Muži zklamali? Provdejte se za sebe sama

Nápad být sama sobě nevěstou a předstoupit před oddávajícího bez ženicha, jen tak s vlastním „já“, zní naprosto bláznivě. Hrstka žen z různých koutů světa to však učinila. A když se zamyslíte nad jejich důvody, není to zase tak nesmyslné…

„Léta jsem čekala na někoho, kdo by mě učinil šťastnou. V jednom momentu se mě pak kamarádka zeptala: Proč se potřebuješ za někoho provdat, abys byla šťastná? Vezmi si sama sebe,“ vylíčila důvod svého rozhodnutí 36letá Nadine Schweigertová ze Severní Dakoty. Svatbou „sama se sebou“ demonstrovala fakt, že vaše štěstí nemůže záviset na druhé osobě, nejprve ho musíte objevit v sobě. „Je důležité naučit se milovat v první řadě sebe, než začnete milovat někoho jiného. Jen tak se nedočkáte nemilých překvapení,“ míní Nadine, která před šesti lety prošla drsným rozvodem.

„V té době jsem to psychicky nezvládala, hodně jsem pila, kouřila, měla jsem dvacet kilo nadváhu. Nyní jen oslavuji, jak dalece jsem od té doby se životem zahýbala,“ říká hrdě Nadine. „Cítím se posílená, šťastná, umím se radovat.“

Na symbolický svatební obřad, jenž proběhl v březnu v Dakotě, přišla v modrých saténových šatech a s kyticí bílých růží. Před padesátkou příbuzných a přátel si navlékla prstýnek a zaslíbila se „celoživotní lásce ke svému nádhernému Já“. „Svatbou jsem světu ukázala, že jsem se naučila milovat sama sebe a přijala jsem roli ženy, která umí stát na vlastních nohou,“ uvedla před sólovou svatební cestou do New Orleans.

Čtěte: Nejpodivnější svatby roku 2010

Nadine zdaleka není první, kdo uspořádal podobně bizarní svatební obřad. První zdokumentovanou sólovou nevěstou byla holandská umělkyně Jennifer Hoesová, která sama sobě řekla „ano“ v roce 2003 v den svých třicátých narozenin. „Žijeme ve společnosti zaměřené na vlastní ego. Proto je logické přislíbit věrnost sobě sama,“ vysvětlila Jennifer, která za svatební hostinu neváhala utratit v přepočtu 400 tisíc korun.

[[related]]
Vlastní nevěstou se také stala Chen Wei-Yi z Tchaj-wanu. Učinila tak na protest proti tlaku místních tradic, jež nutí mladé dívky do vdávání, a brání jim tak ve studiích a kariéře.

Zaznamenán byl také případ sólového ženicha. Manželství Rolanda Niglanda z Bostonu s vlastním Já ale skončilo rozvodem kvůli „nepřekonatelným rozdílům“. Dotyčný si mimo jiné stěžoval na nepravidelný sex a podezíral se z nevěry. „Domníval jsem se, že jsem po všech těch frustrujících letech randění se ženami konečně potkal toho pravého muže pro sebe. Pěkně jsem se mýlil,“ postesknul si rozčarovaný Roland. Když nevydržíte ani sami se sebou, s kým tedy?

27.6.2012 12:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist