Jak to vidí chlap: Partner mě odmítá v posteli, ale dělá si to sám

Být ve vztahu většinou znamená mít vyřešenou otázku sexu. Ovšem ne vždycky je to pravda. Občas ten druhý nemá stejné potřeby a tak vznikají problémy. Podobný řeší i čtenářka Jarka, se kterou partner nespí, ale dělá si to sám a ptá se našeho chlapa – Tomáše Erbena – co s tím?

jak-to-vidi-chlap-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

Dotaz čtenářky Jarky:

Dobrý den,

mám takový dotaz. S přítelem jsme spolu už přes 6 měsíců, bydlíme spolu a jsme spolu šťastní, ALE hraje tu roli jedna věc. Na záchodě, když jde na velkou, tak si to dělá rukou. Vždycky, když jde na záchod, tak tam je přes půl hodiny. Dnes ráno jsem ho konfrontovala a lhal mi do očí, ale pak se přiznal, ale pouze k dnešnímu ránu, ale ne už k těm ostatním dnům. Několikrát se stane, že pak mezi námi nic není, protože si to už udělal a už nechce. Nechápu to, nechápu, proč to dělá, když je se mnou? Kdyby to alespoň nenarušovalo náš vztah… Přitom mi říká, že je rád, že jsme spolu, už jsme se bavili i o budoucnosti, o hypotéce, dítěti atd. Jsem z toho vážně hodně zklamaná, srazilo mi to hodně ego a teď se úplně necítím přitažlivá.

Děkuju za odpověď

Jaruš

Odpovídá Tomáš Erben:

Milá Jaruško,

musíš vědět, že tím, že jsi ho „konfrontovala”, jsi na své atraktivitě bůhvíjak nezískala. Co ti/vám to přineslo? Pokud zrovna netvoříte děti, pak má být erotika čistě zdrojem potěšení a ne výslechu, výčitek a tajností.

Nemůžeš se divit, když příště ze záchodu uslyšíš hrát rádio. Aspoň já bych si ho pustil při představě, že má moje partnerka ucho přilepené na dveřích ve snaze zjistit, jestli se tam nedějí nějaké nepravosti. I kdyby neděly (protože odteď si dám pozor, kde to dělám), mám dojem, že alespoň toaleta má být jakási svatyně, kde mám nárok na své soukromí.

To, že nefandím tvému dosavadnímu přístupu, neznamená, že tvá obava není oprávněná. Když vám to poškozuje intimitu a tak se prolíná i do vztahu, je dobře, že se tím zabýváš.

Takže teď ti dám na výběr – dál pokračovat v sebelítosti a obviňování. Nerozvíří to žádné vášnivé touhy, ale můžeš získat něco tím, že budeš obětí a on se ti to bude snažit vynahradit. Anebo se zkusit stát pro svého vyvoleného sexbombou. Dvě protichůdné věci.

Jste spolu poměrně krátce, takže ta druhá varianta má velkou šanci na úspěch. Sex je základní lidská potřeba, jen má různé odstíny. Třeba i padesát. Když přijdeš na to, co právě jemu lahodí, vyvede ho z míry, co ho nasytí a zároveň vyvolá hlad, můžeš se stát jeho gejšou.

Zkusím vyjmenovat pár důvodů, které mě napadají, proč dá chlap přednost sebeuspokojování před partnerkou, se kterou by jinak strádat nemusel:

Možná je na to prostě zvyklý. Na masturbaci a sledování porna se dá vytvořit závislost. A jako každý jiný zlozvyk, který nám objektivně v něčem škodí, není jednoduchý odbourat. I s takovým tématem se dá obrátit na odborníky. Pakliže ovšem tvůj přítel bude chtít, ne ty.

Třeba je taková rychlovka na záchodě prostě pohodlnější. Absolvovat všechny ty předehry, rozdávat pozornost, vykonávat náročné pohyby, když výsledek je stejný? Pro chlapy není sex nutně vyjádřením lásky a propojení. Má jinou energii, je víc fyzická a míň emoční než pro ženy. Málokdy slyšíš od muže “ta moje se mnou nespí, cítím, jak se vzdalujeme”. Ať si dáme fast-food nebo domácí stravu, zdánlivě splní stejnou úlohu. Nasytí nás. Je to z poloviny na tobě, jestli budeš hledat cestu, která by byla sama cílem. Na které se ta předehra, pozornost a pohyby stanou jeho závislostí.

Což by mohlo souviset s tím, že třeba nejsi dobrá milenka. Je to jiná kategorie, než ve které řešíme s ženou hypotéku a děti. Může s tebou být nuda a nějaká videa nebo fantazie trumfnou vaše společné prožitky. Na internetu obyčejně najdeš vše, doma býváme omezení slušností, ohledy, výchovou, morálkou, obavami…

Abych tě ale k té sexbombě posunul, zkusím i pár návrhů, jak se výrazně vyšvihnout nad průměr. Jste spolu skutečně chvíli, tedy tvá přitažlivost v sázce není, spíš slast a vášeň.

Experimentuj. Zkus vyjet mimo zajeté koleje. Překvap ho. Vždyť inspirace je všude plno, už od dob Bravíčka. Jen tomu být otevřená. Záživná místa, „chutný” orální sex, masáž prostaty, striptýz, natáčení, příběhy, tantra, dominance…

Snad největším afrodiziakem je chtíč toho druhého. Co kdybys mu předvedla svou rozkoš? Nahraj mu video. Kup si domů pomůcku, která mu naznačí, že máš chuť dovádět společně. Pak si pohrajte spolu, aniž byste spolu spali… věz, že i takovým cvičením si obnovíte důvěrnost, v rámci které pak můžete různá témata snáz otevřít.

Obecně bych doporučil ze sexu dělat méně závažnou disciplínu. Užívat si s lehkostí a radostí, „dětskou” vynalézavostí, v duchu zvířecích instinktů.

V úplně první řadě by sis, Jaruško, měla svou hodnotu uvědomit, nezávisle na svém partnerovi. Chápu, že se to promítá do tvých pocitů, ale objektivně se tahle situace na tvé atraktivitě nijak neodráží (není z tebe najednou „šestka”, když před měsícem jsi byla „osmička”). Možná bych tak jen rád poupravil tvé vnímání o sobě samé, protože i to má velký vliv na to, jak celou tuhle událost vnímáš a jak k ní přistupuješ. V ten moment se nebudeš potřebovat zabývat tím, jak často, proč nebo kde si přítel dopřává sebelásku, což tě uvolní a přirozeně vykveteš vstříc příjemným radovánkám.

Vše ve tvém vztahu funguje, jenom v sexu něco skřípe? Dobře, že ti to dělá starosti… Nebuď lhostejná, jde přeci o tvůj život! Třeba bude prvním krokem, že se mrkneš na www.tomaserben.czNebo mi napiš o svém trápení přímo na e-mail info@tomaserben.cz.

19.1.2022 2:00| autor: Tomáš Erben

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist