Jak to vidí Lasice: Proč se chlap vypaří?

Celkem často se objevují případy, kdy se chlap v různé fázi počínajícího vztahu z ničeho nic vypaří. Bez zjevné příčiny, prostě zmizí… Nevědomost, co se stalo a proč to takhle dopadlo, trápí každou ženu. Tak si pojďme shrnout nejčastější důvody, proč se to vlastně děje.

lasice-11-1100x618.png Zdroj: archiv autorka Nikola

Nějakou dobu se vídáš s mužem, možná spolu i chodíte a všechno se zdá být v pohodě. Dokonce ti může připadat zamilovaný a může mluvit o společné budoucnosti. Vkládáš do vztahu určité naděje, vnímáš ho jako svého partnera, ale on najednou zmizí! Bez vysvětlení, bez rozchodu, beze slova… Prostě už se neozve, a pokud se mu ozveš ty, tak buď nereaguje vůbec nebo velmi stroze, až to úplně vyšumí. Povědomé?

Jednou z možností, proč se muž vypaří jako pára nad hrncem je, že tě až tak moc nežere. Sice se chová hezky, připadá ti, že je vše v pořádku, jenže to stejně v jeho očích z nějakého důvodu není „ono“. A protože ho ještě tak dobře neznáš, a navíc máš růžové brýle, těžko odhalíš, co si doopravdy myslí a jaké jsou jeho záměry. Sice se s tebou vídá a šeptá ti do ouška „kecičky“, které ráda slyšíš. Jenže když najednou zmizí, je jasné, že to byla spíš balicí technika než upřímné vyznání. Ženy toužící po vztahu mají mnohdy zkreslený obraz o tom, co se v páru děje, a také si chování svého objevu často idealizují.

Dalším důvodem může být, že se z nějakého důvodu bojí závazku, nebo ho nechce. A jakmile se vztah dostane do úrovně, kdy se stává oficiálním a jste si blíž než kdy předtím, najednou se lekne a doslova zdrhne. Muži, kteří se bojí závazku, sice mnohdy dávají různé signály mezi řečí, případně to můžeš poznat z jeho vyprávění o předchozích vztazích. Jenže tyto náznaky žena přechází a nevěnuje jim přílišnou pozornost. Docvakne jí to, až když chlap zmizí.

Také je varianta, že jsi moc tlačila na pilu. Zatímco mužům jede v začátcích vztahu na plné obrátky představivost ohledně postelových hrátek, ženy spíš fantazírují o společném příjmení. A když začneš vyžadovat jistou formu závazku moc brzy, mluvit o vzdálené společné budoucnosti a podobně, je dost pravděpodobné, že se muž vzepře a raději zmizí dřív, než skončí pod čepcem.

Tato zmizení jsou pravděpodobnější u mužů, se kterými se potkáš na seznamce, sociální síti nebo v baru a také se více vyskytují u mladších ročníků. Není jim potom blbé udělat takovou prasárnu, jako zmizet po několika měsících vztahu bez toho, aniž by to nějakou formou ukončili.

Nebo je možnost, že ses projevovala hystericky, vše příliš řešila a rozebírala. To se pak při sbírání odvahy k rozchodu možná raději rozhodl pro nejméně bolestnou variantu, prostě se odmlčet. Mnoho žen je schopno chlapa přemlouvat, aby s nimi zůstal, jsou dotěrné a nejde se jich zbavit. Snad jen v této variantě je zmizení ještě pochopitelná strategie úniku.

Po mužích, nad kterými se slehla zem, nepátrej, uzavři si to v sobě, a naopak se otevři vztahu s někým, s kým si to opravdu sedne. Truchlit po někom, kdo není schopen se rozejít na úrovni, je přece nesmysl. Na tom se totiž jasně ukazuje, jak si tě vážil a takové zacházení opravdu nechceš. Ale pokud se ti tento vzorec opakuje a mizí každý, s kým navážeš vztah, pak je třeba zapracovat na svém vnitřním nastavení i chování, protože si muže „zmizíky“ zřejmě přitahuješ.

Tak jak to je?

Přitahuješ si nevhodné muže? Objednej si konzultaci na www.vztahova-inzenyrka.cz a udělej první krok k nalezení toho pravého. Mrkni na můj Facebook: Jak to vidí Lasice nebo Instagram: Lasice88.

11.5.2020 2:00| autor: Nikola Smekalova

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist