Jaký máme sex? Žádný. I.

Vzpomínáte občas s nostalgií na časy, kdy jste se s partnerem seznámili, jak jste si v posteli užívali? Máte pocit, že o sex poslední dobou vlastně nemáte zájem? A že vám ani neschází?

U nás v posteli se nic neděje

Adriana se pravidelně jednou za měsíc setkává se svou kamarádkou Lídou, aby probrali u sedmičky bílého, co je nového, jak se daří jim a jejich rodinám. Jakmile proberou všechna možná témata, téměř vždy se hovor stočí od partnerských vztahů k sexu. Po chvíli se Lída Adriany zeptá otevřeně, jak to mají teď doma se sexem. Lída ví, že Adrianin přítel, Dušan, získal nové náročnější místo a je podle slov Adriany poslední dobou stále ve stresu. Adriana musí přiznat, že na otázku, co se děje u nich v posteli, je nucena odpovědět jednoduše: „Nic.“
 
Lída s Pavlem oživili svůj sexuální život, Adrianě s Dušanem vlastně nechybí
Lída je sedm let vdaná za Pavla a mají malé dítě, před měsícem se přestěhovali do nového domu a oba si teď užívají krásné období, kdy se po konfliktech a nedorozuměních opět rozhodli pracovat na svém vztahu. Lída nadšeně vypráví Adrianě, jaký teď mají úžasný sex. Intenzivnější prožívání intimních vztahů Lídě s Pavlem pomohlo zlepšit svůj vztah a obnovit blízkost a důvěrnost dlouholetého vztahu.
 
Vše funguje, vztah mají výborný, ale spí spolu méně – je to špatně?
Adriana si cestou domů uvědomí, že se časy, kdy si s Dušanem v posteli užívali, nějak vytratili. Ano, jednou nebo dvakrát měsíčně se odhodlají k milostnému sblížení, ale jinak po sexu ani jeden z nich neprahne tolik, že by vyprovokoval sebe i druhého k častějším hrátkám. Adriana si musí sama přiznat, že jim oběma taková situace vyhovuje. Neznamená to, že by si nerozuměli. Prostě jen se chuť na sex po tolika letech, kdy jsou spolu, snížila, takže dávají přednost jiným společným aktivitám.
 
Vztah k sexu se může vyvíjet

V několikaletém partnerském svazku se přístup dvojice k sexu může postupně měnit. Sexuální aktivita je zcela individuální záležitostí. Nedá se tedy zjednodušeně říct, že by byli mladé páry sexuálně aktivnější než ty starší, ovšem potřeba sexu může být nižší s přibývajícími léty strávenými s jedním partnerem. Sexualitu vnímáme po čase jinak a sex se může snadno stát stereotypní rutinou, která nás již neláká tolik jako dříve ve vášnivém období, kdy jsme se seznámili.

pokračování si přečtěte na femina.cz již příští týden!

Bude vás také zajímat:
Zvěřina, J., Budinský V.: Vše o sexu
Kratochvíl, Stanislav: Sex jako obohacení života
Kratochvíl, Stanislav: Sexuální dysfunkce
Pastor, Zlatko,: Sexualita ženy
Dallaire Yvon: Láska a sexualita v trvalém vztahu
27.3.2009 12:00| autor: Simona Maxová
Více o tématu: sexsexuální život

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist