Čeho se muži při sexu bojí?

Varování: Následující konejšivé taktiky ho všech starostí zbaví a jeho milostný elán se okamžitě stonásobně zvýší!

O svých pocitech muži obecně mluví neradi (s výjimkou věty „Mám hlad!“) a v posteli tahle pravda platí trojnásob. Oblíbené přesvědčení, že pánové při sexu nemyslí vůbec na nic, protože se jim všechna krev z mozku nahrne do rozkroku, si zařaďte mezi báchorky. Problém spočívá v tom, že než se jim tam vůbec nahrne, musejí se vypořádat s nejrůznějšími erotickými strachy, a to obvykle úplně sami.

„Do pusy nebo jinam?“

Tahle nejistota vašemu drahému radost z orálního sexu sice nijak nepokazí, ale může mu bránit v orgasmu. „Když se mužů zeptáte, čemu dávají přednost, naprostá většina si vybere polykání“, tvrdí většina sexuologů. Vědí ale, že mnohým ženám se z výtrysku do úst dělá špatně. A dobří milenci nijak netouží udělat v posteli něco, čím vás znechutí.

Jak na to: Pokud vám chuť spermatu nevadí, ale nechcete ho spolknout, dovolte mu, aby vám ejakuloval do úst. Polykat nemusíte, nechte ho z pusy hned volně vytéct na jeho břicho. Nebo pak jednoduše použijte papírový kapesníček. Podívejte se i na článek Jak si zpříjemnit orální sex

Většině mužů stačí, že spršku slasti namířili do úst ženě, a na tom, kde skončí, jim nesejde. Jestli jeho milostné šťávy nechcete ani ochutnat, domluvte si s ním signál, kterým vám naznačí, že už brzy exploduje. Záleží pak jen na vás, kam výtrysk nasměrujete – na svou hruď, na jeho břicho, do ručníku O’Neill…  Devět mužů z deseti vzrušuje, když můžou ženě vystříknout na ňadra.

„Co když pak usnu?“

Při orgasmu se vám oběma do krve vyloučí koktejl „mazlivých“ hormonů. Váš miláček mnohdy ale nemá na laskání sílu, padá totiž únavou. Při vyvrcholení se mu do genitálií nahrnula spousta krve – a teď zase pomalu odtéká a způsobuje, že se cítí vyčerpaný, jako by právě zdolal Mont Blanc.

Jak na to: Nejraději by padl a usnul, ale chce, abyste se cítila šťastná, takže určitě nezačne protestovat, když se k němu přitulíte. Nečekejte jenom na jeho nežnosti, obejměte ho, dejte mu na chvíli vydechnout a společně odpočívejte.

Když skončí milování, i on touží po mazlení stejně jako vy. A pokud si dokážete užívat milostnou dohru beze slov, bude vám ohromně vděčný.

„Co když otěhotní?“

Jestliže se vyloženě nechystáte pořídit si spolu potomka, buďte si jistá, že tahle starost vašemu partnerovi straší v hlavě. Pokaždé! V extrémních případech mu dokonce může úplně zablokovat orgasmus anebo proměnit jeho stožár ve zvadlou pampelišku.

Jak na to: Dejte najevo zodpovědnost: „Neboj, beru prášky.“ Pokud používáte jen kondomy, nenechte se přemluvit k sexu naostro. Obliba latexové ochrany u partnera pak stoupá úměrně s vaší ochotou mu ji svůdně navléknout. A můžete si z toho udělat i zábavu zkoušením různých vůní, barev nebo vroubkování.

„Co si o mně pomyslí, když na ni zkusím mluvit sprostě?“

Máte pocit, že by se právě tomu vašemu mohlo honit hlavou třeba tohle? „Líbí se mi, když jí můžu při sexu šeptat do ucha sprosťárny – třeba co s ní chci dělat a co mě vzrušuje,…  Ale, kašlu na to, abych nevypadal jako úchyl.“

Jak na to: Hlavně mladí, méně zkušení milenci považují ženy za upejpavky, které při peprnějších postelových řečech zrudnou. Raději se proto drží na uzdě a pikantnější myšlenky si nechávají pro sebe. Vás ale možná žhavé ložnicové řeči baví stejně jako jeho. Zahoďte stud a začněte sama!

„Nemám ho moc malého?“

Jestliže se jeho úd nepyšní rozměry salátové okurky, pište si, že si váš drahý občas klade otázku: „Bude jí stačit?“ Z průzkumů vyplývá, že devět chlapů z deseti by uvítalo, kdyby měli o pár centimetrů delší penis. Přitom úroveň jeho milostného představení záleží spíš na tom, jak svého hlavního hrdinu umí režírovat.

Jak na to: Sevřete jeho chloubu v dlani a obdivně proneste: „To je macek.“ Možná si budete připadat směšně, ale vašemu protějšku tím zvednete sebevědomí. Samozřejmě, že tento povzbuzující prostředek nemůžete použít, když mu příroda opravdu nic moc nenadělila… Pokud jste s tím spokojená, rozhodně mu to řekněte a vysvětlete, že o velikosti to není.

„Co když se mi nepostaví?“

Občas se krasavec prostě nevztyčí. Vinu můžete připsat únavě, stresu, poruchám prokrvení (ty způsobuje třeba silné kouření) nebo třeba užívání některých léků. Většina mužů ale věří, že dobrý sex = pohlavní styk. Takže pokud jeho kamarád ve zbrani stávkuje, váš drahý si připadá jako cyklista, který se postavil na start závodu bez jízdního kola.

Jak na to: Jestli vašeho miláčka občas trápí tenhle problém, hlavně si z něho nedělejte legraci. Ani se nepokoušejte splasklého buřtíka hníst. Po ulehnutí do postele se soustřeďte na jiné části jeho těla – líbejte ho, dopřejte mu smyslnou masáž. Pak ho pobídněte, aby vás potěšil rty a jazykem. A slastným sténáním a vzdycháním mu dejte najevo, že si vede vážně skvěle.

„Baví ji to se mnou?“

Můžete v peřinách řvát jako lvice a v extázi mu rozdrásat záda do krve, ale stejně se bude v duchu pochybovačně ptát: „Líbilo se jí to se mnou?“ Nevěřte povídačce, že mužům jde v posteli hlavně o vlastní blaho. Je to jen pověra. Ve skutečnosti nás chtějí potěšit. A bojí se, že nás jejich výkon stoprocentně nenadchl.

Jak na to: Mluvte s ním o sexu. Prozraďte, co vás rozpaluje a bez jakých praktik se naopak dobře obejdete. Když bude vědět, co od něj očekáváte, získá pocit, že má situaci pod kontrolou. Úzkost se zázračně vypaří, což se odrazí i na jeho postelovém elánu.

11.11.2010 12:07| autor: Lucie Elen

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist