Když chlap předstírá orgasmus

Možná vás to překvapí, ale předstíraný orgasmus není zdaleka jen ženskou záležitostí. I pánové jsou někdy unavení, a tak nezbývá než rozkoš zahrát. K čemu to divadýlko? Důvody jsou stejné jako u žen: nechtějí zklamat. Poznáte, když muž předstírá orgasmus?

Že ano? Možná je vše složitější, než si myslíte. Pár vzdechů, zrychlený dech a dramatický průnik na závěr. Ano, i chlap umí přestírat orgasmus a podle sexuologů se k tomu dokonce uchyluje třetina mužů. Potíž je, že onen fyzický důkaz, že jde o falešné vyvrcholení, většina z nás ani nezpozoruje. Není totiž tak zjevný, jak by se mohlo zdát!

Když orgasmus předstírá žena, je to zpravidla proto, že ji partner nedokáže úplně uspokojit, například zanedbá předehru. A jak to mají muži? Únava, stres nebo také něco mnohem vážnějšího, například nová sexy kolegyně – to jsou nejčastější příčiny, k nimž se může přidat i příliš mnoho vypitého alkoholu nebo holá skutečnost, že už to prostě není fyzicky možné. Ty šťastnější z žen dokážou vyvrcholit několikrát za sebou. Pánové to ale mají trochu jinak. Orgasmus se dostaví jednou, maximálně dvakrát. Jenže přiznat se náruživé partnerce, která se chce milovat celou noc, je pro chlapa většinou velmi potupné.

Pokud si myslíte, že ejakulace se jen tak vyčarovat nedá, máte pravdu. Jenže… Orgasmus a ejakulace jsou dva rozdílné procesy a mohou existovat naprosto samostatně. Jinými slovy – ejakulovat se dá i bez orgasmu a naopak.

Jak ale poznat, že vše jen hraje?

[[=====]]

I pro chlapy existují různé návody typu „Jak hrát, aby si toho nevšimla“. A klíčová rada zní: používejte kondom. Nelze se divit. V takovém případě je situace o dost snadnější – stačí jen předmět doličný co nejrychleji zlikvidovat. Většina párů se navíc miluje až po velmi hektickém pracovním dni, pár kapek alkoholu a jedenácté hodině večer. To už pozornost slábne. Další rada unaveným chlapům: „Chovejte se jakoby nic“. Poznat, že orgasmus předstírá, pak souvisí se schopností vidět za roh. Jinými slovy – zkušenější ženy to vyčtou z jeho tváře (snaží-li se předstírat vyvrcholení, většinou se vám do tváře nepodívá), gest, pohybů… Málokdo je opravdu dobrým hercem, takže jeho snaha dělat jakože nic, většinou vyzní dost křečovitě.

Co na to ženy?

Že i chlapi předstírají orgasmus. To mě vůbec nenapadlo. Ale mám hodně náruživého přítele, který „to“ chce každý den. Takže to asi nebude můj problém,“ směje se devatenáctiletá Sára.

Předstíraný orgasmus se dá pochopit, obzvláště jste-li tolik let vdaná jako já. Čestně – i já jsem ho tolikrát hrála! Takže to svému chlapovi ani nemůžu vyčítat. Ale že bych stála o to vědět, kdy to předstírá, a kdy ne – to teda fakt nechci. Opravdu nemusím vědět vše,“ říká devětatřicetiletá Nikol.

 
Foto: Profimedia.cz 
2.5.2013 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist