Co o tobě prozradí tvar obočí?

Obočí dává očím i obličeji výraz. Tenké a světlé obličej i oči zjemní, naopak silnější a tmavší jej činí přísným a až příliš sebevědomým. Ale z obočí se dá vyčíst mnohem více. Jaká jsi podle tvaru nebo barvy a co všechno o tobě prozradí?

oboci2-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Jaké máš obočí ty? Jsi nositelkou srostlého, dlouhého či naopak krátkého obočí? Máš je posazené nízko či vysoko? Je tvé obočí husté nebo naopak tenké? Má tvé obočí klenutý či rovný tvar, nebo je každé jiné? Představ si, že každý tvar obočí něco o jeho nositeli odhaluje a něco znamená.

Srostlé obočí

Máš-li výrazně srostlé obočí, jsi rozená provokatérka, která se díky tomu často dostává do nesnází a zbytečných problémů. Výraz obličeje se srostlým obočím působí přísně, nepoddajně a jaksi i nebezpečně a negativně. Pro zlepšení „image“ se doporučuje je uprostřed, nahoře (mýtus, že se nahoře obočí netrhá, už dávno neplatí) i dole vytrhat, a tak celkově zmenšit i zjemnit.

Dlouhé obočí

Je-li tvé obočí dlouhé a zasahuje až za vnější koutek oka, jsi osoba rodinného typu, která si porozumí se všemi doma napříč generacemi. Jsi také oblíbená u přátel jako příjemný společník. Jedná-li se však o zásadní věci, umíš být i značně tvrdohlavá.

Dlouhé a husté obočí 

S tímto obočím se ráda obklopuješ nejen dobrými lidmi, k nimž jsi velkorysá, ale i krásnými věcmi ve svém domově. V bydlení vždy oceníš vkus, krásné kousky a hlavně pohodu. Není ti cizí projevení emocí a hájení tvé pravdy.

Krátké obočí

To o tobě říká, že jsi značně nezávislá a moc neumíš přijmout ani požádat druhé o pomoc. Ohledně své osoby jsi v tomto proto velmi energická až výbušná, přičemž oplýváš i impulzivností a někdy jednáš bez rozmyslu. Prostě rychleji mluvíš, než myslíš.

Krátké a jemné obočí

Tady je to přesně naopak. Je-li tvé obočí krátké, jemné a málo výrazné, jsi oblíbená pro svoji jemnost, takt, ale na druhou stranu máš málo rozhodnosti a jsi spíše neprůbojná až bázlivá.

Tenké obočí

To je známkou jemnosti a klidu, ale i značné inteligence. Jsi také spíše jednostranně zaměřena a neumíš řešit i dělat více věcí najednou. Jednáš však vždy s klidem a rozvahou, neprojevuješ své emoce moc navenek.

Husté obočí

S hustým obočím jsi značný detailista a vše dopodrobna zvažuješ. Přitom dokážeš řešit a dělat hned několik věcí najednou. Jsi rychlá a efektivní, k přátelům a rodině velkorysá, laskavá a milá, a to i v případech, kdy si to nezaslouží. Mnohdy toho tví blízcí využívají.

Nízko posazené obočí

Tvrdí se, že tito lidé jsou málo trpěliví, hodně živí, ctižádostiví a cílevědomí. Tu cílevědomost si však netrpělivostí často kazí. Svým přátelům a rodině jsou velkou oporou za všech okolností. Mají k nim láskyplný a milý přístup.

Obočí blízko sebe

Tady pozor, můžeš být nejen netrpělivá, ale i vznětlivá a náladová natolik, že s tebou málokdo vydrží. Toto obočí říká o nositeli, že je nepříjemným a negativně laděným společníkem, který se rychle a snadno rozčílí. Doporučuje se obočí ve vnitřní straně vytrhat (tedy zkrátit), aby nepůsobilo tak blízko sebe.

Obočí daleko od sebe

Máš-li obočí posazeno daleko od sebe, patříš k jedincům pohodovým, kterým stačí ke štětí jen málo. Dokáží si užívat i maličkosti, všímat si kladných drobností v životě, a tak život žijí intenzivně a pohodově. Tito lidé jsou díky tomu více v životě spokojení a šťastní než jiní.

Vysoko posazené obočí

Máš-li obočí naopak vysoko posazené, jsi spíše flegmatik a samotářka. Ostatní ke své spokojenosti nepotřebuješ. Máš jen pár dobrých přátel a úzkou rodinu, k níž jsi pak velkorysá a velmi tolerantní. Ceníš si jak společnosti jiných, tak samoty. Osamělá se necítíš nikdy.

Klenutý tvar obočí

Oblouky obočí o tobě tvrdí, že jsi extrovertní, milá a přátelská. Jsi klidná a vyrovnaná, takový pohodový typ. Každý tě má proto rád. Umíš se však i rozvášnit, když o něco jde. To tě někdy i emocionálně skolí.

Klenuté a tenké obočí

V tomto případě oplýváš charismatem, klidem, pohodou a nic tě nevyvede z míry. Emoce projevené navenek jsou ti cizí, i když uvnitř je máš. Nepodléháš stresu a vše řešíš v klidu a bez nervů.

Rovné obočí

Jestliže si všímáš, že tvé obočí je rovné, jsi energická, cílevědomá a toužíš po uznání. Dokážeš však být i velmi tvrdá až nekompromisní. Uvnitř jsi vždy laskavá a citlivá, ale navenek se chováš (když je to potřeba) jako tvrďák. Moc neumíš dávat city najevo.

Obočí každé jiné

Jako citlivky jsou označováni ti, co mají každé obočí jiné. Jsi hodně úzkostlivá, vše v sobě dost probíráš. Mnozí mají problém tě pochopit a rozumět ti. Nedáváš své pocity moc najevo, a tak se stresuješ. To se odráží hodně na tvém zdraví.

Pečuj o něj, budeš krásnější

O obočí se musíš dobře starat, mít je upravené a v případě potřeby dobře vytrhané chloupky mimo jeho linie. Upravené obočí je totiž součástí obličeje, který stále vystavuješ. Snad jen v létě ho ukryješ za větší sluneční brýle. Jinak je obočí stále na „tapetě“ a tak stojí za to se o něj starat.

V péči ti pomohou oleje, využít můžeš olivový, mandlový či kokosový, kterými 1x týdně obočí potřeš, necháš působit a pak učešeš. Tvé obočí bude zdravé, pěkné, hebké a hydratované.

Jakou barvu obočí zvolit?

Barva obočí by měla vždy korespondovat s barvou vlasů. Jsi-li blondýnka a máš obočí velké a černé, působí to hodně nepřirozeně. Lépe je barvit je maximálně do světle či středně hnědé, když už nechceš nosit své přírodní blond obočí. Blond vlasy si ostatní totiž spojují s jemností, takže by mělo být jemné i tvé obočí.

Jsi-li však brunetka, nechej nebo barvi své obočí v tónu svých vlasů. V salonu je často do požadovaného tónu barví hennou, což je přírodní a dobrá cesta. Můžeš hennu zkusit i sama. Určitě se vyhni příliš výrazné černé barvě obočí. Ta u hnědovlásek a plavovlásek výraz obličeje zpřísňuje.

Až jako černovláska máš černou povolenu, ale také své obočí tvaruj spíše jako užší, a ne moc doširoka, abys nevypadala jako „přísná megera“, ale spíše jako smyslná čarodějka.

Jaké obočí máš ty a jak se o ně staráš? Vytrháváš sama nebo se raději svěříš kosmetičce?

Zdroj foto: Shutterstock.com

24.6.2020 2:00| autor: Pavla Košík Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist