Mel Gibson musí ex-manželce vyplatit 400 milionů!

Letošní Vánoce byly obzvláště štědré pro bývalou manželku amerického herce Mela Gibsona. Těsně před nimi totiž soud rozhodl o finančním vyrovnání v řádu stovek milionů dolarů, které má paní Robyn dostat za všechny útrapy s nevěrnou hvězdou.

Polovina Gibsonova jmění byla odhadnuta na 425 milionu dolarů (zhruba 8 miliard korun), a přesně tuto částku by měla Robyn od ex-manžela  obdržet. Bohatý herec se tak zřejmě bude muset vzdát několika luxusních nemovitostí v Malibu, aby mohl svoji bývalou partnerku vyplatit. Podle amerických médií jde o největší rozvodové vyrovnání v historii Hollywoodu.

Gibson přivedl půvabnou zubní asistentku Robyn k oltáři v roce 1980. Nepodepsali žádnou předmanželskou smlouvu, jelikož oba jako silní katolíci věřili v sílu instituce manželství. V souladu se svou vírou pojali také plánování rodičovství – rozhodli se mít tolik dětí, kolik Pánbůh dá. Dal jich sedm.

Jejich manželství platilo po dlouhá léta za příkladné. Gibsonovy vzrůstající problémy s alkoholem se držely pod pokličkou. V roce 2006 se herec dostal do vazby za řízení v opilosti a hollywoodská smetánka se od něj distancovala kvůli antisemitským výrokům. Jeho manželka ostudu neunesla a odloučila se od něho.
[[related]]
Žádost o rozvod ale podala až o tři roky později, kdy se Gibson objevil na veřejnosti s těhotnou milenkou Oksanou. Ruská klavíristka od něho posléze utekla také, poukazujíc na jeho agresivní sklony. Získala od něho aspoň tučný příspěvek na nájemné v luxusní rezidenci a pro dceru 750 tisíc dolarů, k nimž dívka získá přístup v 18 letech.

Gibson se v současné době léčí z alkoholismu a pracuje pro charitativní organizaci Mending Kids International. Charita mu podle jeho slov pomohla najít pravé životní hodnoty. „Přináší vám to perspektivu. Mojí chybou bylo, že jsem veškerou pozornost orientoval na sebe, a to není nejzdravější pro duši ani pro nic jiného.“ Že by se Gibson konečně obrátil na správnou cestu?

28.12.2011 4:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist