Vyrážíš na cesty? Klasické hotely jsou nuda! Ubytuj se v sudu, ve mlýně nebo pod vodou

Chceš si užít prodloužený víkend, nebo naplánovat dovolenou, ale nebaví tě stále stejné hotely a penziony? Co si takhle cestování zpestřit netradičním ubytováním? Zažij na vlastní kůži, jak se spávalo ve středověku nebo si ustel na lodi či ve mlýně. Přinášíme ti opravdu skvělé tipy na přespání.

Když máš pro strach uděláno

Pokud se nebojíš trochu toho strašení, zajeď si do hotelu Dětenice, kde se vrátíš o několik stovek let zpátky, přesněji řečeno do středověku. Vše vypadá tak opravdově, až tě bude mrazit. Zapomeň na moderní záchod, tady na tebe čeká klasická latrína a sprcha? Musíš si vystačit s vodou z konve. Namísto luxusního pokoje tě čeká středověká komůrka. A v noci? To se teprve budeš bát. V hotelu se totiž probouzí k životu strašidla. Nic pro slabé povahy, ale za ten zážitek to určitě stojí. V čase se vrátíš i při stolování, tady si totiž servítky rozhodně neberou. Ale vyzkoušíš si zase hodně středověkých zvyků. Středověkou atmosféru zažiješ také v tvrzi Gerstein na Vysočině, kde na tebe doslova dýchne minulost. Pokoje jsou totiž vybavené ze 120 let starého smrkového dřeva.

Uprostřed vinice

Opravdu nezapomenutelný zážitek si užiješ, pokud vyrazíš na Pálavu, konkrétně navštívíš-li Vinařství pod Hradem. Spát budeš totiž v sudu a to přímo na vinici. Pro milovníky vína si nedokážeme představit lepší dovolenou. Představ si, že se ráno vzbudíš a celou vinici máš přímo u nosu. Není to paráda? Pokud si přivstaneš, tak zažiješ nádherný východ slunce nad nádrží Nové Mlýny. A brzké vstávání v těchto končinách opravdu doporučujeme, abys stihla všechny výlety po okolí.

Bydlení na stromě tě vrátí k přírodě

A co si takhle ustlat rovnou v koruně stromu? Zajeď si se svou drahou polovičkou do Posázaví kousek od vesničky Chotýšany, kde leží resort Green Valley a užívej si romantiku téměř v desetimetrové výšce. Ale pozor, i když tohle ubytování je prostě parádní, tak přináší menší nepohodlí.

Například uvnitř chatky je pouze suchý záchod, chybí tam elektrika, domácí mazlíčky nechej doma a zapomeň na kouření. Podobnou službu nabízí i Tree House na Babím lomu na Moravě, kde splyneš s energií přírody.

Ve mlýně

Kdo se může pochlubit, že přespal ve mlýně? Pokud vyrazíš do Bukovan, tak určitě budeš mít o čem vyprávět. Prožiješ nádherné dny ve slováckých chalupách přímo v areálu mlýna. Světničky vypadají přesně tak jako chalupa z pohádky Princezna ze mlejna. Zkrátka budeš se cítit jako v pohádce. Takových mlýnů, kde můžeš přečkat noc, je v naší české kotlině celá řada. Určitě také vyzkoušej Zámecký mlýn v Lomnici u Tišnova.

Jako v pohádce 

Pokud chceš zažít opravdový pocit, že jsi v pohádce, tak vyraz na Vysočinu, konkrétně do Podlesí, kde se rozkládá několik domečků z klasických pohádek. Ubytovat se tak můžeš v chaloupce Sněhurka, Rákosníček nebo třeba U kováře Matěje. Prostě ideální dovolená pro rodiče s dětmi. Na své si ale určitě přijdeš i ty, pokud zajedeš do zámku Rudník v Krkonoších. Budeš bydlet na zámku, kde to vypadá, jakoby královská rodina odešla teprve včera. Ve stylově vybavených komnatách se budeš cítit jako princezna.

Na vodě i pod ní

Slyšet šplouchání vody, cítit svěží vzduch a být daleko od veškerého mumraje všedních dní? Na lodi to půjde určitě. Hotelů na vodě jsou mraky a určitě si vybereš ten, který ti bude vyhovovat nejlépe. Ovšem pokud chceš jít ještě dál, nebo spíše hlouběji, tak si zajeď na Fidži a ubytuj se v hotelu Poseidon Undersea Resort. Není to ubytování na vodě, ale rovnou pod vodou, a to přímo 12 metrů. Až ráno otevřeš oči, první, co uvidíš, bude oceánský svět. Plácneš se ale hodně přes kapsu. Čtyři noci tě vyjdou na téměř tři sta tisíc korun. Tak to už není pro běžné smrtelníky, ale snění je to krásné.

Vybrala by sis nějaký ten netradiční hotýlek nebo raději zůstaneš u klasiky? A máš nějaký tip na opravdu výjimečnou dovolenou? Napiš nám ji do diskuze a mrkni také do fotogalerie, najdeš tam další hodně netradiční hotely a penziony. Kam bys klidně vyrazila na dovolenou?

Foto: vinarstvipodhradem.cz, stredovekyhotel.cz, green-valley.cz, bukovansky-mlyn.cz, pohadkova-vesnicka.cz, poseidonresorts.com, instagram.com

7.3.2017 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist