Femina.cz » Magazín » Krása » 5 tipů pro krásu na dovolené

5 tipů pro krásu na dovolené

5 tipů pro krásu na dovolené

Magazín: Krása | autor: Pavlína | vydáno 08. 07. 2015

Kdy jindy bychom víc toužily po tom být krásné a cítit se skvěle než na dovolené? A proč taky ne, když se nacházíme v opravdovém snu plném sluníčka, mořské vody a opálených plavčíků. :) Chceš-li mít bezchybný vzhled nejen ve dnech volna, rozmazluj se a vyzkoušej naše tipy na krásu.

Před dovolenou se nech ostříhat

Pláže, slunce, písek pod nohami a v uších nádherné šplouchání vln osvěžujícího moře. Sen, který si rády plníme, ale co na to naše vlasy? Sluneční záření, slaná voda i chlór z bazénu mohou být pro naše vlasy fatální, pokud nedáš kštici tu správnou péči. Působí-li tyto vnější faktory na naše vlasy, dochází k většímu třepení konečků a to zejména, pokud jsi už s pár z nich přijela. Nejlepším způsobem jak tomu zabránit je ostříhat konečky u kadeřníka ještě před odjezdem. Pokud chceš mít vlasy stejně krásné po dovolené, jako před ní, nos šátek, klobouk nebo si kup ochranný UV filtr ve spreji určený na vlasy. 

Hydratuj pokožku i vlasy

Hydratace je velmi důležitým faktorem, pokud si chceš udržet své zdraví, stále perfektně vypadající pokožku a zářivé vlasy. Na dovolené pij hodně vody. Pokud se proléváš kávou, o to více si dopřej neperlivou čirou tekutinu. Letní rozpálené měsíce jsou pro hydrataci těla nejdůležitější. Doplnit tekutiny bys měla i kvůli své pleti. Pokožku kromě pití dostatečného množství tekutin dokrmuj také krémy na opalování s vysokým faktorem a samozřejmě mléky po opalování. Nejlépe uděláš, když si pořídíš krém s obsahem Aloe vera nebo Pantenolem. Nebo rovnou obojí!

I vlasy by měly během tohoto období obdržet dostatek vláhy. Neznamená to však, že potápění v moři je pěkně zvlhčí. Spíše naopak. Slaná voda umí perfektně vysušovat a z vlasů dostávat jejich život. Používej proto výživné masky nebo kondicionéry určené na vlasy namáhané sluníčkem.

Bosá na pláži

Vrať se do dětských let a rozeběhni se po pláži bosá! Nejenže se ti písek a kamínky stanou osobní pedikérkou, ale skvěle posílíš i nožní klenbu, což nikdy není na škodu. Písek pomůže odlupovat odumřelé buňky a zároveň si budeš připadat jako na luxusní masáži. Získáš tak pokožku nohou jakou se pyšní miminka.

Obarvi si obočí a řasy

Barva řas i obočí se díky intenzivnímu slunci může změnit – zesvětlá a ty se tak budeš trápit s nevýrazným vzhledem. Samozřejmě můžeš obočí dobarvit tužkou a řasy přejet řasenkou, ale v tom teple se může stát, že se ti oba kosmetické zázraky roztečou. Nejlepší je před dovolenou navštívit kosmetičku a nechat si přibarvit řasy i obočí. Tak budeš mít po starostech a budeš vypadat perfektně i nenalíčená.

Chraň pokožku před UV zářením

Nic nevypadá hůř, než opálení, které může vést k olupování kůže, nerovnoměrné opálení, podráždění, jakož i vážnější problémy, jako je melanom. Prioritou na dovolené by mělo být mazání. Použij krém s vysokým faktorem! Při výběru krému si dávej pozor na obsah látek proti UVA záření. Většina krémů již automaticky obsahuje látky účinné proti UVB záření, ale ne proti UVA. Ty se tak můžeš stát zranitelnou vůči UVA paprskům, které kromě tmavnutí pokožky a vytváření vrásek mohou způsobit i rakovinu kůže.

A když už budeš v tom opalování, dej si pozor na to, co máš na sobě, ať nedopadneš jako lidé v naší galerii. :-) 

Foto: Thinkstockphotos.com, Pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (15)

Datum Autor Nadpis
10. 07. 2015 Stendy - (reakcí: 0)
08. 07. 2015 stana1 - (reakcí: 1)
08. 07. 2015 nerien ... (reakcí: 0)
10. 03. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
03. 10. 2011 kati_ka123 m (reakcí: 0)
27. 07. 2011 kralicek dovča (reakcí: 1)
25. 07. 2011 Lafik ... (reakcí: 0)
24. 07. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 3)
22. 07. 2011 11789 Dovolená (reakcí: 0)
20. 07. 2011 helenadon přirozenost (reakcí: 1)
20. 07. 2011 doublefantasy vlasy (reakcí: 0)
20. 07. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
20. 07. 2011 Daniela76 Dovolená (reakcí: 3)
20. 07. 2011 Lydia001 Krása (reakcí: 0)
20. 07. 2011 evik56 evik56 (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

28. 03. 2017 Horoskop Beran

Přijde k tobě zajímavá nabídka, ale ty si nech nějaký čas na rozmyšlenou, než na ni kývneš. Zvaž všechna pro a proti ... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist