepce, nezdravý jídelníček, náklonnost k cigaretám nebo konzumace alkoholu. No dobře, ale co náprava? Zaměř se na potraviny, které proti celulitidě pomáhají bojovat. Které jsou sázkou na jistotu?

Listová zelenina. S tou nešetři

Špenát, rukola, kapusta či mangold? To je celkem jedno, neboť všechny jmenované druhy nabízí poctivou dávku vlákniny, antioxidantů a prospěšných látek. Zároveň poskytují výhody v podobě zlepšené cirkulace krevního oběhu a rychlejší regenerace kožních buněk. Bod navíc je pak podpora při odstraňování toxinů. Když se listové zelenině nebudeš vyhýbat, dle názoru expertů se pozitivních změn dočkáš dřív, než se naděješ.

Okurka jako klasika

Není žádnou novinkou, že voda je nezbytnou součástí procesu detoxikace celého těla. Tato blahodárná tekutina se ovšem podílí i na metabolizaci tukových buněk. Čím více tekutin tedy dostaneš do systému, tím lépe! A právě proto je dobré navýšit spotřebu okurky. Tenhle zelenáč je tvořen převážně z vody, obsahuje celou řadu vitaminů a navíc působí silně protizánětlivě, takže před ním celulitida bere „nohy na ramena“.

Kokosový olej. Ani lžička nazmar

Produkt získávaný z rozemletých jader kokosových ořechů má spoustu pozitiv, včetně mírnění projevů uvedené „hrbolaté patálie“. Již několik vědeckých studií poukázalo na to, že jeho jedinečné složení urychluje metabolismus i spalování kalorií, což na zkrabatělé nadělení funguje jako protiútok. Nutno dodat, že ani vnější používání „kokosáku“ jako krému nepřijde vniveč, neboť obsažená kyselina laurová je úspěšná při řešení mnoha kožních nedokonalostí.

Česnek, král kuchyně

Česnek, tedy koření charakteristické vůně, by úplně bez nadsázky mohlo být nabízeno v lékárně. Vždyť díky svým cenným složkám působí proti desítkám nejrůznějších komplikací, přičemž celulitida není žádnou výjimkou. Pro optimální výsledky bys denně měla spořádat tři až čtyři česnekové stroužky. Pokud by ti činilo problém pozřít je jen tak zasyrova, nejprve je rozmělni a poté smíchej s výše zmíněným kokosovým olejem. Chuť pak bude nejen o něco snesitelnější, ale také si vytoužený efekt pojistíš hned dvakrát.

Co na tyhle potravinové krotitele celulitidy říkáš, zkusíš je povolat do akce? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, budeme se těšit na příspěvky. A když už jsme naťukli to léto a koupání, omrkni také video. Jak vidno, občas není na pláži o vtipné momentky nouze…

Foto: Shutterstock.com

17.3.2022 2:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist