Jak to vidí Lasice: Pan Nedostupný

Okouzlující chlap, který bývá hned ze začátku velmi aktivní. Píše ti, chce se často vidět, neustále ti lichotí, říká, jak jsi pro něj přitažlivá. Ty se z jeho přístupu „zběsníš“, rozuměj máš pocit, že to je ten pravý, se kterým vám pokvete láska. Jenže – najednou se stáhne. Případně už máš vztah, ale partner je pořád tak nějak daleko… Proč?

lasice-1100x618.jpg Zdroj: Nikola Smekalová

Jednou z možností je, že je to pan Nedostupný! A není to zrovna póza, kterou hraje. Má problém s opravdovou blízkostí a nezvládá pocity druhých, ale ani ty svoje. Žije svůj život bez závazků a nebere ohled na pocity nebo potřeby ostatních. Může sice být v partnerském vztahu, ale vždy si to zařídí tak, aby měl od partnerky určitý odstup. Být s ním ve vztahu je tak náročné i pro vyrovnané ženy, natož pak pro ty nejisté samy sebou.

Ženy s nižším sebevědomím místo, aby šly o dům dál a našly si jiného, jsou tímto „magickým“ panem Nedostupným přitahovány a snaží se mu zavděčit, zalíbit, přesvědčit o kráse společné lásky. Místo toho ale trpí a ze vztahu po čase stejně poraženě odchází nebo jsou opuštěny s dalšími šrámy na duši.

Jak takového emočně nedostupného muže odhalit?

Není sdílný

Emočně nedostupný muž nebývá moc sdílný. Jak jde o jeho minulost, rodinu nebo hlubší rozhovory, otevřenost u něj nenajdeš. Sdílení je totiž hodně o důvěře a tu on k lidem nemá.

Jakmile se sblížíte, couvne

Jeho chování je velmi rozporuplné. Jednou je jak mílius, máš pocit, že se zamiloval a že jste se konečně sblížili. Jenže pak se ti z ničeho nic dlouho neozve, a ještě bývá protivný. Objevuje se a zase mizí, jak se mu to hodí. A mizí zejména potom, co došlo k nějakému většímu sblížení. A pokud nemá možnost zmizet, bývá odtažitý.

Je uzavřený

Nesvěří se, jaký měl den v práci, to spíš bere jako výslech. Svoje pocity neodhalí, spíš působí uzavřeně a nečitelně. Jakmile dojde na hlubší téma, a navíc ještě k projevu emocí, bude se snažit z konverzace utéct nebo maximálně zopakuje tvůj pocit „jo, vidím to stejně“. Případně si bude z tvých pocitů dělat srandu nebo tě dokonce shazovat.

Když už intimita, tak sexuální

Sexuální blízkost u něj na rozdíl od té emoční najdeš. Pokud dojde na emoce, často to uhraje do postelových hrátek. Často také tlačí na sex velmi brzo. Ale to tlačí i spoustu mužů emočně dostupných, takže jen tímto znakem se určitě neřiď. 🙂

Minulé vztahy

Pokud už o minulých vztazích promluví, tak spíš negativně. Na bývalé partnerky si bude nejspíš stěžovat „byla to hysterka, se kterou nešlo vydržet“. Pokud takhle mluví o většině bývalých, problém asi nebude jen v těch hysterkách… Délka a případně hloubka minulých vztahů také napoví, jak to vlastně má. Jasně, mohl si užívat a teď už je třeba na vztah připravený. Ale pokud neměl dlouhodobé vztahy a splňuje i další body, zbystři.

Myslí jen na sebe

Prosazuje hlavně to svoje a moc ho nezajímá, co bys chtěla ty. Vztahům jako takovým příliš nevěří, a proto na něm ani nepracuje a hledí si svého. Posunutí vztahu na další úroveň se vyhýbá a vyhovuje mu příležitostné vídání se. Ozve se, jen když se mu to zrovna hodí.

Hledá na tobě chyby

Jeho obranným mechanismem, jak se do vztahu příliš neponořit, je hledat na partnerce chyby. Předhodí ti, co všechno neumíš, co ti nejde a kde máš nedostatky v postavě. Tenhle chlap si najde vždycky něco, i kdybys byla sebelepší.

Říká to o sobě

Nedostupný muž to na sebe často práskne. Jen to nevidíš nebo nechceš vidět přes svoje růžové brýle. Mluví třeba o tom, že se na vztah moc necítí, že nemá rád závazky nebo svázanost. Že ve vztahu není svoboda a že se do něj vždycky nějaká zamiluje, ale on to tam nemá. Může také předesílat, že chce jen nezávazné vídání se.

Pokud nejsi na stejné vlně a nehledáš zrovna pobavení bez závazků, pak pan Nedostupný nebude správná volba. Z takového muže budeš mít dost pravděpodobně smíšené pocity a nebudeš vědět, co si o něm máš myslet. Přestože jsi mohla mít pocit počátečního sblížení, souznění, harmonie, lásky a bůhví čeho, nemůžeš to stavět jen na tom. Zajímají nás činy v průběhu vztahu, nikoliv jen opojení na začátku.

Pokud se ti často stává, že narážíš na emočně nedostupné muže, tak to nebude náhoda. Příčin, proč tě pan Nedostupný tolik bere, může být víc. Klasicky to začíná už v dětství, můžeš být vnitřně nastavena na to, že vztah rovná se trápení. Také tam můžeš mít pocit, že láska pro tebe není, nebo že tě stejně každý dřív nebo později opustí. Jestli na ně „trpíš“, pak se ti pravděpodobně zdají nesmírně okouzlující. Jenže emočně vyrovnaná žena o nějaký hon na kočku a na myš nestojí. Nemá zapotřebí se pro partnera obětovat a snažit se ho změnit „pro jeho dobro“. Jeho totiž změnit nemůžeš, ale můžeš pracovat na sobě a tím i změnit nabídku partnerů, se kterými si sedneš a kteří už budou konečně dostupní.

Staň se sebevědomou a rovnocennou partnerkou a otevři dveře láskyplnému vztahu. Více informací na www.vztahova-inzenyrka.cz. Další inspiraci najdeš na Facebooku: Jak to vidí Lasice nebo Instagramu: @jak_to_vidi_lasice

7.5.2021 2:00| autor: Nikola Smekalova

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist