Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Nevěsty, pozor! Cena svatby rozhoduje o délce manželství! Nevěříte?

Nevěsty, pozor! Cena svatby rozhoduje o délce manželství! Nevěříte?

Nevěsty, pozor! Cena svatby rozhoduje o délce manželství! Nevěříte?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 02. 02. 2015

Máte před svatbou? Trápíte se nad úvahami, jestli tuto událost oslavit v kruhu rodinném, nebo ji pojmout ve velkém stylu? Vědci varují, že čím dražší svatba, tím kratší dobu bude manželství trvat!

Už jako malá holčička jste o tom dni snila. Představovala jste si květinovou výzdobu, luxusní tabuli a hlavně princeznovské šaty s neuvěřitelně dlouhou vlečkou. Teď se ten den pomalu blíží a všechno je mnohem složitější než v dětských představách. Boj s rozpočtem je asi to první, na co narazíte! Ale možná je to dobře! Velká svatba není zárukou partnerského štěstí! Svoje o tom ví i dvaatřicetiletá čtenářka Jitka.

Komorní nebo honosná?

„V létě se máme brát a já pořád nevím, jestli sňatek uskutečnit na radnici jen za přítomnosti svědků, což by asi bylo nejlevnější, nebo udělat radost rodičům a uspořádat svatbu velkou,“ krčí bezradně rameny sympatická čtenářka s tím, že to by samozřejmě znamenalo půjčit si na to peníze, protože rodiče mohou přispět jen malou částkou. „A do toho se mi opravdu moc nechce,“ zaujímá rozhodný postoj Jitka. A teď, babo, raď! Malá, hezká svatba versus velká, snová, ale nákladná? 

Odborníci radí držet se při zemi!

Nabízí se otázka, stojí ty dluhy vůbec za to? Splatit se musí. Proti nim hovoří i studie ekonomického oddělení University Emory v americké Atlantě. Díky ní vyšlo najevo, že čím větší jsou výdaje na svatbu, tím menší je pravděpodobnost, že manželé zůstanou spolu!

Ti lidé, kteří prý za svatbu utratí méně než tisíc dolarů, což je necelých 25 tisíc korun, mají o 53 procent vyšší šanci, že se nerozvedou. Takový je názor vědců, kteří se domnívají, že honosný ceremoniál stejně harmonický život nezaručí! Je tedy zbytečné přehnaně utrácet. Jenže lidé zkrátka chtějí luxus, okázalost a dokonalost.

3 kroky k dokonalému orálnímu sexu

3 kroky k dokonalému orálnímu sexu

Zbožňuješ jeho horké rty a polibky ve svém klíně? Svíjíš se blahem pod jeho mrštným jazykem? Odpo...

Za málo peněz hodně muziky!

Třeba taková Amerika, to je svatební země zaslíbená. Podle národního výzkumu byla průměrná cena jedné svatby téměř třicet tisíc dolarů, což je, podržte se něčeho, asi 733 tisíc českých korun. No, za takovou částku už by se to dalo roztočit, viďte?

My, v českých luzích a hájích, se sice držíme více při zemi, ale to nic nemění na faktu, že méně dělá opravdu více. Alespoň podle studie výše zmíněné univerzity, která také odtajnila další faktory rodinného štěstí. 

Patří mezi ně minimálně jedno dítě, společné trávení volných chvil a v neposlední řadě uložení nějaké té hotovosti v bance. To znamená, že máte-li vymezenou částku pro pokrytí svatebního veselí, plánujete potomka a s nastávajícím chodíte společně třeba běhat, jste za vodou. Vám dvěma to rozhodně vydrží! Skromnost nade vše!

A jak to vidíte vy? Má cena obřadu nějaký vliv na to, jak dlouho budou manželé svoji? A jaká byla vaše veselka? Podělte se o to s námi v diskuzi pod článkem!

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
15. 02. 2015 IIIINNNNGGGG ... (reakcí: 0)
04. 02. 2015 patricia077 .. (reakcí: 0)
04. 02. 2015 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
03. 02. 2015 pepina . (reakcí: 1)
03. 02. 2015 kativas ... (reakcí: 0)
03. 02. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
03. 02. 2015 Bobina1 - (reakcí: 1)
03. 02. 2015 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

27. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Změny týkající se tvé kariéry jsou na spadnutí. Práce, která tě již nikam neposouvá, skončí, nejen, že dostaneš odstu... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist