Zvíře na dovolenou?

Doba dovolených se již rozebíhá do nejvyšších obrátek a mnozí z nás řeší cestování se zvířaty. Jak jim to co nejvíc ulehčit a komu případně celý tento stres ušetřit úplně?

Zvířata to jako dovolenou nevidí

Samozřejmě nejsou natolik dokonalí, že vědí, že první červencový týden vyrážíme na báječné túrování po horách. Náš pes by se možná i těšil a snesl tak nepohodlí a stres spojený s cestou. Zvířata to ovšem netuší a tak celá cestovní horečka je uvádí do nejistoty. Obecně lze říci, že cestování lépe snáší pes. Pokud ho navyknete od štěněte na přesuny z místa na místo, pak se často stává, že tyto cesty i vítá. Kočky transporty snáší hůře. Ovšem i tady to nelze paušalizovat, najdou se od obojeho opačné extrémy.

Koho nechat raději doma?

Lze říci, že kočky snášejí cestování mnohem hůře než pes. Pes je závislý na svých lidech a tak dává jednoznačně přednost stresu z cestování před samotou, která by ho doma opuštěného čekala.

Kočka naopak lépe snáší samotu ve svém důvěrně známém prostředí. Ke spokojenému životu ji stačí mít co jíst, co pít a jít kam na záchod. Pomazlit se chodí jen, když ona sama chce a často je raději sama. Máte-li kočku, bedlivě zvažte, zda nebude lepší nechat ji doma a pověřit někoho známého, aby se o ni přišel každý den postarat.

Závěrem šest bodů, na které nezapomínejte:

Nekrmte zvíře před cestou

Zvláště psi jsou náchylní ke kinetóze, tedy zvracení z cestování, kočky nebývají, přesto jim bude lépe, budou-li nakrmeni jen lehce nebo vůbec.

Navykněte zvíře na cestování

Jste-li rodina, která se neustále někam přesouvá, navykněte na to i svého nového člena rodiny, snáze to pak bude snášet v budoucnu.

Dbejte na pitný režim a přestávky

Co nejčastěji dělejte přestávky na občerstvení, důležitá je hlavně miska s vodou a proběhnutí.

Klimatizace?

Je samozřejmě ideálním řešením, dbejte na ideální teplotu v autě a dostatečně větrejte. Zvířata se přehřívají snadněji než člověk.

Omezte zbytečný stres

Nestresujte nejisté zvíře ještě přítomností cizích lidí, nenechávejte zvíře vůbec cestovat s někým cizím, dejte mu jeho důvěrně známou misku na jídlo či pití do jeho přepravky a seznamte ho včas s přepravním boxem, aby ho nevnímalo jako něco nebezpečného.

15.7.2009 12:00| autor: Renata Petříčková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist