Pánská antikoncepce je na světě… Muži ji však rázně odmítají!

Už žádné hlídání hodin, žádná chemie v těle, a přesto chráněný sex? To není sen. Vědci mají v rukou antikoncepci pro muže i pádné argumenty! Půjde na dračku, nebo ji pánové odmítnou?

„Zapomněla jsem si vzít tabletku a možná jsem v tom“. Tahle věta dokáže způsobit rozvod, rozchod i týdenní hádku. Tedy pokud tvůj přítel roli otce zásadně odmítá, což nejspíš ano. Klasika.

Muži se k sexu staví kladně, ale zodpovědnost s ním spojená už jde nějak mimo ně. Teď však konečně mohou vzít osud do svých rukou. Respektive kalhot! Odborníci pro ně mají nabídku, která se možná neodmítá. Nebo ano?

Metoda zákaz vstupu spermiím!

Lékaři na celém světě si dlouho lámali hlavy nad tím, jak zabránit oplodnění vajíčka jinak než vasektomií. To je chirurgický zákrok, při kterém dochází k přerušení chámovodů za účelem sterilizace. Účinné, jenže nevratné.

V Americe takto zatočí s plodností přibližně půl milionu statečných ročně. V Číně s rozvojem tzv. bezskalpelové vasektomie výkon podstoupilo dokonce deset milionů jedinců. Jenže poptávka po jakési šetrnější možnosti stále visela ve vzduchu. A výsledek je tady. Nejde o prášky a prý to dost bolí. Stojí to za to?

Bezstarostný sex pomocí injekce!

Organizace Parsemus Foundation má v rukávu všechny trumfy. Vyvinula totiž revoluční mužskou nehormonální antikoncepci s pracovním názvem Vasalgel. Tento speciální gel se aplikuje nad varlata a zabrání spermiím v cestě ven. Pozor, to nejlepší teprve přijde. Jedna taková dávka vydrží až deset let. A to se vyplatí, no ne?

Ale největší předností je to, že potence se dá kdykoliv navrátit. Laicky řečeno, použije se látka, která tu původní rozpustí. Vypadá to všechno až moc růžově, co? Už to někdo zkusil?

Fáze testování nese ovoce!

V současné době se produkt zkouší na zvířatech. Los si vytáhli paviáni. Podle dostupných informací vše šlape jako po drátkách. Účinnost je takřka stoprocentní! Zbývá už jen test na lidech, a když všechno půjde podle plánu, uvedení na trh se odhaduje v roce 2016-2017.

Tak si to shrneme. Dlouho to vydrží, vedlejší účinky prý nehrozí, lidskému organismu to neškodí a pánské nádobíčko se dá vracet do původního stavu dle libosti. Jediné negativum? Přesvědčit svoji polovičku, že po těch letech už je řada na něm! A to nebude snadné. Názory na pánskou antikoncepci jsou totiž všelijaké!

Komu nápad nevoní? Muži se bouří!

„Já bych do toho nešel ani omylem,“ brání se třicetiletý David. „Antikoncepce je přece záležitost holky, proč bych se o to měl starat já?“ ptá se. Za jedno s ním je i pětatřicetiletý Petr.

„Cože, injekce přímo tam? Tak to fakt nehrozí,“ uvádí věci na pravou míru. „Já mám hrůzu i ze zubaře, natož z nějakého chirurga, který do mě píchne, bůh ví co,“ vysvětluje. Vypadá to, že gentlemani došli a tímhle tempem to opravdu zůstane všechno na ženách! I když…

„Já bych to možná zkusil, dítě v příštích deseti letech vážně neplánuju,“ bleskla nám naděje v podobě sedmadvacetiletého Marka. „Ale musel bych si o tom zjistit všechny dostupné i nedostupné informace. Přece jen je to zásah do těla,“ popisuje svoje obavy. Tak tomu rozumíme. Informovanost je nejspíš kámen úrazu celé situace. Pomůže ale? Majitelé penisů jsou zatím dost negativní.

Čistě ženská záležitost. Ano či ne?

„Antikoncepce pro muže? O tom jsem ještě nikdy neslyšel,“ tápe osmatřicetiletý Tomáš. „Myslím, že se nemají porušovat zajeté koleje, které fungují. To jsou ženský pilulky,“ uzavírá tohle téma. Ani další odpověď nás nepotěšila. Má ji na svědomí pětadvacetiletý Jonáš.

„Tak s tímhle na mě vůbec nechoďte, to je fakt moc,“ varuje už předem. „Než něco takového, to raději staré dobré kondomy,“ hlásí a dodává, že i ty bytostně nenávidí.

No a máme jasno. Hrátky v ložnici ano, ale obětovat se pro tým, ani omylem! Kam ten svět spěje… Když se k tomu ten tvůj nemá a ty máš strach z početí, jediný způsob bezpečného milování je vážně jenom celibát. Kdo by to byl řekl, že právě k němu dopomůže obyčejný kondom. Všichni totiž víme, jaké to je, když dlouho nejde rozdělat. Mrkni na video!

Co si o tom myslíš ty? Je antikoncepce čistě ženská záležitost, nebo by i muži měli přidat ruku k dílu? Napiš nám tvůj názor, budeme se těšit na příspěvky!

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com

23.9.2015 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist