Jak to vidí Lasice: 15 důvodů, proč je výhodnější být ženou – lasicí

Když říkám “buď méně slepice a více lasice”, tak to má svůj důvod. Nemyslím to jako urážku, ale podnět k zamyšlení. Běžně neuvažujeme, jakou ženou se chceme stát, formuje nás naše okolí, jehož vzorce chování přejímáme. Častý názor je, že jsme “nějací” a s tím už se nedá nic dělat. Omyl. Žena – lasice je tvůrce svého života i osobnosti. Samozřejmě, sklony k určitým vlastnostem nám byly dány do vínku, ale my samy máme možnost formovat svou osobnost i povahové vlastnosti.

image2-1100x618.png Zdroj: archiv autorka Nikola

Pro ty, které nečetly moje první články a nejsou si jisté, kdo vlastně ta “lasice” je, tak mi dovolte malé shrnutí. Lasice je žena s pozitivní ženskou energií. Nebojuje s muži, naopak s nimi tvoří přirozenou symbiózu. K dosažení svých cílů používá ženské “taktiky”, na které muži slyší a necítí se k čemukoliv nuceni. Lasice je rovnocenná partnerka, která si ve vztahu řekne svoje, ale nemá potřebu jít do zbytečných konfrontací, má totiž zdravé sebevědomí a nepotřebuje si nic dokazovat. Žena – lasice je schopna nadhledu nad situace a má značnou dávku sebereflexe. A proč je tedy výhodnější být ženou – lasicí?

 • Soulad s přirozenou ženskou energií – pokud žena popírá svoji ženskou energii a využívá spíš tu mužskou, popírá své přirozené vnitřní já, čímž jde proti sobě a nemůže být vnitřně spokojená. Lasice je se svojí ženskostí v harmonii.
 • Více pomoci od partnera i mužů všeobecně – muži jsou rádi nápomocní a užiteční a lasice ví, jak na to (viz můj článek “Jak motivovat muže k pomáhání v domácnosti”).
 • Duševní pohoda – lasice vnímá svět s nadhledem a je silná žena – duchovně, moudrostí. Proto se nezabývá maličkostmi a nenechá se jen tak něčím rozhodit.
 • Dobrá nálada – lasice je po většinu času v dobré náladě, má totiž pozitivní myšlení, které jí přitahuje pozitivní věci do života. Nevidí překážky, ale možnosti.
 • Úspěch u mužů – muži ženskou energii vycítí a je pro ně přitažlivá. Ženy lasice tak mají větší pravděpodobnost úspěchu u mužů a co víc – dokáží si je udržet.
 • Lasice je šelmička – lasice je sice roztomilá šelmička, ale nezapomínejte, má ostré zoubky a jak se jednou zakousne, tak je vymalováno. Má svoji hrdost, ale nejedná na základě ega.
 • Konkurenční výhoda v práci – ženám se připisují určité vlastnosti, které vhodně doplňují ty mužské i na pracovišti. Slepice často tvoří nepříjemnou atmosféru v kolektivu, jsou hádavé a pomlouvačné. Lasice vhodně využívá kladné ženské vlastnosti i v práci a nedělá ze sebe, na rozdíl od mnohých, chlapa ani pomstychtivou slepici.
 • Intuice – napojení na vnitřní já, probudí intuici, která pomůže v rozhodování a správném směrování, a to i v otázkách vztahu.
 • Snažší dosahování cílů – lasice svá přání prezentuje nenásilnou formou, její síla tkví v jemnosti a trpělivosti. Muž se necítí nucen a je mnohem ochotnější plnit přání jeho ženy.
 • Tvůrce svého života – se vším se dá pracovat a vše se dá obrátit v náš prospěch. Lasice cítí zodpovědnost za svoje rozhodnutí i chování a nehází vinu na ostatní.
 • Kvalitní vztah – lasice na vztahu pracuje, konfliktům a nedorozuměním umí předcházet, a pokud nastanou, řešit je. Partnera se nesnaží měnit a respektuje jeho názory.
 • Zdravé sebevědomí – sebevědomí je základ, od kterého se odvíjí mnoho. Lasice si váží sama sebe, nenechá si tedy líbit, pokud s ní někdo nezachází tak, jak by měl. Pečuje o sebe a umí si udělat radost.
 • Pocit bezpečí – protože je lasice v pozici tvůrce svého života a má v život důvěru, cítí se tak bezpečněji, než někdo, jehož život je v rukou ostatních (partnera).
 • Přitahuje si kvalitnější partnery – sebevědomá, vyrovnaná žena přitahuje vyrovnané partnery. Můžou se o ni pokoušet i, jak jim říkám, “divnochlapi”, ty ale brzy prokoukne a nenechá se zmanipulovat.
 • Užívání si přítomného okamžiku – minulost je naprosto zbytečné řešit. Co se stalo, stalo se, lasice si vezme ponaučení a jde dál. Budoucnost je určitě vhodné jednou za čas plánovat, ujasnit si směr cesty a tu si pak příležitostně zkontrolovat. Lasice si užívá přítomnost a nestresuje se myšlenkami “co by, kdyby”.

Mnohé z vás jsou lasicí přirozeně nebo jste k tomu dospěly životními zkušenostmi. Nezáleží na věku ani situaci, ve které se nacházíte – vnitřní změnu můžete začít kdykoliv, jen musíte chtít. Být ženou totiž není málo, je to naše jemná síla, kterou jen musíme umět využít v náš prospěch a nemusíme při tom soupeřit s muži ani se sebou navzájem. Každá jste jedinečná a každá můžete být “spokojenou lasicí”. Důvody, proč je to výhodnější už máte…

Tak jak to je?

Zajímá tě víc? Sleduj můj Facebook: Jak to vidí Lasice nebo Instagram: Lasice88.

 

10.1.2020 2:00| autor: Nikola Smekalova

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist