A je to tady! Padesát odstínů šedi má na svědomí hromady úrazů

Knižní hit Padesát odstínů šedi dostal filmovou podobu a právě teď brázdí kina napříč celým světem s ohromnou reklamou a tomu odpovídajícím úspěchem. Ženy toužící po drsně jemné erotice berou kina útokem, pánové, kteří je doprovázejí, se těší, že až dvě hodiny přežijí, čeká je fantastický sex! Znechucení filmoví kritici si rvou vlasy a v nemocnicích přibývá zraněných. Jak to?

Kniha a následně i film vtrhl do našich životů jako lavina. A navzdory tomu, že někteří jej zatracují, je neoddiskutovatelný fakt, že společně s odstíny se do mnohých ložnic vrátila vášeň a pravidelný sex, a to se počítá, ať už je kvalita filmu jakákoliv.

Sex je mocnější než kouzla

Přestože kritici bezmocně lámou jednu tužku za druhou, film jen za první víkend vydělal miliardu dolarů, přičemž náklady na jeho výrobu byly 40 milionů USD. Jen u nás ho vidělo více než čtvrt milionu diváků, což ho katapultovalo na první místo, coby nejnavštěvovanější snímek během prvního víkendu u nás! Erotika pro hospodyňky sesadila z trůnu i tolik populární fantasy Harry Potter a relikvie smrti (I. část), která žebříčku vládla šest let!

Dlouholetí vyznavači BDSM nad Padesáti odstíny ohrnují nos. Nad čím? Nad otřepaným a načinčaným souhrnem klišé a neváhají se rvát za svůj svět, který je podle nich tak diametrálně odlišný. Jenže hospodyňkám to prostě stačí. Autorka E.L. Jamesová jim dala možnost nakouknout do vesmíru do té doby neznámého (možná i trochu opovrhovaného) a přičichnout k něčemu tak kontroverznímu, tak vzrušujícímu, tak zapovězenému, že strhla hotovou mánii. V čem tkví to kouzlo? Fungující mix romantiky, předvídatelnosti, přiměřeně dráždivé erotiky a skvělý marketing. A jasně, že nesmíme zapomenout na blyštivé pozlátko luxusního sídla charismatického, dětstvím (jak jinak) traumatizovaného miliardáře Christiana Greye. Která z nás by nechtěla být tou Popelkou, co v něm vzbudí lásku? Jenže…

Nebezpečná šedá? 

Film s sebou samozřejmě nepřináší jen hromady peněz za lístky v kinech, ale také první zprávy o zvýšení počtu úrazů způsobených sexem. Přední americký deník The Washington Post se podíval 50 odstínům šedi na zoubek tak trošku jinak. Jeho redaktoři se vrhli na statistiky a zjišťovali, zda se nezvýšil díky nim podíl sexuálních úrazů.

První román romanticky erotické trilogie vyšel v roce 2011, jeho dvě pokračování o rok později. Návštěvy pohotovosti z důvodu zranění erotickými hračkami stouply právě v těchto letech z 1750 na 2500 případů! V roce 2013 sice čísla mírně klesla, ale i tak jde o ohromující rozdíl mezi roky před „Padesáti odstíny“ a po nich. Náhoda?

Zdroj: The Washington Post 

Údaje ze zprávy komise Pro bezpečnost spotřebního zboží ukazují, že tento typ zranění se od roku 2007 zdvojnásobil. A největší špička připadá na dobu, kdy vyšlo Padesát odstínů šedi! Zdá se, že tento fenomém si tedy připíše ke všem svým nej i další zásluhu, i když o takovou docela určitě moc nestojí. Fakta však hovoří zcela jasně a náhle i docela nudné statistické výkazy, začínají být zajímavé.

 
 
 

Statistika nuda není! Sexuální zranění a my:

 • Průměrný věk žen, které utrpěly sexuální zranění, byl 30 let (nejstarší měla 67!).
 • Mužů bylo zraněno mnohem více než žen (58 vs. 42%).
 • Nejčastější poranění bylo typu „cizí předmět uvízlý v těle“ (83%).
 • 71% zraněných erotickou pomůckou bylo po ošetření propuštěno bez následků. Uff.

Přesto všechno může být souvislost mezi vydáním erotických románů a stoupajícím počtem zranění pohlaví za účasti sexuálních hraček čistě náhodná. Lidé totiž mají někdy opravdu velmi zvláštní nápady. Už jen to, co dokážou všechno „nacpat“ do intimních míst je někdy vážně na pováženou. No, přesvědčte se sami:

TOP 7 nejbizarnějších věcí nalezených ve vaginách:

 1. Na Floridě měla žena přistižená při krádeži v pochvě ukryté nejen kradené kreditní karty ale i svůj řidičský průkaz.
 2. Zadržené kvůli rvačce našli ve vagíně nůž (druhý měla schovaný mezi špeky).
 3. Hádejte, kde se našel mobil, který ukradla jistá Rumunka. (Ano, tam.) Prozradilo ji vyzvánění.
 4. Jistá výtečnice z Oklahomy využívala jako skrýš hned několik tělesných otvorů najednou: V pochvě měla nabitou zbraň, v análu pár balíčků amfetaminu.
 5. Další žena měla zasunutý hluboko v intimních místech plakát zpěváka Donny Osmonda. Ptáte se proč? Byl s vlastnoručním podpisem.
 6. Ovšem mnohem šílenější nález čekal na lékaře ve Skotsku, kam dorazila náruživá žena (38) se zapomenutým vibrátorem. A nebyl to žádný drobek, měl velikost 11 cm a žena ho měla ve vagíně dlouhých deset let! Prý si po prohýřené noci s bývalým partnerem nějak nevzpomněla, že ho použili k sexuálním hrátkám.
 7. Ani v Kolumbii se doktoři nenudí. Na pohotovost tam dorazila dívka s bolestmi břicha. Jaké bylo jejich překvapení, když jí z vagíny vytáhli naklíčenou bramboru. Dívka se hájila, že jí to doporučila matka, prý aby zabránila otěhotnění. OMG!

Rada na závěr: Rozhodnete-li se pod vlivem erotického filmu či knihy zkoušet neobvyklé sexuální praktiky, přečtěte si u nově zakoupených erotických pomůcek návod! Vyhnete se tak zařazení do statistik a hlavně, zapomeňte na brambory, nože i plakáty.

Foto z filmu: CinemArt, profimedia.cz

27.2.2015 4:00| autor: Jana Truksová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist