Jak to vidí Lasice: Vztah se starším mužem? Tohle jsou pravidla!

Pro někoho je vztah s výrazně starším mužem tabu, pro jiného normálka, protože “na věku přece nezáleží”. To, zda nás starší chlapi “berou” nebo ne, je individuální a záleží na mnoha faktorech, samozřejmě i na vlivu dětství. Někdo bere vztah se starším mužem zásadně podle rovnice – stárnoucí bohatý muž a atraktivní zlatokopka. Přestože i to se samozřejmě děje, jsou páry, pro které je tento vztah upřímný. A na co se tedy připravit, pokud tě láká vztah se starším mužem?

jak-to-vidi-lasice-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Akceptovat minulost

Pokud je muž výrazně starší, tak za sebou logicky bude mít delší dospělou minulost než ty. Bývalé přítelkyně, manželky, děti a s tím spojené zážitky a příběhy. Jestliže se chystáš do vztahu s chlapem s minulostí, ať již vyřešenou, či nikoliv, jeho minulost se ti nevyhne. Prvním pravidlem je tedy akceptace partnerovy minulosti. Ta se neodpáře, ani kdybychom sebevíc chtěly. S jeho bývalkou ani dětmi se nebojuje, ale přijímají se jako součást jeho minulosti. To je jediná cesta, jak takový vztah můžeš dát.

Zjisti, jak to vidí do budoucna

Pro ženy v letech na vdavky a zakládání rodin je důležité zjistit, jak je na tom s vizí o budoucnosti jejich starší protějšek. Ne každý chlap se hrne do ženění, zvlášť poté, co už nějaký rozvod absolvoval. Rozhodně tě nenavádím, abys ho podrobila výslechu na prvním rande a řešila, jestli si tě vezme, ale vnímej signály, jeho životní styl, hodnoty, a pokud na téma dojde, nahoď udičku. Je potřeba mít srovnané vlastní priority a i podle toho vybírat životního partnera.

Nepočítej s tím, že bude takhle nabitý věčně

Toto pravidlo platí na muže všeobecně, ale na ty starší, kteří už mají své zajeté koleje, to sedí tím spíš. Je pravdou, že mladá přítelkyně stárnoucího muže dokáže vyburcovat ke změně životního stylu i větším výkonům ve všech směrech. Mladší partnerka mu vlije krev do žil a tak se může zdát, že věk roli opravdu nehraje. Tady pozor na to, jak to měl onen muž předtím. Jaký byl jeho životní styl a zájmy. Vyhneš se pak rozčarování z toho, že až hormony opadnou, nebude z něj páprda, kterým byl, než jste si spolu začali.

Připrav se na nevyžádané rady

Jedna z věcí, které nás na starších chlapech přitahují, je právě jejich moudrost a zkušenosti.

Starší muži mají také jasno ve spoustě věcech ohledně života, ale i domácnosti a všeobecně toho, jak se má co dělat a podobně. A tak můžou mít tendenci dávat nevyžádané rady. Pokud jsi na nevyžádané rady chytlavá, je třeba se připravit, že doma můžou být na denním pořádku.

Uvědom si, že se jeho věk nezastaví

Najdeš si chlapa, který je o 20 let starší a máš pocit, že teď věkový rozdíl není tolik vidět. Je potřeba si uvědomit, že stejně s tím, jak budeš stárnout ty, bude stárnout i tvůj partner. Podívej se tedy víc do budoucnosti a odpověz sama sobě, zda na to jsi připravená. Pokud ano, tak není co řešit, pokud ne, tak je otázka, nakolik pro tebe má vztah budoucnost. I s ohledem na případné společné děti a podobně.

Neřeš okolí

Přestože potkat věkově nesourodý pár není zejména ve velkých městech nic extra výjimečného, stejně to nemusí být vždy všeobecně dobře přijímáno. Ostatní lidi většinou ještě dokážeme odfiltrovat, ale pokud se jedná o nepochopení blízkého okolí, bývá to většinou náročnější. Buď s tímto faktem v pohodě ty, stůj si sebevědomě za tím a ostatní to (časem) přijmou.

Věk nezaručuje charakter

Od starších mužů očekáváme vyzrálost, stabilitu, gentlemanství a celkově přívětivý vztah k ženě. To, že je někdo starší, ale ještě neznamená, že oplývá všemi zmíněnými kvalitami. Muže posuzujme “kus od kusu” a nenechme se ukolébat jen jeho věkem a zdánlivou vyzrálostí. Věk, postavení ani vzdělání opravdu není zárukou charakteru.

I ve vztahu se starším mužem můžeš být sebevědomou a rovnocennou partnerkou! Záleží na tvém přístupu a nastavení. Pokud na sobě potřebuješ zapracovat, objednej si konzultaci na www.vztahova-inzenyrka.cz, víc tipů najdeš na Facebooku: Jak to vidí Lasice nebo Instagramu: @jak_to_vidi_lasice

29.10.2021 2:00| autor: Nikola Rusnáková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist