tchyne.jpg

Mám problém: Tchyně mi dělá ze života peklo.

rodinné vztahy

Také vám naskakuje husí kůže při větě: Moje maminka vaří svíčkovou jinak, mamince se nikdy prádlo nesrazilo, maminka si ví vždycky rady… ? Nejste v tom sama!

Diskuze

21 komentářů

  s
  soffka

  Člověk nesmí hned začít ustupovat. Chce to se bránit a ve své domácnosti, mít svá pravidla.

  g
  goldie

  Moc hezký příběh. 🙂 Myslím, že byste jim mohli nějakým způsobem dokázat, že na to máte.

  k
  krockovapavla

  No já mám naštěstí tchýni normální a nic takového se u nás neděje:)

  m
  manislava

  no zkrátka všude je něco,já mám tchýni docela v poho-samozřejmě by to mohlo být lepší…ale i horší,větší problémy mám s matkou

  k
  Karunka

  Nejhorší bylo, když jsme na začátku u tchyně bydleli, nejraději by nám organizovala a řídila naprosto všechno! Te´d je to lepší, ale zase moc často se nestýkáme

  b
  Bobina1

  Manželova maminka byla hodná tchýně. Do ničeho mě nemluvila.

  d
  Daniela76

  Tak to je teda mazec.Když se mu tak u maminky líbí,tak ať si tam zůstane.Už bych s ním neztrácela čas.

  p
  pepina

  Tak já měla výbornou tchyni,vůbec se do nás nepletla. A když náhodou jsme měli doma s manželem nějaké rozepře,tak mu spíš ještě nadala. Bohužel,už tu s námi není.

  Slávka

  Manželovi bylo 20, mně o půl roku víc, byl na vojně, přišel, když synovi bylo 10 měsíců, bydleli jsme u našich. Sobota a neděle byly vyhrazeny pracnějším jídlům, u nás to byla roštěná, nadívaná drůbež či telecí ledvina a další. Všechno muselo být chuťově přesné, nic navíc. Když jsme začali žít samostatně, začaly „problémy“. Tu jsem přidala tymián, jindy zase něco jiného, protože jsem chtěla zkoušet. Ne tak můj muž! Na jeho úplně blbou žádost, abych vařila tu stejnou roštěnou jako moje nebo jeho máti (v době, kdy jsme tam bydleli jsem ji stejně vařila já), jsem se ho zeptala,zda mu jde toliko o kuchyni, a v tom případě si měl tedy vzít moji nebo svoji matku. A byl klid. Je mi 67, muž, syn i později narozená dcera na mé kuchařské umění pějí ódy, ale já vím, že je to jen zvyk. V čem kdo vyrost, v tom dál žije, ale změna je možná. Snacha si neumí představit slavnostní menu bez mého sulcu (který m
  oje vlastní dcera nevezme do úst, ač tam nejsou žádné namleté kůže).Ani jednomu ze svých dětí se do ničeho nepleteme, pro nás jsou to dospělí lidé, zodpovědní za všechno, co dělají. Samozřejmě jsme připraveni kdykoliv pomoci, ale na požádání, protože nutit pomoc je hrozné. Jen máme tu smůlu, že naše děti o tu pomoc nestojí. Vztahy máme dobré, stýkáme se často, jen oni mají pocit, že by nás to zatěžovalo, či co. Nejde jim to vysvětlit, a nás to bolí. Necítíme se být staří, vnoučata by nás neobtěžovala, naopak, byli bychom šťastni, kdybychom je mohli mít. Ale takhle chodí do školky a každou chvíli marodí. Jen ty naše hloupé děti, pozdní rodiče (my jsme je měli ve 21 a 25 letech, oni po 40) si myslí, že bychom to nezvládli.

  l
  lidka2

  Mám taky tchyni, která mi kecala do všeho, ale jinak nepomohla, když bylo potřeba a ani o děti se nezajímala. Byla schopná napadat mě, moji výchovu, všechno bylo špatně… Manžel mlčel a ještě mě napomínal, když jsem se ozvala. Vyřešila jsem to tak, že jsem tchyni přestala navštěvovat a je klid.

  l
  ladouch

  Já už tchýni nemám, ale když byla tak jsem já byla za hvězdu, protože ona holdovala alkoholu, vařit moc neuměla a doma měla bordel jak v Nepálu, takže můj manžel mě velebil až do nebe, proti jeho mámě jsem byla přímo poklad.

  8
  88pacicka88

  Jsem vždycky nadávala na bývalou budoucí tchýni,že pořád básnila o bývalé manželce mého přítele,ale aspoň se do nás nepletla. Tuhle tchýni mi byl dlužnej snad sám satan 🙁

  8
  88pacicka88

  Můj přítel je příšerný maminčin mazánek. Taky ho měla ve 40 letech,manžel jí radši utekl,tak visí na něm.A kdyby to byla aspoň slušná ženská,ale sociálka jí vzala předešlé 2 děti…No jenže přítel v ní vidí nejhodnější maminku,pořád s ní bydlí,a kvůli ní se ke mně nechce ani nastěhovat. Vždycky vymyslíme plány do budoucna,ale když přijede od matinky,najednou je vše jinak.A týká se to takových zásadních věcí-svatba,děti…Prý její syn nemá kam spěchat.A on ji samozřejmě poslouchá-vždyť maminka to myslí dobře,že?

  stonozka01

  Úplně to slyším: mamka se do ničeho neplete (pletla se do všeho), mamku mám rád (proti tomu se vcelku nedá nic namítat), mamka dělá tohle, mamka dělá tamto (tak si zůstaň žít s mamkou a mě nech na pokoji). Zlatá současná tchýně, která žije a nechává žít.

  1
  11789

  S tchýní nemám také ideální vztah, protože se do všeho montuje a za vzor mi dává druhou nevěstu. 🙁

  d
  Daniela76

  Taky měla tendenci mě poučovat,co mám nebo co mám dělat apod.Proč nedělám to či ono,jednu dobu to bylo doma docela hustý.Moje mamina mě nikdy nepoučovala a nedávala kázání a cizí ženská mě bude poučovat?Nejsem nesvéprávná a když bych potřebovala pomoc,tak řeknu své máti,ale nebudu skákat jak ona píská.Skvělé kamošky rozhodně nejsme a nikdy nebudem.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist