5 nejhorších důvodů k sexu. Nejedeš v tom taky?

Sex k životu neodmyslitelně patří. Jenže kde jsou ty časy, kdy ho lidé provozovali čistě z lásky a pro potěšení!? Dnes je to hlavně nástroj pomsty, zaručená manipulační technika, nebo možnost, jak zlepšit „den blbec“. Užívá si ještě někdo bez vypočítavosti?

Milovat se jen tak, pro dobrý pocit? Trochu přežitek! Psychologové ze Státní univerzity Stephena F. Austina v Texasu tvrdí, že dnešní lidé jsou k erotice svolní pouze tehdy, když mají pořádnou motivaci. Napadá tě rozkoš, nebo plození potomka? Bingo, ale musíš ještě přitlačit. Ono těch důvodů, které muže a ženy vedou k sexu, je podle odborníků 237! A nad některými fakt zůstává rozum stát…

Nic nedávají, sundej pyžamo. A dál?

Nuda, nezajímavý televizní program, pálení přebytečných kalorií, nespavost, chladné počasí, zvědavost, výpadek proudu… Ano, i kvůli tomu se sundávají svršky! Jen hrstka zamilovaných prý skáče do peřin, aby si projevila vzájemnou náklonnost a přitažlivost s partnerem. Jenže takových „tradičních“ důvodů je dle názoru sexuologů čím dál méně a spíš převažují ty hodně prapodivné. Co se v odborných kruzích považuje za úplně nejhorší „táhlo“ k milování? Tudy by cesta rozhodně vést neměla…

1. Sex jako pomsta

Drsný rozchod, zlomené srdce, tisíce prolitých slz. Hodně žen se uchyluje k zoufalému kroku, aby zmírnily svůj žal – najdou si milence! Podle studie z univerzity v Missouri tak učiní 25 procent zhrzených dam jen proto, aby se svému bývalému pomstily. Doufají také v jeho žárlivost, která povede ke šťastnému návratu a obnovení vztahu. Jenže místo happyendu a úlevy se dostaví výčitky svědomí, úzkost a hněv.

2. Splnění erotických snů. Cizích!

Sexuální fantazie mohou trochu „protáhnout“ stojaté vody milostného života, ale když má jeden touhu po sexu ve třech a druhý takový sen nesdílí, co pak s tím? Situace, kdy se zatnou zuby a „nějak se to přežije“, nejsou výjimkou. Hlavně, že to milenci udělá radost! Je to tak dobře? Ani omylem. Požitek musí být vzájemný, ne noční můra pro toho, kdo sleví ze svých zásad. Ústupky „aby se neřeklo“ vedou jenom ke stresu. Zbytečná oběť!

3. Milování z donucení

Když ženu něco trápí, potýká se s nemocí, nebo ji prostě bolí hlava a stejně pod jejím tričkem řádí partnerova ruka šmátrala, dotyčná se ocitá před velkým rozhodnutím. Odmítnout a nést následky v podobě tiché domácnosti, nebo předstírat, že se nic neděje a splnit „povinnost“? Převažuje přetvářka, protože strach z výměny manželek se chtě nechtě objeví. A ve finále je to jen psychicky vyčerpávající ztráta času!

4. Snaha zvýšit si sebevědomí

Jsou dny, kdy se prostě nic nedaří podle představ a člověk se cítí trochu méněcenný. Spousta nešťastných pak hledá rozptýlení a cestu, jak si ego trochu pohladit a dokázat si, že nejsou ztracenými případy. Jak? Přece nezávazným sexem! Chvilková rozkoš je sice příjemná, ale následný pocit frustrace a emocionální nerovnováhy už taková bomba není. Tohle fakt nestojí za to. Lepší je vyrazit do obchodu a koupit si něco hezkého na sebe!

5. Osvědčený nástroj manipulace

Kde nepomohou slova, tam zaberou činy? Pokud někdo začne vyměňovat sex za něco, po čem touží, je to z dlouhodobého hlediska cesta ke zkáze a ztrátě sebeúcty. Stane se z něj totiž jakési platidlo. A to častým používáním ztrácí na ceně! Bohužel jsou pořád tací, kteří nemají morální zábrany a dělají si z milování výnosný byznys. Rčení, že zadarmo ani kuře nehrabe, je tady vážně trefné, co?

Co si myslíš o těchto špatných důvodech k sexu? Souhlasíš s nimi? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem! A mimochodem, napadá tě nějaký, který naopak všechny vyhlídky na sex srovná se zemí? Mrkni do galerie, tam pár antikoncepčních nápadů najdeš. 

Foto: shutterstock.com, pinterest.com

15.8.2016 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist