Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Mé dětství skončilo v plamenech

Mé dětství skončilo v plamenech

Mé dětství skončilo v plamenech

Magazín: Sex a vztahy | autor: (Barunka321) | vydáno 22. 07. 2011

Psal se rok 1979 a mně bylo 18 měsíců. Mé dětství skončilo. Ale hezky po pořádku: žena, která si říkala matka, mě nechala doma samotnou. Vlastně tak úplně samotnou ne, v ručičkách mi zůstaly zápalky. A já, jelikož jsem už tenkrát byla „šikovná“, jsem s jednou z nich škrtla.

Co bylo dál? Dětský pláč? Plameny? Bohužel, vlastně bohudík, si tuto situaci nepamatuji. Čekal mě neveselý život. Místo kolotočů byly v mém, pro jiné nejhezčím období, jen polohovací postele a pojízdné křeslo. Místo čokolády, které si děti tak užívají, já měla hadičky v tělíčku s přísunem nejrůznějších infuzí. Ani mateřské pohlazení se mi nedostávalo, a i když mě celá nemocnice zbožňovala, já skončila v dětském domově v Husinci.

Můj příběh však nekončí a má ještě spousty zvratů. Čtyři roky jsem byla na tomto nepříliš hezkém světě a opět v nemocnici, kde mimochodem byli všichni velmi hodní. Osud se ke mně otočil tentokráte čelem. Na lůžkové části popálenin byl hospitalizován muž, který spadl nohou do kokily (nádoba na žhavou ocel). Začali jsme spolu řádit jako správní raubíři. Honili se po chodbách, hráli na schovávanou, jezdili na vozíku. Začala jsem mu říkat tati. Zanedlouho na to si pro mě přišli do dětského domova. On a jeho žena. Konečně jsem mohla někomu říkat mámo a táto.

Zdálo by se, že mohu příběh ukončit, ale mějte trpělivost. Přiblížilo se nejtěžší období mého života. Období plné emocí, plné slz a smutku, období, na které jen velmi nerada vzpomínám, ale zapomenout také nelze. PUBERTA. Na první základní škole, kam jsem docházela, bylo vše fajn, spolužáci i učitelé. Jenže pak jsme se přestěhovali do jiné části města a vše nabralo rychlý spád. Druhá základní škola byla pohřebištěm mých nadějí a snů. Učitelé byli sice také fajn, ale spolužáci... Nebyl den, abych nebyla středem jejich hloupých hovorů a posměchu. Krom pár kamarádek se posmívali všichni. Jen tak pro názornost: „Fredy Krueger, spálenina, zvedá se mi žaludek.“

To období souviselo i s tím, že jsem chtěla být zamilovaná a šťastná jako ostatní. Mít někoho po svém boku, kdo by mě bral takovou, jaká jsem, a vážil by si mě a já jeho. A když to bylo tak blízko, ukázalo se, že dotyčný se mnou chodí jen ze sázky. Musím podotknout, že nevyhrál. Nevím, zda si někdo dokáže představit, jak moc toto zjištění bolelo, nechtěla jsem žít. Z nenadání se však dostavil Amor a já měla svou vytouženou první lásku. Jmenoval se Petr, tedy stále se tak jmenuje, a já do něj byla zamilovaná až po uši, a on do mne. Měli jsme pár problémů, kdo je nemá, ale vážili jsme si jeden druhého. Po několika letech jsme náš vztah ukončili, neboť jsme se nechtěli vázat, byli jsme ještě mladí. Do dneška jsme ale velmi dobří přátelé a jeden na druhého se můžeme spolehnout. Už mnohokrát mi pomohl a já mu za to děkuji.

Přišly další a další lásky. Některé kratší, jiné zase delší. Ustupovalo pozvolna ohlížení na ulici a posměch. Tou dobou jsem studovala Střední zdravotnickou školu. Tento obor byl jakousi satisfakcí všem z nemocnice, kde jsem i tentokrát byla na několika plastikách. Vystudovala jsem s maturitou a rozhodovala se, kam nastoupím. Jenže v kladenské nemocnici nebylo vhodné místo a tak mě můj kamarád seznámil s grafickým programem a já se v něm docela našla.

Začala nová éra mého života. Stalo se něco, čemu bych asi nikdy nevěřila. „Já budu maminkou,“ oznámila jsem příteli, shodou okolností se také jmenuje Petr. A tak byla svatba. Ale není to konec pohádky. Nejdříve se nám narodil synek a nedávno se nám narodila dcerka Eliška. A já chci svým dětem dát všechny ty malé radosti, které mi moje pravá matka upřela: kolotoč, čokoládu ... ale hlavně LÁSKU a POHLAZENÍ!

Na závěr mi, prosím, dovolte poděkovat všem, kteří se o mě starali s obrovským nasazením, péčí a láskou. Děkuji vám, tati a mami, babi a dědo, i tobě strejdo v nebi. Děkuji i vám, mí dva kluci a holčičko. Děkuji všem přátelům. Děkuji vám paní profesorko Königová a pane doktore Bláho. Vypadá to asi jako při předávání Oskarů, ale věřte nebo ne, jsem ráda, že tu jsem, a ŽIVOT je pro mne velkou výhrou, jako pro jiné třeba ten Oskar!

Další články z rubriky

Komentáře (24)

Datum Autor Nadpis
23. 05. 2012 helenadon leo (reakcí: 0)
28. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
18. 08. 2011 mimirambo děti (reakcí: 0)
08. 08. 2011 Lafik :( (reakcí: 0)
27. 07. 2011 kralicek - (reakcí: 0)
25. 07. 2011 MARCURKA :) (reakcí: 0)
25. 07. 2011 Jajulena štěstí (reakcí: 0)
24. 07. 2011 jade23 :-) (reakcí: 2)
24. 07. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
23. 07. 2011 ladouch - (reakcí: 0)
23. 07. 2011 Zuzana2403 Dětství v plamenech (reakcí: 0)
23. 07. 2011 IvetaJelink Mé dětství skončilo v plamenech (reakcí: 0)
22. 07. 2011 11789 Smutné (reakcí: 0)
22. 07. 2011 pegonela Život (reakcí: 1)
22. 07. 2011 weronika9 dětství (reakcí: 0)
22. 07. 2011 Celgil Dětství (reakcí: 0)
22. 07. 2011 Viky17 :-) (reakcí: 0)
22. 07. 2011 doublefantasy drsný (reakcí: 0)
22. 07. 2011 Lydia001 Dětství (reakcí: 0)
22. 07. 2011 LUSYLII re (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

25. 03. 2017 Horoskop Štír

Dostala jsi pozvání na firemní party a nechce se ti jít? Rozhodně vyraž. Šéf má pro tebe velké překvapení. Chystá na ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist