Záruka partnerského štěstí? Sex třikrát týdně, tvrdí odborníci

Že sex je ve vztahu jednou z nejdůležitějších věcí, to se všeobecně ví už dlouho. Že ale jeho moc pocítíš i ve chvílích, kdy ho vlastně vůbec nemáš? To je zajímavá novina, se kterou se dá skvěle naložit!

stesti-a-sex-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Není žádným tajemstvím, že lidé po sexu mají lepší náladu. I ty sis toho na sobě všimla? Za tenhle blažený stav můžeš poděkovat vlně endorfinů a dalších hormonů, které mají vytváření duševní pohody takříkajíc v popisu práce. Docela fajn doping, což? Teď se navíc ukázalo, že „vysmáté“ účinky po milování mají mnohem delší trvanlivost, než bys vůbec řekla. A to pozitivně ovlivní nejen tvé rozpoložení, ale i vztah celkově! Jsi připravená na všechny  podrobnosti?

Psychický stimul, co má grády

Američtí výzkumníci ze Státní floridské univerzity si stanovili nelehký cíl – zjistit, jak to s těmi pocitovými dozvuky po aktu vlastně je. Na tuto žhavou otázku vlastně doposud nikdo nenašel odpověď, takže motivace k vypátrání pravdy byla o to silnější. Tamní odborný tým tedy beze studu oslovil 214 čerstvě sezdaných párů, což byla trefa do černého i záruka erotické aktivity. Vždyť kdo jiný se častěji oddává sexu, než po uši zamilovaní novomanželé? Pak už jen stačilo osloveným rozdat karty a odvážný pokus mohl začít. A že to byla divočina, o tom nepochybuj!

Komu se nelení, tomu se zelení. Nejen v posteli

I když všichni zúčastnění svatosvatě slíbili, že se budou v následujících dvou týdnech milovat každý druhý den, experti přesto nechtěli nic podceňovat, koneckonců, šlo přece o vědu! Respondenti dostali nejen poznámkový blok, do kterého si zapisovali své pocity, ale denně museli odborníkům podávat hlášení, zda lechtivé hrátky skutečně proběhly „se vším všudy“. Po uplynutí stanovené doby, výslechu všech milovníků a hlavně analýzy jejich „deníčků“ měli vědci v rukou potřebné informace, aby si mohli o celé situaci udělat dokonalý obrázek. A byl to fičák!

Osmačtyřicet hodin štěstí díky pár minutám v ložnici

Zjistilo se, že partneři, kteří se uspokojili v určitý den, zaznamenali pocit vzájemné spokojenosti. To se ostatně dalo čekat, ale hodně překvapující byl fakt, že dle záznamů náruživých jedinců tento efekt trval celých 48 hodin. Jako vážně!

Na základě našich poznatků si dovolujeme tvrdit, že lidé cítí sexuální uspokojení i dva dny po samotném aktu. To přispívá k partnerskému štěstí a zvyšuje míru harmonie. Ostatně, tuto myšlenku nám potvrdily i sledované páry. Sex hraje důležitou roli v posilování vztahu, i když ho nemáte každý den,“ vysvětluje autorka studie, psycholožka Andrea Meltzer, která působí na výše zmíněné univerzitě.

Co si z toho vyvodit? To je přece nad slunce jasné – chceš-li mít vztah, co šlape jako po drátkách, dopřej tomu svému malý výlet do sedmého nebe. Ideálně v pondělí, ve středu a v pátek! Ty budeš optimisticky naladěná a on se zase nebude zbytečně hádat. No konečně bude doma klid…

Co ty na to? Myslíš, že je na tomhle „objevu“ něco pravdy? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem. Každopádně by o něm někdo měl informovat paní z následujícího videa, třeba by se pak tvářila jinak…

Text: Lucie Feiková

Foto: Shutterstock.com

8.9.2017 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist