Nejšílenější metody antikoncepce v historii

Dnešní ženy a dívky mají bránu k bezpečným sexuálním hrátkám otevřenou. Oproti tomu milenecké páry v historii, včetně našich babiček, musely spoléhat na zažité mýty, o jejichž účincích začnete pochybovat ještě dřív, než je vyzkoušíte.

Začalo to žábou…
O gynekologické prevenci proti otěhotnění si lepé děvy v dřívějších časech mohly nechat jenom zdát. Tradovalo se totiž, že žena předejde nechtěnému otěhotnění, pokud během menstruace třikrát plivne žábě do tlamy. Středověk proto provázely bouřlivé hony na žáby – není divu, když měl antikoncepční účinek této metody trvat po celý rok.

…a mezi tím v exotických zemích…
Daleký Egypt – pyramidy, spousta písku a spalující slunce. Ve starém Egyptě měli ještě jedno specifikum, kterým byla antikoncepční pasta. Pastu si tamní ženy vtíraly do vagíny a bylo prý vystaráno. Co je horší, že zmíněná pasta se vyráběla z medu a krokodýlího či sloního trusu.

V Číně se pro změnu na prevenci otěhotnění nebo na vyvolání potratu doporučovalo popíjet horkou rtuť. Vzhledem k tomu, že rtuť způsobuje paralýzu, křeče, duševní poruchy, celkovou otravu organismu a posléze smrt, není pochyb o tom, že tím posledním, na co měl organismus náladu, byl vývoj plodu.

…ani o nějaký čas později se vývoj nepohnul….
A zvířecí „výpomoc“ zůstala v antikoncepčních metodách oblíbená i nadále. Pozdní středověk se nadchl do smotků ovčí vlny namočených ve víně, který si žena zavedla do pochvy. V případě, že jí tato možnost nevyhovovala, tehdejší doba nabízela i další možnost – tou byla kulička z ušního mazu zvířat.

Středověk vůbec dával tehdejší ženě volnou ruku ve výběru „antikoncepce“. Klín ženy se měl například před souloží vykuřovat kadidlem a po mužově ejakulaci měla žena vyskočit, několikrát kýchnout a hlasitě při tom křičet, aby ze sebe semeno vypudila. K tomu všemu prý bylo dobré, když dívka při sexu svírala v pěsti oblázek (to asi nepochopí nikdo).

Naprosto „stoprocentní“ účinky mělo prý žebro z černé kočky či dětské zuby, neboť, měla-li žena tyto nechutnosti vždy při sobě, těhotenství bylo prý zažehnáno.

…14. století se také nestalo stoletím antikoncepční revoluce…
Tenkrát byla velice populární metoda, kdy před pohlavním stykem musela žena vypít nádobu s vodou, kde si kovář chladil kleště. A jaký byl výsledek…? Žaludeční potíže zaručeny. Antikoncepční snažení však mohli podpořit i muži. Pokud vykoupali před souloží svůj penis v octě nebo solném roztoku, nemuseli se podle středověkých lékařů nechtěného početí obávat.

…a zpátky do současnosti…
Na počátku 20. století (ač je to s podivem) se ještě používaly dřevěné pesary. Co je však neuvěřitelné, že ještě v 50. letech oběhla svět zaručená zpráva o tom, že skvělé antikoncepční účinky má výplach vagíny coca-colou.

… poslední hit moderní doby
Horkou novinkou poslední doby je kondom pro ženy vyrobený z polyuretanu. Ačkoliv se nesetkal s takovou oblibou jako jeho předchůdce, je to alespoň nějaký vývoj směrem kupředu. Lady prezervativ je v podstatě válec dlouhý asi 17 centimetrů, který se poměrně těžko zavádí. Kondom není v pochvě schován a umělá hmota vyčuhuje z vagíny, což někomu může připadat neestetické. A není se čemu divit, kdo by to chtěl dělat s igelitkou, že?

A jen tak na závěr, já osobně jsem jednou v pubertě pila dokonce čaj z tabáku těžkých cigaret, který má prý fungovat v případech, že vám třeba praskne kondom. Faktem je, že jsem neotěhotněla, ale pít už bych to znovu nechtěla. Voní to jako obyčejný čaj, vypadá to tak, ale chutná to jak lejno.

29.3.2011 10:00| autor: Elen

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist