Femina.cz » Magazín » Rodina a děti » Nejnáročnější povolání světa? Být matkou!

Nejnáročnější povolání světa? Být matkou!

Nejnáročnější povolání světa? Být matkou!

Magazín: Rodina a děti | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 16. 07. 2013

Musíte pracovat téměř pořád bez přestávky a přesčasy se neproplácejí. Vlastně dostanete jen minimální mzdu. A na nějakou dovolenou můžete v klidu zapomenout. Práce je ovšem náročná psychicky i fyzicky.

Být mámou – to je to nejobtížnější povolání na světě. Alespoň podle výsledků ankety. Průzkum provedl americký magazín Jezebel, který se ptal 500 žen na mateřské dovolené, zda považují své nynější „povolání“ za nejobtížnější ze všech. Kladně odpovědělo 92 % respondentek.

Třetina maminek si ale zároveň postěžovala, že je okolí často považuje za líné, protože se nedokážou tolik věnovat manželovi a nepřispívají do rodinného rozpočtu. Peníze jsou vůbec tím největším problémem většiny maminek na celém světě.

Výzkum také ukázal, jak jsou někdy ženy příliš kritické a dokážou odsoudit ostatní matky za to, že nevychovávají své děti tak, jak ony považují za správné. Většina maminek, které pracují, tvrdí, že zpátky do kanceláře je vehnala především špatná finanční situace, ale 33 % matek, které chodí do práce, si vyčítá, že se dítěti dostatečně nevěnují.

Letní sídla slavných aneb Celebrity na dovolené

Letní sídla slavných aneb Celebrity na dovolené

Léto, slunce, horký písek pláží a k tomu ničím nerušený klid na nějakém tropickém ostrově daleko ...

Nejvíce frustrujícím pocitem ale je, když ženu okolí nedokáže pochopit. Že se dá mateřská zvládnout levou zadní, si nemyslí jen muži, ale často také ty, od kterých bychom čekaly spíše podporu, například tchýně.

Domněnce, že je péče o děti lážo plážo, nahrává už jen ten nepříliš šťastný termín mateřská dovolená. Starám se o dva kluky, 5 a 3 roky a od rána (rozuměj od pěti, v lepším případě od šesti) se nezastavím. Když se poštěstí a jeden přes den usne, musím se věnovat tomu druhému. Je to pořádná honička, nemusím vám asi vysvětlovat, že jsou kluci hodně živí, pády už ani nepočítám. Když jsou nemocní, je samozřejmě všechno ještě daleko těžší,“ vypočítává strasti mámy třicetiletá Renata.

I přesto se pomalu začíná blýskat na lepší časy. V kurzu jsou dnes muži, kteří dokážou své ženě přiznat její zásluhy a vážit si jí za to, jakou je matkou. Respekt ke své manželce Michelle, která se stará o dvě dcery Maliu (15) a Sashu (12), nedávno vyjádřil americký prezident Barack Obama: „Když přemýšlím o tom, co Michelle musí za den zvládnout a když si vzpomenu na svou vlastní mámu, která sama vychovala mě a mou sestru, myslím, že je to opravdu dřina. A každý, kdo tvrdí opak, by měl svůj postoj přehodnotit,“ nechal se slyšet nejmocnější muž světa.

A co si myslíte vy? Je podle vás rodičovství opravdu tak těžké? Anebo zase někdo dělá z komára velblouda?

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
16. 07. 2013 viki11 děti (reakcí: 0)
16. 07. 2013 lucik21 ... (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Luxusní vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 18. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

18. 01. 2017 Horoskop Rak

Partnerský vztah se po dlouhé době vrátí zase do normálu. S partnerem si vysvětlíte vše potřebné, naučíte se komuniko... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Obohatí tě práce ve skupinách, ať již různé ezoterické nauky, semináře nebo vše, co se týká tvého duchovního života. Pokud si nejsi jistá, jaký zájem přesně máš, zkus ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist