Femina.cz » Magazín » Móda » Zlozvyky proti kráse

Zlozvyky proti kráse

Zlozvyky proti kráse

Magazín: Móda | autor: Katka Landlová | vydáno 26. 03. 2008

Jste už dospělá, dobře o sebe pečujete a nelitujete peněz ani námahy. Přesto se občas, zvláště v napjatých a stresových situacích, objeví váš tajný zlozvyk, který vám poškodí nebo úplně zničí váš pěstovaný image?

 
Aby nad vámi vaše zlozvyky proti kráse nezískaly navrch, je třeba začít s jejich odbouráváním tím, že si je upřímně přiznáte.
 
Některé špatné návyky, jako okusování nehtů, olizování či okusování rtů nebo cumlání vlasů vám zřejmě zůstaly z dětství. Ovšem co se dá ještě tolerovat u dětí, u dospělé ženy působí mírně řečeno velmi nepřitažlivě (a to už vůbec nemluvím o věcech jako je veřejné dloubání se v nose, uších, zubech apod.).

A nemusí vás přitom ani nikdo přímo pozorovat. Výsledky vašich zlozvyků - okousané nehty, rozpraskané rty a roztřepené konečky vlasů (vlasům neprospívá, ani když máte ve zvyku pohrávat si s jejich konečky) hovoří samy za sebe jasnou řečí. Tato žena neumí ovládat ani sama sebe, jak ji pak můžete svěřit například zodpovědnou pozici v zaměstnání?


Pokud vám k překonání těchto návyků nestačí pevná vůle, pomozte si speciálním
naprosto odporným lakem na nehty, pomádou na rty nebo vlasy v culíku. Nejen vaše krásné ruce, vlasy a rty, ale i pocit, že jste opravdu dospělá a nenecháte se ovládat něčím tak malicherným, za to určitě stojí.

Další řádka zlozvyků se týká líčení a používané kosmetiky.
Nikdy nechoďte spát nalíčená! (To dělají jenom herečky v televizních seriálech...) Ať jste unavená sebevíc, najděte si chvilku na důkladné očištění své pleti od nánosu líčidel a prachu všedního dne. Vyplatí se vám to.

Další důležitou zásadou je používat pouze kvalitní kosmetiku, kterou si předem vyzkoušíte třeba na pokožce v loketní jamce nebo zápěstí. Obličej zrudlý a oteklý alergickou reakcí vám rovněž na kráse nepřidá.

Také si dávejte pozor na příliš časté používání většího množství kosmetických přípravků. Jednak jsou alergie častěji získané než vrozené a jednak třeba peeling častěji než jednou za čtrnáct dní pleť spíše poškozuje, než by jí prospíval.

A nezapomeňte, se rtěnkou je to jako s mužem nebo kartáčkem na zuby. Nikdy se nepůjčuje.

Mnete si často oči nebo si podpíráte bradu? Také špatně. Jemné a citlivé pleti kolem očí nesvědčí rozetřená líčidla a nepřirozené natahování pokožky obličeje přispívá k vytváření vrásek. Časté dotýkání se tváře zase způsobuje přenášení nečistot, které máte na rukou (ať se vám to líbí nebo ne) na mnohem citlivější obličej a můžete tak podpořit tvorbu nepříjemných zanícených pupínků. Lidé si ale většinou neuvědomují, že se například v zadumání často dotýkají brady nebo tváří. Pokud se vám často objevují pupínky na tom samém místě, zkuste se soustředit na to, jestli to není také váš případ.

Tvorbu vrásek na čele poněkud omezíte, pokud nebudete v zamyšlení bezděky vraštit čelo.

A všechna kožní onemocnění patří především k lékaři, rozhodně nejsou vhodným objektem k pokusné samoléčbě nebo zaručeným radám sousedek.

A nakonec ještě jednu malou, maličkou radu. Když už vrásky, tak mnohem lepší a krásnější je mít vrásky od smíchu než zamračené povislé koutky. Tak ať máte spoustu důvodů se usmívat! :-)

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
10. 11. 2012 lidka2 (reakcí: 0)
09. 11. 2012 Unwanted Odličování (reakcí: 0)
17. 10. 2012 lidka2 jako menší (reakcí: 0)
27. 02. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
02. 01. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
27. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Zpevňuje a posiluje strukturu řas...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 01. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

01. 03. 2017 Horoskop Panna

Radost ze setkání se starým dobrým přítelem bude kalit jen fakt, že den bude příliš krátký. Ale nezoufej, nevidíte se... Celý horoskop

Karta dne

Královna poharu
Neboj se přijmout pomocnou ruku od muže, který ti je nablízku, nemusí to být partner, ale také dobrý kamarád nebo dávno zapomenutý přítel, který ti nečekaně vstoupí do...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist