Kdy začínají být muži emocionálně zralí? Nová studie šokuje

Hraní videoher, provádění kanadských žertíků či jízda na skateboardu. I takové koníčky mají pánové, kteří se ještě ve své čtvrté dekádě života chovají jako malí kluci. A proto od nich partnerky odcházejí!

emocni-zralost-muzi-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

V různých knihách se píše, že již od dávných dob pravěku se na příslušníky silnějšího pohlaví pohlíží jako na „hlavy rodiny“, které chrání své blízké, zajišťují potravu, staví obydlí a spravují nashromážděný majetek. Opravdu ale tato kritéria v dnešní době platí? Jak se to vezme. Pánové si totiž s plněním svých „chlapských povinností“ dávají na čas, protože mají tendence chovat se jako přerostlé děti. Kdy se zlobiví chlapci mění na zodpovědné, emocionálně vyzrálé a cílevědomé muže, kteří jsou schopní dostát svým slibům?

Trpělivost přináší růže? Zřejmě

Nedávný britský výzkum uskutečněný americkou kabelovou televizí Nickelodeon nepřináší příliš povzbudivé zprávy. Alespoň tedy pro něžné duše žijící v heterosexuálních svazcích. Ze získaných poznatků rozsáhlé studie jednoznačně vyplynulo, že „obyvatelé Marsu“ v průměru vyvádějí dětinské hlouposti až do svých třiačtyřiceti let. Ano, čteš správně! Co všechno to zahrnuje?

Pirát, hýřil i módní postrach

Podle expertů provádějících onen průzkum do kategorie „nedospělého jednání“ spadá hraní videoher do pozdních ranních hodin, hazardní závodění s jinými účastníky silničního provozu či provádění kanadských žertíků. Do takových slabomyslných „výstřelků“ prý patří i vlastnictví skateboardu, časté střídání zaměstnání, navštěvování vyhlášených restaurací v teniskách nebo hlasité krkání.

Za infantilní se považuje i to, když dotyčný nezřízeně utrácí nebo k oslovování cizích osob zásadně používá tykání, což je ve slušné společnosti naprosto nepřijatelné. Říkáš si, že tak zlé to snad nebude, a že v zájmu tolerance se „překousnout“ dá ledacos? Možná, nicméně čeho je moc, toho je příliš…

Každému je tolik, na kolik se cítí?

Celá třetina zúčastněných žen se vyslovila, že s mužem, který svými skutky připomínal malého kluka, vztah okamžitě a rázně ukončila, neboť měla pocit, že mu vynahrazuje matku. Pokud jde o to, jaké mužské chování adeptky považovaly za nejhloupější vůbec, jednalo se o chichotání při pouštění větrů a s tím spojené nemístné poznámky,“ vysvětluje situaci Tim Patterson, což je jeden z pracovníků jmenované televize a spoluautor tohoto značně neobvyklého šetření. Odborník zároveň dodává, že dámy emocionálně dozrávají ve svých dvaatřiceti letech. To je o celých jedenáct let dříve oproti jejich partnerům. Jaký to představuje problém? Pořádný.

Sranda musí být. Ale všechno má své meze

Další výzkum, tentokrát zveřejněný v časopise Britské lékařské asociace, odhalil, že pánové jsou k dělání nepochopitelných věcí vlastně předurčení. Tedy alespoň do té doby, než duševně dospějí. Jak se na něco takového přišlo?

Výzkumní pracovníci nahlédli do archivů, přičemž si posvítili na vítěze Darwinovských cen za posledních 20 let. Jen na vysvětlenou, tato soutěž každoročně oceňuje jedince, kteří provedli něco, co naprosto odporuje zdravému rozumu, a navíc ohrozili i svou existenci. Po nashromáždění dat vyšlo najevo, že mezi vítězi v uvedeném období figurovalo celkem 282 mužů a 36 žen. To podle specialistů hovoří asi za vše.

Jaký na to máš názor ty? Napiš nám ho v diskuzi pod článkem, těšíme se na příspěvky.

Foto: shutterstock.com

29.7.2019 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist